با نزدیک شدن به انتخابات، بایدن با دستکاری پیچیده ای در زمینه مهاجرت مواجه است


جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، قول داده است که در مرزهای جنوبی و مهاجرت «سیاست بازی» نکند، کاری که بالقوه دشوار است زیرا ایالات متحده برای انتخابات ریاست‌جمهوری در نوامبر آماده می‌شود.

اظهارات آقای بایدن در حالی بیان شد که او آن را “روز خوب” خواند و در آن او فرمان اجرایی را با هدف محافظت از صدها هزار همسر شهروندان آمریکایی بدون مدرک در برابر اخراج و اجازه دادن به آنها برای کار در ایالات متحده اعلام کرد.

با این حال، اقدامات او مورد انتقاد جمهوری‌خواهان و برخی از دموکرات‌های دیگر قرار گرفت و رئیس‌جمهور را مجبور به انجام یک عمل شعبده بازی دشوار کرد.

نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثر رأی دهندگان به مهاجرت به عنوان یکی از مهم ترین مسائل پیش روی کشور نگاه می کنند – واقعیتی که تمایل آقای بایدن را برای غیرسیاسی بودن در این موضوع پیچیده می کند.

اجرای جدید اداره را اعلام کرد روز سه‌شنبه به طور گسترده توسط فعالان مهاجرت و دموکرات‌ها ستایش شد، بسیاری از آنها از آن به عنوان مهم‌ترین برنامه برای کمک به مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده استقبال کردند، از زمانی که دولت اوباما اقدام به تعویق برای ورود به دوران کودکی در سال 2012 یا بله را اعلام کرد.

نانت باراگان، رئیس مجلس هیسپانیک ها (CHC)، نماینده دموکرات کالیفرنیا، از این حرکت به عنوان یک “روز مبارک” برای خانواده های مهاجر استقبال کرد، که “امشب می توانند به رختخواب بروند زیرا می دانند که عزیزانشان جایی نمی روند.”

اما مرحله آخر به شدت با آن در تضاد است نظم گسترده مهاجرت در اوایل ژوئن صادر شد، که به مقامات اجازه می دهد تا به سرعت مهاجرانی را که به طور غیرقانونی وارد ایالات متحده می شوند بدون در نظر گرفتن درخواست های پناهندگی خود، خارج کنند.

اقدام اجرایی – فقط دو هفته دیگر – بر طناب محکمی که آقای بایدن در این موضوع می بیند تاکید کرد.

داگ هی، استراتژیست جمهوری خواه به بی بی سی گفت: بایدن همیشه خود را در موقعیت سختی می بیند. «هر کاری انجام دهد، مورد انتقاد قرار خواهد گرفت. این یک مثال عالی است.”

او با رای دهندگان اسپانیایی تبار کار خوبی ندارد، بنابراین تلاش می کند تا آرای زیادی را به دست آورد. اما ممکن است به قیمت رای او تمام شود.” “این، طبق تعریف، پیام های مختلط است.”

محدودیت های پناهندگی اعلام شده در 5 ژوئن، که اکنون کانون شکایت اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا است، به طور گسترده توسط مدافعان مهاجرت و حتی برخی از متحدان دموکرات آقای بایدن مورد انتقاد قرار گرفته است.

CHC در بیانیه‌ای این دستور را «عمیقاً نگران‌کننده» و نشانه راهبردهای اجرای قانون خواند که «مکرراً ناکارآمدی آنها ثابت شده است» و «آشوب» در مرز ایجاد کرده است.

سخنگویان دونالد ترامپ، رقیب احتمالی جمهوری خواه آقای بایدن، هر دو اقدام را محکوم کردند و آن را اقدامی به سمت «عفو» برای کارگران غیرقانونی دانستند.

در حالی که تعداد مهاجران ورودی و دستگیری در مرز ایالات متحده و مکزیک در سال جاری نسبت به بالاترین رکورد قبلی در دولت بایدن کاهش یافته است، نظرسنجی ها همچنان نگرانی گسترده ای را در مورد این موضوع نشان می دهد.

نظرسنجی می گالوپ نشان داد که 18 درصد از رای دهندگان ایالات متحده مهاجرت را به عنوان نگرانی اصلی خود می بینند، در حالی که در آوریل 27 درصد بود که سومین ماه متوالی است که در صدر فهرست موضوعات مورد نگرانی قرار گرفته است.

نظرسنجی اخیر توسط YouGov و CBS، شریک آمریکایی بی بی سی، نشان داد که اکثریت رای دهندگان ثبت نام شده، یا 62 درصد، طرفدار برنامه سراسری برای اخراج همه مهاجران غیرقانونی در ایالات متحده هستند – وعده ای که بارها در کمپین ترامپ تکرار می شود.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که اخراج دسته جمعی در میان رای دهندگان اسپانیایی تبار محبوبیت دارد و 53 درصد گفته اند که از چنین اقدامی حمایت می کنند.

آقای هی، استراتژیست جمهوری خواه، گفت که اعداد نظرسنجی نشان می دهد که مهاجرت یک موضوع برنده برای کمپین ترامپ و در رقابت های کنگره ایالتی است.

او افزود: «جمهوری‌خواهان احساس می‌کنند که می‌توانند در این موضوع پیروز شوند و فکر می‌کنند می‌توانند بر برخی از رأی‌دهندگان اسپانیایی تبار نیز پیروز شوند». در مورد این موضوع، مرکز به سمت راست رفته است.»

بی بی سی برای اظهار نظر با کمپین بایدن تماس گرفته است.

مشخص نیست که آیا اقدامات اخیر آقای بایدن به کاهش نگرانی رای دهندگان در مورد مهاجرت کمک می کند یا خیر، اما برخی از استراتژیست ها هشدار می دهند که تصورات ممکن است به طور قابل توجهی از هم اکنون تا انتخابات نوامبر تغییر کند.

آمسیا کراس، استراتژیست دموکرات، گفت که فقدان اصلاحات مهاجرتی معنی دار در کنگره، عمدتاً به دلیل مخالفت جمهوری خواهان، به او اجازه می دهد تا نشان دهد “دست هایش بسته است” و اقدامات اجرایی او به کاهش مهاجرت کمک کرده است.

جمهوری خواهان چندین بار آن را متوقف کرده اند. خانم کراس گفت: تنها ابزاری که رئیس جمهور دارد، اقدام اجرایی است. بدیهی است که رهبران مترقی… و لاتین تبارها مخالف آن هستند.»

خانم کراس افزود که دموکرات‌ها و نامزدهای مستقلی که نگران سیاست‌های مهاجرتی آقای بایدن هستند، احتمالاً باید برای پیروزی بایدن “سازش” کنند. او افزود که هرگونه چشم اندازی برای اصلاحات در دوران آقای ترامپ غیرممکن خواهد بود.

او گفت: «یا پشت میز می‌نشینند و می‌خواهند این کار را انجام دهند، یا نمی‌جنگند و برای انتخاب افراد بیشتری که همان اعتقاد آنها را دارند، مبارزه می‌کنند. اعداد و ارقام در حال حاضر به نفع آنها نیست.”

دیدگاهتان را بنویسید