شرکت هواپیمایی امریکن پس از خروج مردان سیاه پوست از پرواز، کارکنان خود را تعلیق کرد


چندین کارمند خطوط هوایی آمریکا به دلیل مشارکت در حادثه ای که در آن مسافران سیاه پوست پس از شکایت از بوی بدن از پرواز خارج شدند، به مرخصی سپرده شدند.

سه مسافر در ماه مه از شرکت هواپیمایی شکایت کردند و به تبعیض نژادی در این هواپیما اشاره کردند حادثه 5 ژانویه

رابرت ایسوم، مدیرعامل، در یادداشتی به کارمندان گفت که این حادثه غیرقابل قبول است و شرکت در تعهد خود به مشتریان “شکست” داشته است.

این شرکت هواپیمایی در بیانیه ای اعلام کرد: «ما در حال پیگرد قانونی افراد دخیل هستیم، از جمله تعلیق اعضای خدمه.

این شرکت همچنین تعدادی ابتکار با هدف جلوگیری از حوادث مشابه، از جمله یک “گروه مشاوره” با تمرکز بر تجربه مسافران سیاه پوست را اعلام کرد.

در شکایت ماه مه، این سه مرد که کنار هم ننشسته بودند و یکدیگر را نمی شناختند، گفتند همه مردان سیاه پوست از پرواز بین فینیکس، آریزونا و نیویورک خارج شدند.

در مجموع هشت مسافر خارج شدند.

آنها در بیانیه ای گفتند: “American Airlines ما را به خاطر سیاه پوست بودن، شرمساری و تحقیر ما متمایز کرد.”

این سه مرد – آلوین جکسون، امانوئل ژان جوزف و خاویر ول – در نهایت اجازه یافتند که در پرواز اصلی خود دوباره صندلی‌های خود را بنشینند.

آقای ایسوم در نامه‌ای به کارمندان به تاریخ 18 ژوئن گفت که «به‌طور باورنکردنی از آنچه در پرواز اتفاق افتاد و نقض رویه‌های ما ناامید شده است».

او گفت: «ما به تعهدات خود عمل نکردیم و مشتریان خود را ناامید کردیم.

او افزود که این شرکت هواپیمایی “قاطعانه بر تعهد” خود برای همکاری با سازمان های حقوق مدنی مانند انجمن ملی برای پیشرفت رنگین پوستان یا NAACP برای “بازگرداندن اعتماد” است.

این حادثه اولین بار نیست که خطوط هوایی آمریکا با اتهامات تبعیض مواجه می شود.

در یک رویداد جداگانه در سال 2017، NAACP به مسافران سیاه پوست هشدار داد که از شرکت هواپیمایی خودداری کنند و به الگوی رفتار “بی احترامی” و “تبعیض آمیز” و “فرهنگ شرکتی عدم حساسیت نژادی و احتمال تعصب نژادی” اشاره کرد.

آنها سال بعد پس از اینکه شرکت مخابراتی اعلام کرد تغییراتی در عملیات خود ایجاد کرده است، دستورالعمل ها را لغو کردند.

با این حال، او در چهارم ژوئن سال جاری هشدار داد که در صورت عدم پاسخگویی سریع و قاطع آمریکایی ها به حادثه ژانویه، ممکن است این هشدار را تمدید کند.

دیدگاهتان را بنویسید