مدیران Telehealth متهم به طرح 100 میلیون دلاری Adderall شدند


بازرسان آمریکایی موسس و مدیرعامل یک شرکت پزشکی از راه دور را متهم به اجرای یک طرح 100 میلیون دلاری (78 میلیون پوندی) برای توزیع متقلبانه بیش از 40 میلیون قرص آدرال و سایر مواد کنترل شده دستگیر کردند.

مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده، گفت، روثیا او، مدیر اجرایی Done، با دیوید برودی، رئیس کلینیک شرکت، توطئه کرد تا “دسترسی آسان به آدرال و سایر محرک‌ها را بدون اهداف پزشکی قانونی فراهم کند.”

مقام ارشد اجرای قانون آمریکا گفت که مدیران اجرایی از قوانین پزشکی از راه دور که در طول همه گیری کووید کاهش یافته بود، استفاده کردند.

Done Global، یک استارت‌آپ در سانفرانسیسکو، در طول همه‌گیری به عنوان یک راه آنلاین برای دریافت Adderall با پرداخت هزینه اشتراک ماهانه محبوبیت پیدا کرد.

نیویورک تایمز گزارش می دهد که دادستان ها احتمالا دسترسی ده ها هزار آمریکایی به Adderall را مسدود خواهند کرد.

به گفته مقامات، خانم او در لس آنجلس و دکتر برودی در سن رافائل، کالیفرنیا دستگیر شدند.

آنها مسئول توزیع مواد کنترل شده هستند. هر یک از آنها در صورت محکومیت ممکن است با 20 سال زندان مواجه شوند.

آدرال دارویی است که به مدیریت علائم ADHD کمک می کند، که می تواند شامل ناتوانی در تمرکز روی یک کار در یک زمان باشد.

این اتهامات در بحبوحه کمبود دارو در کشور مطرح می شود.

نیکول آرجنتیری، معاون اصلی، دستیار دادستان کل این زوج را متهم کرد که «میلیون‌ها دلار برای تبلیغات جعلی در رسانه‌های اجتماعی خرج کرده‌اند».

خانم آرجنتیری گفت: «این اتهامات اولین محاکمه دارویی وزارت دادگستری است که شامل نسخه‌های پزشکی از راه دور از طریق یک شرکت سلامت دیجیتال است.

بخشی از طرح ادعایی شامل افزایش هزینه های اشتراک و در نتیجه افزایش ارزش شرکت به منظور “غنی سازی غیرقانونی” بود.

متهمان همچنین اطلاعاتی را که در اختیار نسخه‌نویس قرار می‌گرفت محدود کرده و از آنها خواسته بودند که برای بیماران دارو تجویز کنند، حتی اگر شرایط پزشکی را نداشته باشند.

آنها همچنین به بیماران Done دستور دادند که در کمتر از 30 دقیقه تحت معاینه اولیه توسط تجویز کننده قرار گیرند.

مقامات می گویند که آنها به این طرح غیرقانونی ادامه دادند “حتی پس از اینکه متوجه شدند مطالبی به صورت آنلاین در رسانه های اجتماعی در مورد نحوه استفاده از Done برای دسترسی آسان به Adderall و سایر محرک ها ارسال شده است و اعضای Done بیش از حد دوز کرده و مرده اند”.

آنها همچنین متهم به حداقل 14 میلیون دلار کلاهبرداری در Medicare و Medicaid و داروخانه و توطئه برای ایجاد مانع از اجرای عدالت از طریق حذف اسناد و ایمیل ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید