انتخابات آمریکا توسط شش ایالت تعیین خواهد شد


پا جیمز فیتزجرالد، اخبار بی بی سی

نقشه BBC ایالات متحده با آریزونا، جورجیا، میشیگان، نوادا، پنسیلوانیا و ویسکانسینبی بی سی

حدود 240 میلیون نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات امسال ایالات متحده هستند، اما تنها بخش نسبتا کمی از آنها می توانند تصمیم بگیرند که چه کسی رئیس جمهور آینده خواهد بود.

کارشناسان بر این باورند که تنها چند ایالت وجود دارند که جو بایدن، رئیس جمهور دموکرات یا سلف جمهوری خواه او، دونالد ترامپ، می توانند در آنها پیروز شوند.

شش نفر از آنها – آریزونا، جورجیا، میشیگان، نوادا، پنسیلوانیا و ویسکانسین – به نظر می رسد در لبه چاقو هستند و احتمالاً کلید کسانی که کاخ سفید را می گیرند، در دست دارند.

بنابراین، هر دو حزب به شدت برای جلب نظر رأی دهندگان بلاتکلیف در این ایالت ها مبارزه می کنند.

آریزونا

آقای بایدن در سال 2020 با حمایت ایالت گراند کانیون که برای اولین بار از دهه 1990 به نامزد دموکرات ها رأی داد، به ریاست جمهوری رسید.

این ایالت صدها مایل با مکزیک هم مرز است و به مرکز بحث مهاجرت این کشور تبدیل شده است. در زمانی که آقای بایدن بر سر کار بود، ورود به مرز ایالات متحده به بالاترین حد خود رسیده است و او را به دردسر بزرگی در انتخابات مبتلا کرده است. گذرگاه های مرزی در ماه های اخیر کاهش یافته است، اما او موضع خود را سخت تر کرده و قصد دارد در صورت افزایش گذرگاه ها، مرزها را ببندد.

آقای ترامپ بارها به رکورد حریف خود حمله کرده است مهاجرتو متعهد شد که “بزرگترین عملیات اخراج” در تاریخ ایالات متحده را پس از بازگشت به ریاست جمهوری انجام دهد.

درگیری شدیدی نیز در آریزونا رخ داد دسترسی به سقط جنینپس از تلاش جمهوری خواهان ایالتی برای بازگرداندن ممنوعیت تقریباً 160 ساله سقط جنین. از سال 2022، زمانی که دادگاه عالی ایالات متحده یک حکم تاریخی را که به زنان حق سقط جنین را طبق قانون اساسی می داد، لغو کرد، این موضوع به موضوعی انفجاری برای کل کشور تبدیل شده است.

متن جایگزین: نمودار خطی BBC با عنوان «تعداد مهاجران در مرز ایالات متحده و مکزیک: تعداد کل برخوردهای گشت مرزی ایالات متحده در ماه» نوسانات ارقام ماهانه را در دولت ترامپ و بایدن نشان می دهد.  2018-2024 با اعداد بسیار بالاتر از سال 2021 در دوران بایدن نشان داده شده است

گرجستان

فهرست ایالت های نوسان ما با فهرست مکان هایی مطابقت دارد که مقامات جمهوری خواه مورد حمایت ترامپ تلاش کرده اند تا پیروزی آقای بایدن در سال 2020 را از مسیر خود خارج کنند. گویا در گرجستان دخالت در انتخابات آقای ترامپ را در یکی از چهار پرونده جنایی دخیل دانست.

او و 18 نفر دیگر متهم به توطئه برای برگرداندن شکست اندک خود به آقای بایدن در ایالت هستند. او خود را بی گناه دانسته و بعید است که این پرونده قبل از انتخابات به محاکمه برود.

در هر صورت، باید دید که آیا سردردهای آقای ترامپ به امتیاز وی در پای صندوق های رای لطمه می زند یا خیر. شاید به زودی متوجه شویم، حالا که دادگاه پولشویی او با حکم مجرمانه به پایان رسیده است.

گرجستان دارای 33 درصد جمعیت آفریقایی-آمریکایی است و گمان می رود که این جمعیت به آقای بایدن کمک کرده تا در سال 2020 دولت را تغییر دهد. با این حال، در میان آمریکایی ها ناامیدی وجود دارد رای دهندگان سیاه پوستبرخی می گویند که برای رفع بی عدالتی نژادی یا بهبود اقتصاد به اندازه کافی انجام نشده است.

رویترز طرحی از دونالد ترامپ از دادگاهرویترز

ترامپ در چهار پرونده جنایی از جمله یکی در گرجستان حضور دارد

میشیگان

ایالت گریت لیکس یک نامزد ریاست جمهوری را انتخاب کرده است که در دو انتخابات گذشته پیروز شده است. علیرغم تایید آقای بایدن در سال 2020، این امر به نمادی از واکنش سراسری علیه حمایت رئیس جمهور از اسرائیل در طول جنگ آن کشور تبدیل شد. غزه.

در جریان انتخابات مقدماتی دموکرات ها در میشیگان در ماه فوریه، بیش از 100000 رای دهنده گزینه “عدم تعهد” را در برگه های رای خود انتخاب کردند، پس از آن که فعالان کمپینی را به راه انداختند که از دولت آمریکا می خواستند از آتش بس در غزه حمایت کند و کمک های نظامی به اسرائیل را پایان دهد.

قابل ذکر است که میشیگان بیشترین سهم را در کشور دارد آمریکایی های عرب – یک گروه جمعیتی که به نظر می رسد حمایت از آقای بایدن در خطر است.

آقای ترامپ بر اهمیت این ایالت در مسیر بالقوه خود برای پیروزی تاکید کرد. وی در توضیح رویدادهای خاورمیانه، از اسرائیل خواست که به کارزار خود علیه حماس در غزه پایان دهد، اما “به زودی آن را به پایان برساند”.

Getty Images زنی تابلویی در دست دارد که روی آن نوشته شده است "بایدن را کنار بگذار"گتی ایماژ

رئیس جمهور در میشیگان به دلیل سیاست های خود در خاورمیانه با واکنش های منفی مواجه شده است

نوادا

ایالت نقره ای در چند انتخابات اخیر به دموکرات رأی داده است، اما نشانه هایی از نوسان احتمالی جمهوری خواهان وجود دارد. میانگین های اخیر منتشر شده توسط شرکت ردیابی نظرسنجی 538 نشان می دهد که آقای ترامپ از برتری سالمی نسبت به آقای بایدن برخوردار است. هر دو برای به دست آوردن یک ایالت مهم می جنگند جمعیت اسپانیایی تبار.

علیرغم اینکه ایالات متحده اقتصاد از زمان روی کار آمدن آقای بایدن رشد و ایجاد شغل قوی نشان داده است، بهبودی نوادا پس از کووید کندتر از هر جای دیگری بوده است.

طبق آخرین آمار دولت آمریکا، این ایالت پس از کالیفرنیا و ناحیه کلمبیا بالاترین نرخ بیکاری را در این کشور دارد.

اگر آقای ترامپ دوباره انتخاب شود، قول داده است که به دستور کار کم‌کلیدتری بازگردد مالیات همه جانبه و قوانین کمتر.

گتی ایماژ یک زن کلاه و ماسکی با کتیبه بر سر دارد "بایدن هریس"گتی ایماژ

نوادا در انتخابات گذشته به دموکرات رأی داد، اما بهبودی آن پس از کووید کندتر از جاهای دیگر بوده است.

پنسیلوانیا

اهالی پنسیلوانیا از نظر احساسات در میان آمریکایی ها تنها نیستند فشارهای هزینه زندگی در نتیجه تورم اما به گفته ارائه دهنده اطلاعات بازار Datasembly، قیمت خواربار در ایالت خود سریعتر از هر کشور دیگری افزایش می یابد.

بی بی سی اخیراً در مورد چگونگی آن گزارش داده است مردم برای کنار آمدن در ایری تلاش می کردند شهرستان پیشرو برای بقیه پنسیلوانیا است و از هر هشت نفر یک نفر “ناامن غذایی” در نظر گرفته می شود.

این ایالت در انتخابات 2020 محوری بود و از آقای بایدن در تلاش موفقیت آمیزش برای کاخ سفید حمایت کرد. او ارتباط عاطفی عمیقی با شهر طبقه کارگر اسکرانتون که در آن بزرگ شده است دارد.

تورم بالا می تواند به آقای بایدن در سراسر ایالات متحده آسیب برساند زیرا نظرسنجی ها نشان می دهد که دید نامطلوبی به رای دهندگان از اقتصاد می دهد.

آقای ترامپ به دنبال این بود که به رقیب خود برای قیمت‌های بالا حمله کند. اما او مشکلات خاص خود را در پنسیلوانیا پس از نمایش نسبتاً قوی توسط رقیب خود در جمهوری خواهان، نیکی هیلی، دارد.

Getty Images نمای نزدیک از گوجه فرنگی در یک فروشگاه مواد غذاییگتی ایماژ

به گفته Datasembly، قیمت مواد غذایی در پنسیلوانیا سریعتر از هر جای دیگری در حال افزایش است.

ویسکانسین

ایالت Badger همچنین در هر دو سال 2016 و 2020 یک کاندیدای پیروز ریاست جمهوری را با بیش از 20000 رای ایجاد کرد.

کارشناسان پیشنهاد کرده‌اند که در حالت‌های حاشیه‌ای از این قبیل است که می‌توان تأثیر گذاشت نامزدهای حزب ثالث که علیه سیاست های دو کاندیدای بزرگ مبارزه می کنند.

این نظرسنجی نشان داد که نشان دادن حمایت قابل توجه از نامزد مستقلی مانند رابرت اف کندی جونیور، که برای حضور در انتخابات در ویسکانسین و سایر ایالت ها مبارزه می کند، می تواند به شمارش آرا برای آقای بایدن یا آقای ترامپ لطمه بزند.

آقای ترامپ این ایالت را «واقعاً مهم» خواند، اگر ویسکانسین را ببریم، همه چیز را برنده خواهیم شد. کنوانسیون ملی جمهوری خواهان تابستانی در شهر میلواکی برگزار خواهد شد.

آقای بایدن اخیراً به مرکز داده جدید مایکروسافت که به ویسکانسین می رود به عنوان مدرکی دال بر چگونگی ایجاد مشاغل جدید اشاره کرد. ادعا می کند که سلف وی به وعده های خود عمل نکرده است.

گتی ایماژ رابرت کندی جونیورگتی ایماژ

رابرت اف کندی جونیور در حال مبارزه برای حضور در صندوق رای در ویسکانسین است

جداکننده گرافیکی رنگ های قرمز و آبی

اطلاعات بیشتر در مورد انتخابات آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید