کشیش آمریکایی “بیشاپ بلینگ” به 9 سال زندان محکوم شد


یک کشیش پر زرق و برق بروکلین معروف به “اسقف بلینگ” به دلیل طرح هایی از جمله سرقت حساب بانکی یکی از پیروان خود به 9 سال زندان محکوم شد.

لامار وایتهد، واعظ نیویورکی که به خاطر سبک زندگی پر زرق و برق خود معروف است، توسط بازرسان فدرال به تقلب با سیم، تلاش برای کلاهبرداری با سیم، تلاش برای اخاذی و شهادت دروغ محکوم شده است.

دادستان ها ادعا کردند که وایتهد، 45 ساله، از موقعیت خود به عنوان یک رهبر مذهبی برای غارت پول از مردم برای تأمین هزینه های زندگی مجلل خود استفاده کرده است.

در سال 2022، وایتهد پس از دزدیده شدن با اسلحه در حین پخش زنده یک خطبه، خبرساز شد. دزدها با 1 میلیون دلار (840000 پوند) همراه با ساعت، الماس و زمرد پول را به جان خریدند.

دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، وایتهد را یک “کلاهبردار” خواند و گفت که این حکم پایانی بر “طرح های مختلف” وی است.

مقامات می گویند وایتهد، که رهبران وزارتخانه های بین المللی فردا در کاناریسی، نیویورک را اداره می کرد، مردم را با وعده های دروغین فریب داد و پول آنها را برای خرید کالاها، از جمله لباس های فانتزی و اتومبیل، دزدید.

یکی از قربانیان او، یکی از اعضای کلیسای او، 90000 دلار – پس انداز زندگی خود – به او داد و فکر می کرد که این پول صرف خرید خانه برای او می شود. در عوض برای پرداخت لباس و ماشین هزینه شد.

او همچنین برای دریافت وام های تجاری جعل اسناد و مدارک را جعل کرد و با ادعای دروغ که به اریک آدامز شهردار نیویورک دسترسی داشته، سعی کرد از یک تاجر برونکس اخاذی کند.

به گزارش نیویورک تایمز، شهردار دوشنبه قبل از صدور حکم گفت: «اسقف وایتهد در حال دعای من است.

وکلای وایتهد گفتند که قصد دارند با محکومیت وی مبارزه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید