مک‌دونالدز پس از سفارش اشتباه، AI drive-through را حذف می‌کند


مک دونالد در حال حذف فناوری سفارش هوش مصنوعی (AI) خود از رستوران های درایو-تا در ایالات متحده پس از به اشتراک گذاشتن اتفاقات خنده دار توسط مشتریان به صورت آنلاین است.

آزمایشی سیستمی که از نرم افزار تشخیص صدا برای پردازش سفارشات استفاده می کند در سال 2019 اعلام شد.

با این حال، ثابت نشده است که این کاملاً قابل اعتماد است، و منجر به ویدیوهای ویروسی از سفارش‌های عجیب و غریب با تفسیر نادرست از بستنی بیکن گرفته تا ناگت‌های مرغ به ارزش صدها دلار شد.

مک دونالد به فرنچایزها گفته است که تا پایان ماه جولای این فناوری را از بیش از 100 رستوران که در حال آزمایش آن بودند حذف خواهد کرد. اولین بار توسط نشریه حرفه ای Restaurant Business گزارش شد.

با این حال، او در بیانیه‌ای که با بی‌بی‌سی به اشتراک گذاشته شد، تصریح کرد که این پایان خط برای چنین سیستم‌هایی نیست، و گفت مطمئن است که «راه‌حل سفارش صوتی برای رانندگی با اتومبیل بخشی از آینده رستوران‌های ما خواهد بود». .

این بیانیه افزود: ما به ارزیابی راه حل های بلندمدت و مقیاس پذیر که به ما کمک می کند تا قبل از پایان سال تصمیمی آگاهانه در مورد راه حل سفارش صوتی آینده خود بگیریم، ادامه خواهیم داد.

این فناوری از زمان آغاز به کار بحث برانگیز بوده است، اگرچه در ابتدا نگرانی ها بر پتانسیل آن متمرکز بود شغل مردم را منسوخ کند.

با این حال، آشکار شده است که جایگزینی کارگران رستوران ممکن است آنطور که مردم در ابتدا از آن می ترسیدند آسان نباشد – و طرفداران این سیستم امیدوار بودند.

شکست مشتریان هوش مصنوعی به صورت آنلاین مستند شده است.

در یک ویدیو که 30000 بازدید در TikTok به دست آورده است، یک زن جوان به طور فزاینده ای عصبانی می شود زیرا سعی می کند یک هوش مصنوعی را متقاعد کند که بستنی کاراملی می خواهد، فقط چند تکه کره به سفارش او اضافه می کند.

در مورد دیگری که 360000 بازدید دارد، شخصی ادعا می‌کند که سفارش او با سفارشی که توسط شخص دیگری ارسال شده اشتباه شده است و در نتیجه 9 سفارش چای به حساب او اضافه شده است.

یکی دیگر از ویدیوهای محبوب دو نفر را در حال خندیدن نشان می دهد در حالی که صدها دلار ناگت مرغ به سفارش آنها اضافه می شوددر حالی که نیویورک پست در مورد شخص دیگری گزارش داد به اشتباه بیکن را به بستنی اضافه کرد.

اما پایان این محاکمه به معنای پایان آن نیست نگرانی ها مبنی بر اینکه هوش مصنوعی می تواند محیط کار را تغییر دهد.

IBM که فناوری مورد استفاده در درایو را توسعه داد، گفت که در آینده به همکاری با مک دونالد ادامه خواهد داد.

در بیانیه آمده است: «این فناوری ثابت شده است که دارای برخی از جامع ترین قابلیت ها در صنعت، سریع و دقیق در برخی از چالش برانگیزترین محیط ها است.

در حالی که مک دونالد برنامه های خود را برای AOT دوباره ارزیابی و اصلاح می کند [Automated Order Taking]ما مشتاقانه منتظر ادامه همکاری با آنها در بسیاری از پروژه های دیگر هستیم.”دیدگاهتان را بنویسید