کارگران پس از انتقال به پروژه لغو شده فلوریدا از دیزنی شکایت کردند


کارگران دیزنی پس از اینکه به آنها دستور داده شد برای پروژه ای که بعداً لغو شد در سراسر کشور حرکت کنند، از شرکت برای جبران خسارت شکایت کردند.

در یک طرح دعوای دسته جمعی، آنها غول رسانه ای را به ارائه نادرست برنامه های خود متهم می کنند که یک پردیس جدید 1 میلیارد دلاری برای کارکنان پارک موضوعی فلوریدا در سال 2021 اعلام کرد.

این شرکت به حدود 2000 نفر در کالیفرنیا دستور نقل مکان یا اخراج داد.

اما کمتر از دو سال بعد، مسیر شرکت تغییر کرد.

این شکایت می‌گوید که کارمندان به ادعای دیزنی تکیه کرده‌اند که زندگی‌شان را ریشه کن کرده‌اند و هزینه‌های زیادی را برای جابه‌جایی متحمل شده‌اند که خانه‌های خانوادگی را فروخته و خانه‌های جدید می‌خرند.

وکیل جیسون لور که نماینده کارگران است، گفت: «این افراد از شرایطی که در آن هستند بسیار ناامید هستند.

دیزنی از اظهار نظر در مورد این شکایت که توسط دو کارمند فعلی، ماریا د لا کروز، معاون طراحی محصول، و جورج فونگ، مدیر خلاق طراحی محصول ارائه شده بود، خودداری کرد.

این شرکت در سال 2023، پس از بازگشت باب ایگر به رهبری شرکت و کاهش قابل توجه هزینه ها، نظر خود را در مورد پردیس دریاچه نونا تغییر داد.

همچنین به دنبال یک دعوای پرحاشیه بین دیزنی و فرماندار فلوریدا ران دیسانتیس بر سر رابطه این شرکت با ایالت بود.

ترن هوایی شرکتی مرتبط با این پروژه با افزایش شدید قیمت مسکن و نرخ وام مسکن در ایالات متحده همزمان شده است، عاملی که برخی نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند آمریکایی‌ها را به طور فزاینده‌ای تمایلی به جابجایی در جستجوی کار نشان داده است.

این دادخواست می گوید که طرح های اولیه دیزنی باعث افزایش قیمت مسکن در این منطقه شد که پس از لغو پروژه آسیب دید.

برخی در دیزنی ترجیح دادند به جای نقل مکان، کار را ترک کنند. دعوا می‌گوید که دیگران تصمیم گرفتند منتظر بمانند، به خصوص پس از اینکه شرکت به آنها گفت که پروژه به تعویق خواهد افتاد.

اما طبق این شکایت، حدود 250 نفر این انتقال را در بازه زمانی اولیه شرکت پذیرفتند.

آقای فونگ خانه دوران کودکی خود را فروخت تا به فلوریدا نقل مکان کند. پس از بازگشت به کالیفرنیا در سال جاری، او در یک خانه کوچکتر زندگی می کند.

در این دادخواست آمده است که دیزنی “نتوانست به طور عادلانه خسارت هایی را که متحمل شده و متحمل خواهد شد به او جبران کند”، اما او با انتقال موافقت کرد زیرا متوجه شد که امنیت شغلی او به آن بستگی دارد.

آقای لور گفت از زمانی که این شکایت در دادگاه عالی شهرستان لس آنجلس در این هفته ثبت شد، بسیاری دیگر ابراز علاقه کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید