یورو 2024: رفتار هواداران انگلیس به دلیل شعارها در آلمان مورد بررسی قرار گرفت


مقامات بریتانیایی ماه گذشته پیشنهاد کردند که در صورت امتناع از خواندن چنین آهنگ‌هایی که از آنها خواسته شود، مرتکبین در آلمان جریمه شوند و اگر به اندازه کافی تحریک‌آمیز تلقی شوند، می‌توانند به عنوان تخلف احتمالی نظم عمومی طبقه‌بندی شوند.

با این حال، پلیس آلمان همچنین گفت که محدودیت‌هایی برای کارهایی که می‌توانند انجام دهند وجود دارد، زیرا اجرای این آهنگ برخلاف ژست‌های مربوط به نازی‌ها یا خواندن آهنگ‌های تبعیض‌آمیز نژادپرستانه یا همجنس‌گرا هراسی در کشور جرم محسوب نمی‌شود.

عملی بودن مداخله را نیز باید در نظر گرفت که صدها طرفدار بتوانند چنین آهنگی را بخوانند.

“این به شرایط بستگی دارد. در ابتدا ممکن است انتظار ارتباط داشته باشند، [and asked] الیور استرادگاف، رئیس مرکز هماهنگی پلیس ملی آلمان، وقتی از او پرسیدم که چگونه با چنین رفتاری در طول مسابقات یورو برخورد می شود، گفت: “چه کار می کنید؟”

“شاید این یک توهین نباشد، اما بسیار بسیار بی ادبانه است. بنابراین لطفاً آن را متوقف کنید.» او گفت که در صورت جدی‌تر شدن رفتار ممکن است جریمه یا حتی دستگیری در پی داشته باشد.

سخنگوی واحد پلیس فوتبال انگلستان گفت: “اکثریت قریب به اتفاق هوادارانی که سفر می کنند، هواداران واقعی هستند که فقط می خواهند از فوتبال لذت ببرند. ما همه طرفداران سفر را تشویق می کنیم که از فرهنگ محلی آگاه باشند و مهمانان خوبی باشند.

“تخلف عمدی می تواند منجر به افزایش خطر برای امنیت شخصی شما شود و پلیس آلمان علیه افرادی که قانون را زیر پا می گذارند، اقدام خواهد کرد. این اقدامات می تواند شامل جریمه های سنگین و حبس باشد».

رئیس پلیس، مارک رابرتز، رئیس پلیس ملی فوتبال به بی‌بی‌سی اسپورت گفت: «فقط فکر می‌کنم این بسیار غم‌انگیز و غم‌انگیز است.

آلمانی ها نسبت به آن بی تفاوت هستند. با این حال، محدودیتی وجود دارد. مانند قوانین نظم عمومی در این کشور، ما شاهد اختلافات زیادی در مورد آنچه مردم می گویند هستیم. آیا توهین است؟ این درست نیست؟ ما نمی توانیم قوانین سیاه و سفید برای این کار ارائه دهیم. بستگی به شرایط دارد.

ما آخرین باری که انگلیس در آنجا بازی کرد را در مونیخ دیدیم. آلمانی ها تا حدی مدارا کردند. اما زمانی که مردم از مرز عبور کردند، دستگیر و اعدام شدند».

دیدگاهتان را بنویسید