الکس جونز دستور فروش دارایی ها را برای پرداخت بدهی سندی هوک صادر کرد


یک قاضی دستور انحلال دارایی های شخصی الکس جونز مجری Infowars را صادر کرده است و راه را برای پرداخت های احتمالی به خانواده های قربانیان تیراندازی دسته جمعی سندی هوک در سال 2012 باز می کند.

با این حال، قاضی ورشکستگی ایالات متحده، کریستوفر لوپز، مخالفت با انحلال شرکت آقای جونز، Free Speech Systems، که مالک برند Infowars است، صادر کرد.

بستگان قربانیان مجموعاً 1.5 میلیارد دلار (1.2 میلیارد پوند) در دعوای افترا علیه آقای جونز و شرکتش به دلیل ادعاهای نادرست در مورد حمله به دست آوردند.

انحلال باعث فروش دارایی های آقای جونز – از جمله یک مزرعه چند میلیون دلاری می شود. سایر املاک، اتومبیل، قایق و اسلحه.

طبق اسناد اخیر دادگاه، آقای جونز حدود 8.6 میلیون دلار دارایی شخصی دارد.

تصمیم روز جمعه در هیوستون، تگزاس، به این معنی است که سیستم‌های گفتار آزاد و Infowars فعلا به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

بر اساس پرونده های دادگاه، Free Speech Systems 44 کارمند دارد و در ماه گذشته نزدیک به 3.2 میلیون دلار درآمد داشته است که بیشتر از فروش مکمل های غذایی و سایر محصولات بوده است.

خانواده‌های قربانیان در مورد اینکه آیا روند ورشکستگی باید لغو شود یا فرآیند تصفیه باید جایگزین شود، اختلاف نظر دارند.

این تصمیم سیستم‌های گفتار آزاد را از مسئولیت سلب نمی‌کند و شاکیان افترا می‌توانند در دادگاه‌های ایالتی یا از طریق جلسات ورشکستگی بیشتر خسارات وارده را جبران کنند.

قاضی لوپز گفت: “در اینجا هیچ پاسخ آسان و درستی وجود ندارد.” من فکر می کنم که طلبکاران بهتر است از حقوق خود در دادگاه ایالتی دفاع کنند.

یکی از وکیل خانواده ها گفت که آنها به سرعت به دنبال خسارت خواهند بود.

کریستوفر ماتی روز جمعه در بیانیه‌ای گفت: «دادگاه به ما اجازه داده است که فوراً تمام دارایی‌های Infowars را مصادره کنیم و ما قصد داریم این کار را انجام دهیم.» “الکس جونز نه شهید است و نه قربانی. او بدترین افترا در تاریخ آمریکا را مرتکب شد.”

پس از حمله دسامبر 2012 به مدرسه ابتدایی سندی هوک در نیوتاون، آقای جونز و مهمانان روی آنتن او بارها و بارها این سوال را مطرح کردند که آیا قتل عام واقعاً اتفاق افتاده است، و تئوری های توطئه در مورد اینکه آیا این قتل ها جعلی بوده یا توسط ماموران دولتی انجام شده است.

در این حمله 20 کودک خردسال و شش کارمند مدرسه کشته شدند.

در یک مقطع، آقای جونز این حمله را یک “فریبکاری غول پیکر” خواند و در سال 2015 گفت: “ساندی هوک مصنوعی است، کاملا جعلی، با بازیگرانی، فکر می کنم، ساخته شده… می دانستم آنها بازیگرانی در آنجا دارند، اما فکر می کردم. که آنها چند بچه واقعی را کشتند، و این فقط نشان می دهد که چقدر شجاع هستند، که آنها به وضوح از بازیگران استفاده کردند.”

آقای جونز از آن زمان اعتراف کرده است که قتل سندی هوک اتفاق افتاده است.

پس از پخش، خانواده های قربانیان توسط بینندگان Infowars به ​​صورت آنلاین و حضوری مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. این خانواده ها در کانکتیکات و تگزاس شکایت هایی را برای افترا ارائه کردند و پیروزی های دادگاهی آنها باعث شد که آقای جونز و Free Speech Systems برای ورشکستگی اقدام کنند.

جلسه استماع روز جمعه درباره این بود که آیا این پرونده های ورشکستگی از فصل 11 به فصل 7 تبدیل می شوند، بخشی از قانون ورشکستگی ایالات متحده که اجازه انحلال مستقیم را به جای تجدید ساختار مالی پیچیده تر می دهد.

در برنامه های اخیر و در حساب های رسانه های اجتماعی خود، آقای جونز به انتقاد از سیستم قضایی ایالات متحده ادامه داده و ادعا می کند که یک توطئه دولتی برای ساکت کردن او وجود دارد.

او بارها هشدار داده است که قرار است از پخش خارج شود، اگرچه قوانین آزادی بیان ایالات متحده به این معنی است که او آزاد است یک شرکت جدید راه اندازی کند و حتی اگر شرکتش منحل شود به پخش ادامه دهد.

آقای جونز پس از جلسه به Infowars گفت: “ما فقط از یک گلوله طفره رفتیم، ممنون عیسی.” اگر قاضی کار درست را انجام نمی داد، امروز از روی آنتن نمی رفتم. ما زندگی می کنیم تا یک روز دیگر بجنگیم.”

در طول جلسه دادرسی، وکلای خانواده ها استدلال کردند که نظریه پرداز توطئه در تلاش است تا ارزش شرکت خود را پایین بیاورد – برای مثال، با ترغیب شنوندگان به خرید محصولات از شرکتی که متعلق به پدرش است و نه مستقیماً از Infowars.

اما وکلای آقای جونز مخالفت کردند و استدلال کردند که این شرکت در هفته های اخیر فروش بی سابقه ای را به ثبت رسانده است.

دیدگاهتان را بنویسید