گرمای شدید کشورهای سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده است


کریس فاکس گرمای بیش از حد در سراسر جهان را بررسی می کند

بسیاری از نقاط جهان در حال حاضر دمای بالاتر از حد متوسط ​​را تجربه می کنند و هواشناسان می گویند که این تا حد زیادی نتیجه گرمایش جهانی است.

در حالی که برخی از مناطق شرایط سردتری را تجربه می کنند، بسیاری از مناطق دیگر دمایی را تحمل می کنند که بسیار بالاتر از میانگین توصیف شده است. به گفته کریس فاکس از بی بی سی آب و هوا، این امواج گرما “نشان از تغییرات اقلیمی است”.

گرمای شدید می تواند کشنده باشد – 30000 نفر در موج گرمای سال 2003 در اروپا جان خود را از دست دادند – اما چنین دماهای بالا برای مدت طولانی می تواند خطر آتش سوزی های جنگلی را که قبلاً در بخش هایی از کالیفرنیا در ایالات متحده رخ داده است، افزایش دهد.

مناطقی از کره زمین، از جمله آمریکای شمالی، جنوب و شرق آسیا، و جنوب شرق اروپا، در حال حاضر دمای شدیدی را تجربه می کنند.

آمریکای شمالی

EPA مردی در سایه نزدیک کانالی در مونترال، کانادا نشسته استEPA

بانک کانال سایه‌دار کمی از گرما در مونترال، کانادا استراحت می‌دهد

از هر پنج آمریکایی یک نفر – بیش از 70 میلیون نفر – در حال حاضر تحت هشدار گرمای شدید هستند زیرا فشار بالا یک “گنبد حرارتی” را تشکیل می دهد که هوای گرم را در زیر آن به دام می اندازد.

هشدارها همچنین در چهار استان کانادا – نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک اعمال می شود.

خدمات هواشناسی ایالات متحده گفته می شود دمای هوا در نیمه دوم هفته از 38 درجه سانتیگراد (100 فارنهایت) فراتر می رود.

در حالی که بیشتر قاره با گرما دست و پنجه نرم می کند، مکزیک و جنوب تگزاس تحت تأثیر اولین طوفان به نام قرار گرفتند فصل طوفان در اقیانوس اطلس شمالی

سه نفر در سواحل مکزیک جان خود را از دست دادند، در حالی که مرکز ملی طوفان ایالات متحده نسبت به وقوع سیل و رانش گل در شمال شرقی مکزیک و جنوب تگزاس هشدار داد.

هندوستان

EPA یک گاو در دهلی نو با آب غرق شدEPA

در دهلی نو، در طول گرما، باید آب را روی یک گاو ریخت

شمال هند تجربه یک هفته گرمابا دمای ثبت شده 44-45 درجه سانتیگراد (113F).

موج گرمای طولانی مدت منجر به رکوردشکنی مصرف برق شده است زیرا هندی‌ها فن و کولر گازی را روشن کرده‌اند و منجر به خاموشی روز دوشنبه در دهلی شد. آبرسانی شهر نیز دچار مشکل شد.

ده‌ها نفر از آغاز تابستان هند در ماه مارس بر اثر گرما جان خود را از دست داده‌اند که در سه روز اوایل این ماه ۵۰ نفر در ایالت‌های اوتار پرادش و اودیشا جان خود را از دست دادند.

تابستان‌ها در هند معمولاً گرم و مرطوب است، اما امسال گرما فوق‌العاده شدید با امواج گرما طولانی‌تر، شدیدتر و مکرر بوده است.

عربستان سعودی

رویترز زائران مسلمان در اطراف کعبه در مکهرویترز

مقامات سعودی توصیه هایی به حجاج در مکه صادر کردند

گرمای شدید در عربستان سعودی متهم به کشته شدن تعدادی از حجاج مسلمان در مکه.

بر اساس گزارش های خبرگزاری فرانسه که بی بی سی آن را تایید نکرده است، بیش از 1000 نفر در مراسم حج سالانه جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که مراسم حج قبلاً شاهد مرگ و میر ناشی از ازدحام و آتش سوزی بوده است، مرکز ملی هواشناسی عربستان در اوایل این هفته دمای بالای 52 درجه سانتیگراد (125 درجه فارنهایت) را در مسجد الحرام مکه گزارش کرد.

مقامات سعودی به زائران آب می دهند و به مردم توصیه می کنند در گرم ترین ساعات روز از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر بیرون از خانه بمانند.

یونان

EPA یک آتش نشان در خاموش کردن آتشی که در یک باغ زیتون در منطقه موریا، در جزیره Lesvos، در شمال شرقی دریای اژه رخ داد شرکت می کند.EPA

آتش نشانان در حال مبارزه با آتش سوزی های جنگلی در جزیره لسبوس هستند

یونان شماری از مرگ و میرها را در اولین موج گرمای ثبت شده در این کشور گزارش کرده است.

چند گردشگر جان باختند از زمان شروع گرمای شدید – از جمله در تلویزیون و رادیو بریتانیا به میزبانی مایکل موزلی.

در روزهای اخیر مقامات یونان تصمیم به بستن آکروپولیس در آتن گرفتند و مدارس نیز تعطیل شدند. آتش نشانان همچنین با آتش سوزی جنگلی در جزیره لسبوس مقابله کردند.

اگرچه یونان با گرمای بیش از حد در تابستان غریبه نیست، هواشناسان می گویند بادهای شمال آفریقا باعث افزایش دما می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید