فینال NBA: بوستون سلتیکس با نتیجه 106-88 دالاس ماوریکس را شکست داد و رکورد هجدهمین قهرمانی NBA شد.


سام هریس، خبرنگار ورزشی بی بی سی

بوستون سلتیکس با بهترین فصل عادی خود و یک بازی پلی آف قوی، حق آویختن بنر 18 را به دست آورده است. عملکرد فینال که بله در بازی چهار با یک شکست ناگهانی همراه بود، اما آنها راهی برای انجام کار در خانه پیدا کردند.

این پیروزی اوج تلاش زیاد تیمی است که ذهنیتی قوی ایجاد کرده است، و همچنین نتیجه برخی تصمیمات جسورانه توسط دفتر جلو است.

در خط مقدم، جیسون تیتوم، ستاره فرنچایز است که در طول تلاش خود برای پایان دادن به انتظار طولانی برای قهرمانی، با موشکافی و انتقاد مواجه شده است. اکنون این انتقاد مسکوت مانده است. این بازیکن 26 ساله در این سریال نقش جدیدی را برعهده گرفته و مهارت های بازی خود را به نمایش گذاشته و تیم را رهبری می کند.

شما نمی توانید یکی از ستاره های این مجموعه را بدون دیگری ذکر کنید، و جیلن براون نیز سزاوار اعتبار زیادی است – ایفای نقش معمولی سریال. سلتیکس تمایل دارد که لیدهای بزرگی ایجاد کند و سپس به حریفان خود اجازه مبارزه بدهد، عادتی که در این سری دوباره ظاهر شده است. با این حال، دستگیره‌های ابریشمی براون، تیراندازی و درایوهای انفجاری باعث شد که ماوریکس‌ها نتوانند آنها را برگردانند، به غیر از بازی چهارم.

ذهنیت برنده نه تنها در زمین مسابقه نشان داده شد. پس از شکست سلتیکس در فینال کنفرانس شرق در سال 2023 به میامی هیت که رتبه هشتم را در کارنامه دارد، براد استیونز، مدیر عملیات بسکتبال، درخواست های زیادی برای معامله با جرو هالیدی و کریستاپس پورزینگیس، دو بازیکن کلیدی موفقیت “بوستون” داشت. دریک وایت و آل هورفورد را به ترکیب اضافه کنید و این دستوری برای قهرمانی است.

عنصر ترسی که در دیدارهای پلی آف قبلی در برابر ستارگانی مانند استفن کری و جیمی باتلر وجود داشت، از بین رفته است.

در حالی که عاداتی وجود دارد که سرمربی جو مازولا برای حفظ آن سطح از موفقیت و ساختن یک سلسله بالقوه، به دنبال بهبود آنها است، در حال حاضر، بوستون به عنوان قهرمان برتر NBA است. سلتیک ها می توانند از دستاوردهای خود لذت ببرند زیرا بدانند که جایگاه خود را به عنوان پادشاهان تپه به دست آورده اند.

دیدگاهتان را بنویسید