گوردون بلک سرباز آمریکایی در روسیه به تقریباً چهار سال زندان محکوم شد


خبرگزاری های دولتی روسیه گزارش دادند که دادگاهی در روسیه یک نظامی آمریکایی را به اتهام دزدی و تهدید به کشتن دوست دخترش به سه سال و 9 ماه زندان محکوم کرد.

گروهبان گوردون بلک توسط دادگاهی در ولادی وستوک در خاور دور روسیه محکوم شد و مدت زمان خود را در یک ندامتگاه سپری خواهد کرد.

گروهبان بلک، که در ماه مه دستگیر شد، در تهدید به قتل گناهکار اعتراف کرد اما اعتراف کرد که “قسمتی” مسئول سرقت 10000 روبل (89 پوند) از او بوده است.

سازمان های اطلاعاتی دولتی می گویند که او به این حکم اعتراض خواهد کرد.

دادستان خواستار چهار سال و هشت ماه زندان شد، در حالی که دفاعیات او خواستار تبرئه شد.

مقامات آمریکایی گفتند گروهبان بلک 34 ساله با دوست دختر خود در کره جنوبی ملاقات کرد.

او در سال 2008 به عضویت پیاده نظام درآمد و در سال 2009 به عراق و در سال 2013 به افغانستان اعزام شد. او اخیراً به ارتش هشتم ایالات متحده در کره در کمپ هامفریس منصوب شد.

ارتش ایالات متحده گفت که گروهبان بلک به دنبال مجوز رسمی نبود و وزارت دفاع به او اجازه سفر به روسیه یا چین را نداد، جایی که او ابتدا در راه بازگشت از کره جنوبی به آنجا رسید. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه او قصد داشته در روسیه بماند وجود ندارد.

روسیه دیگر آمریکایی ها را پشت میله های زندان نگه می دارد. ایوان هرشکویچ، خبرنگار وال استریت ژورنال از مارس 2023 در زندان است و پل ویلان تفنگدار سابق نیروی دریایی آمریکا در سال 2020 به 16 سال زندان محکوم شد.

هر دو مرد بر بی گناهی خود تاکید می کنند و دولت ایالات متحده معتقد است اتهامات علیه آنها بی اساس است.

دیدگاهتان را بنویسید