مریلند 175000 نفر را بخاطر حشیش عفو کرد


پا سام کابرال، بی بی سی نیوز، واشنگتن

وس مور فرماندار مریلند گتی ایماژگتی ایماژ

مور گفت این عفو ​​”بسیاری از اشتباهات تاریخی را اصلاح خواهد کرد”

فرماندار مریلند بیش از 175000 نفر را با محکومیت حشیش عفو کرده است تا “خسارات یک دهه ناشی از جنگ با مواد مخدر” را جبران کند.

وس مور گفت که دستور او “بزرگترین عفو ​​در سطح ایالت در تاریخ آمریکا” و “بزرگترین چنین اقدامی در تاریخ کشور ما” است.

او افزود: “مریلند از این لحظه برای اصلاح بسیاری از اشتباهات تاریخی استفاده خواهد کرد.”

تقریباً یک سال است که شاهدانه در مریلند قانونی شده است و بیش از نیمی از آمریکایی ها اکنون در ایالتی زندگی می کنند که حشیش در آن قانونی است.

دولت فدرال نیز در حال طبقه‌بندی مجدد این دارو است و جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، دو بار عفو دسته جمعی شهروندان آمریکایی را که متهم به داشتن مواد مخدر هستند، اعطا کرده است.

آقای مور، 45 ساله، یک ستاره در حال ظهور در حزب دموکرات، گفت که این ایالت از زمان قانونی شدن دارو در یک همه پرسی، “یکی از بهترین و عادلانه ترین بازارهای قانونی در کشور” را ایجاد کرده است.

او دوشنبه در ساختمان ایالتی در آناپولیس گفت: «قانونی‌سازی زمان صدمات ناشی از جنگ با مواد مخدر را به عقب برنمی‌گرداند».

ما نمی‌توانیم مزایای قانونی‌سازی را جشن بگیریم مگر اینکه به عواقب جرم‌انگاری رسیدگی کنیم.»

گزارش ایالتی برای سال 2022 دریافتند که در حالی که سفیدپوستان مریلندی بیشتر از همتایان سیاه پوست خود از حشیش استفاده می کنند، سیاه پوستان مریلند بیش از دو برابر بیشتر احتمال دارد که به اتهام مالکیت قبل از قانونی شدن دستگیر شوند.

از هر سه ساکن این ایالت یک نفر سیاه پوست است. با این حال، داده های دولتی نشان می دهد که از هر سه مرد زندانی بیش از دو نفر سیاه پوست هستند.

آنتونی براون، دادستان کل، گفت که این اقدام “مدت طولانی” به طور موثری “قید و بندهای مدرن” تعصب نژادی در کنترل حشیش را خواهد شکست.

Getty Images یک داروخانه حشیش در مریلندگتی ایماژ

حشیش از سال گذشته برای استفاده تفریحی در مریلند قانونی شده است

عفو تمام اتهامات سطح پایین نگهداری حشیش یا جنایات ثبت شده در پرونده الکترونیکی دادگاه ایالت را لغو می کند.

مقامات ایالتی گفتند، این فرمان همچنین هر اتهام سطح پایین مربوط به استفاده یا داشتن حشیش را عفو می کند – مریلند را به اولین ایالتی تبدیل می کند که چنین جنایاتی را عفو می کند.

کسانی که محکومیت های طولانی تری روی کاغذ دارند می توانند درخواست عفو کنند. عفو همچنین شامل افرادی می شود که دیگر در قید حیات نیستند.

هیچ یک از افراد مشمول روز دوشنبه در زندان نیستند. با این حال، بسیاری از افرادی که محکومیت دارند، بر اساس محکومیت خود از دسترسی به مسکن، کار و تحصیل محروم شده اند.

رهبران فدرال، ایالتی و محلی در ایالات متحده این قدرت را دارند که شهروندان محکوم به جنایت را عفو کنند و برخی یا همه حقوقی را که ممکن است از دست داده باشند بازگردانند.

در طول پنج سال گذشته، مردم در حداقل نه ایالت به دلیل محکومیت های جزئی حشیش مورد عفو قرار گرفتند.

اما در حالی که عفو موجب بخشش جنایات گذشته می شود، لزوماً سابقه کیفری را مهر و موم یا از بین نمی برد.

به گفته واشنگتن پست، محکومیت های گذشته ظرف 10 ماه از پایگاه های اطلاعاتی بررسی سوابق جنایی حذف می شود، اما در پرونده های دادگاه عمومی باقی می ماند مگر اینکه درخواستی برای تخلیه آنها ارائه شود.

دیدگاهتان را بنویسید