پیشگامان صنعت بازی هند


پا برتین هوین، شبکه آسیایی بی بی سی

Visai Games تصویر کارتونی از خانواده ای که برای صرف شام با هم نشسته اند.  در سمت چپ، پسر نوجوانی با لباس غربی قاشقی در دست دارد و غذا می خورد.  در سمت راست، پدرش به نظر می رسد که با دستانش غذا می خورد، در حالی که در مرکز، مادر پسر، با لباس سنتی هندی، با محبت به پسر نگاه می کند.همه بازی ها

ونبا شرکت Visai Games امسال جایزه بفتا گیمز را از آن خود کرد

هند شاید اولین کشوری نباشد که وقتی کسی از بازی های ویدیویی نام می برد به ذهن خطور می کند، اما یکی از بازارهای در حال رشد در جهان است.

تحلیلگران تخمین می زنند که بیش از نیم میلیارد بازیکن وجود دارد تا پایان امسال.

بیشتر آنها در تلفن های همراه و تبلت ها بازی می شوند و طرفداران به شما خواهند گفت که این صنعت عمدتاً به بازی های ورزشی فانتزی معروف است که به شما امکان می دهد تیم های خیالی را از بازیکنان واقعی جمع کنید.

با وجود نگرانی در مورد قمار و اعتیاد احتمالی، این یک تجارت بزرگ است.

سه شرکت بزرگ بازی های ویدیویی کشور – Game 24X7، Dream11 و Mobile Premier League – همگی نوعی از ورزش های فانتزی را ارائه می دهند و ارزش آنها بیش از 1 میلیارد دلار است.

اما این امید وجود دارد که انبوه بازی های داستان محور که در سراسر جهان موج می زند، بتواند موج جدیدی از خلاقیت و سرمایه گذاری را الهام بخشد.

در جریان جشنواره بازی تابستانی اخیر (SGF) – an ویترین سالانه عناوین جدید و آینده در لس آنجلس برگزار شد و میلیون ها تماشاگر آن را تماشا کردند، تماشاگران پیش نمایش تعدادی از عناوین داستانی تیم های جنوب آسیا را دیدند.

بازی‌های ماسالا هنر پیکسلی که پشت یک شخصیت مرد را در جلیقه پلیس، دست‌ها روی باسن، در حال مطالعه روی تخته‌ای پر از سرنخ‌ها نشان می‌دهد.  مجموعه ای از یادداشت ها، بریده های روزنامه و عکس ها با نخ هایی به هم گره خورده اند.بازی های ماسالا

کارآگاه داتسون همچنین یک سریال همراه خواهد ساخت

یکی از آنها Detective Dotson توسط Masala Games مستقر در گجرات بود که درباره یک بازیگر شکست خورده بالیوود بود که به کارآگاه تبدیل شد.

شالین شودهان کهنه کار صنعت پشت این بازی است و به شبکه آسیایی بی بی سی می گوید که تمرکز بر داستان های منحصر به فرد “روند” در صنعت بازی هند را کاهش می دهد.

او می‌خواهد بازی‌های ویدیویی به یک «صادرات فرهنگی تعاملی» تبدیل شود، اما می‌گوید ایجاد مالکیت فکری جدید برایش دشوار است.

او می‌گوید: «واقعاً چیزی در بازار برای خلق داستان درباره هند وجود ندارد.

او می‌گوید: «وقتی به میزان مالکیت معنوی در سینمای هند فکر می‌کنید، واقعاً شگفت‌انگیز است که فکر کنید هیچ چیز بومی به عنوان دارایی سرگرمی اصلی در بازی‌ها وجود ندارد.

تقریباً مثل این است که تماشاگران هندی پذیرفته اند که ما فقط بازی های حاشیه ای انجام می دهیم.

بازی دیگری که در طول SGF به نمایش گذاشته شد Palace on the Hill بود، یک سیم کارت کشاورزی که در روستاهای هند قرار دارد.

Mala Sen از توسعه دهنده Niku Games می گوید بازی هایی مانند این و Detective Dotson همان چیزی است که «هند» به آن نیاز دارد.

او می‌گوید: «ما می‌دانیم که افراد زیادی در هند وجود دارند که بازی‌هایی را می‌خواهند که شخصیت‌ها و تنظیمات نزدیک به آنها داشته باشند.

Outerloop یک شهر کارتونی رنگارنگ با خیابان‌های بنفش و ساختمان‌های روشن که با شخصیت‌های ساده طراحی شده‌اند.  در مرکز، زنی در بالای یک روبات غول پیکر دو پا ایستاده است که توسط یک زن دوم کنترل می شود.Outerloop

پروژه دوسا یک داستان کلاسیک در مورد ربات های غول پیکر، آشپزی و وکلا است

بازی‌هایی که توسط تیم‌های آسیای جنوبی مستقر در کشورهای غربی ساخته شده‌اند در سال‌های اخیر مورد تحسین و موفقیت تجاری بالایی قرار گرفته‌اند.

Venba، یک سیم‌کارت آشپزی درباره خانواده‌ای مهاجر که از طریق غذا با میراث خود ارتباط برقرار می‌کنند، اولین بازی در نوع خود است که امسال جایزه بازی بفتا را دریافت می‌کند.

Visai Games مستقر در کانادا که این عنوان را توسعه داده است، در جریان SGF به عنوان یکی از اولین ذینفعان صندوق جدیدی که توسط توسعه دهنده Among Us Innersloth برای حمایت از دیگر توسعه دهندگان مستقل راه اندازی شده بود، فاش شد.

این به پروژه جدید بدون عنوان آنها بر اساس افسانه های باستانی تامیل می رود.

عنوان دیگری که تحت این طرح بودجه دریافت کرد Project Dosa از توسعه دهنده Outerloop بود که در آن بازیکنان ربات های غول پیکر را خلبان می کنند، غذای هندی می پزند و وکلای مبارزه می کنند.

بازی قبلی او، خواستگاران تشنه، امسال نیز بسیار مورد تحسین قرار گرفت و نامزد دریافت جایزه بفتا شد.

ایندرانی گانگولی، مستقر در بمبئی، از بازی‌های دورونتو، می‌گوید بازی‌هایی مانند این‌ها، که با بازیکنان در سراسر جهان طنین‌انداز می‌شوند، به درک صنعت گسترده‌تر کمک می‌کنند.

او می‌گوید: «مردم بالاخره متوجه شدند که ما فقط یک مکان برون‌سپاری نیستیم.

ما از هند به عنوان یک فضای فناوری به یک مرکز خلاقانه تر حرکت می کنیم.

من 100% تغییری را نمی بینم، اما این بیشتر یک موضوع ذهنی است.

همیشه افرادی وجود داشته اند که قادر به ساخت این نوع بازی ها بوده اند، اما اکنون فرصت هایی برای بودجه و منابع وجود دارد تا بتوان این ایده های خلاقانه را به واقعیت تبدیل کرد.

imissmyfriends دو شخصیت پیکسلی در این اسکرین شات از بازی ویدیویی Fishbowl تماس ویدیویی دارند.  یکی از آنها در معرض یک پنجره بزرگتر است و اتاق پشت سر او پر از گیاهان آویزان، ملیله ها و چرخ خیاطی است که نشان از شخصیت هنری دارد.imismyfriends

Slice of Life Fishbowl یکی از اولین مواردی بود که توسط Sony India Hero Project پشتیبانی شد

Charu Desodt، سازنده بازی هندی-بریتانیایی معتقد است که موفقیت بازی هایی مانند Venba به دلیل تعهد آنها به اصالت بوده است.

او می گوید: «آنها به من احساس غرور زیادی می کنند.

ما به نقطه‌ای می‌رسیم که صنعت به شدت در حال رشد است، هم از نظر ساعت‌هایی که صرف بازی می‌شود و هم مهم‌تر از آن، از نظر تنوع بازی‌ها.

وقتی داستان‌های محلی معتبری دارید که از صمیم قلب گفته می‌شود، این چیزی است که همه می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند.»

چارو می‌گوید تأمین مالی «داستان‌های منحصربه‌فرد و عجیب» یک چالش بوده است، اما موفقیت‌های اخیر مانند Venba و Thirsty Suitors نشان داده‌اند که اشتها برای داستان‌های جنوب آسیا که توسط توسعه‌دهندگان آسیای جنوبی روایت می‌شوند، وجود دارد.

برخی از بزرگترین شرکت های صنعت نیز به این موضوع توجه دارند.

سال گذشته، سونی پروژه قهرمان هند خود را با هدف “کشف و توانمندسازی درخشان ترین استعدادهای بازی سازی هند” از طریق راهنمایی و تامین مالی راه اندازی کرد.

اولین گروه از بازی‌های او شامل بازی‌های تکه‌ای از زندگی Fishbowl، بازی کاوش در موزه Mukti، و Suri: the Seventh Note، یک بازی ریتمی با الهام از داستان‌های افسانه‌ای هندی از هیمالیا تا راجستان بود.

در همین حال، غول انتشارات فرانسوی Ubisoft Indie Series از استودیوی Thousand Star برای ساخت Aikyam، یک بازی نقش‌آفرینی فانتزی الهام گرفته از بالیوود که امسال منتشر می‌شود، حمایت کرده است.

چارو می گوید که بازی های ویدیویی و تعامل آنها به مردم این امکان را می دهد که “یک مفهوم را در سطح بسیار عمیقی درک کنند.”

چارو می‌گوید: «فقط این نیست که من از ریشه‌های خود در آسیای جنوبی قدردانی کنم، بلکه به این موضوع است که افراد دیگر واقعاً با اصالت تجربه ارتباط برقرار می‌کنند.

او می‌گوید: رشد و بلوغ این صنعت زمان می‌برد.

ما به عنوان یک صنعت، حتی در غرب، در روزهای اولیه هستیم.

اما مردم اکنون به فناوری دسترسی دارند و هند نیز کشوری است که عاشق داستان گفتن است.

لوگوی شبکه آسیایی بی بی سی روی زمینه نارنجی، آبی، بنفش و صورتی نوشته شده است.  این "به صداها گوش کن" قسمت زیر لوگوی اصلی

برنامه انکور دسایی را در شبکه آسیایی بی بی سی بشنوید برای زندگی از 15:00 تا 18:00 دوشنبه تا پنجشنبه – یا گوش دهید اینجا.

دیدگاهتان را بنویسید