یکی از نمایندگان پارلمان آلمان بابت پستی که در مورد رنگ پوست در یورو 2024 منتشر کرده بود عذرخواهی کرد


یک سیاستمدار ارشد آلمانی به خاطر نحوه بیان نظری در مورد رنگ پوست اعضای تیم فوتبال این کشور که در آن از آنها تمجید کرده و پرسیده است که اگر فقط بازیکنان سفیدپوست وجود داشته باشند، عذرخواهی کرده است.

کاترین گورینگ-اکاردت، نماینده سبزها، که معاون پارلمان فدرال آلمان نیز هست، به نظر می رسد به نظرسنجی اخیر اشاره می کند که نشان می دهد 21 درصد از پاسخ دهندگان ترجیح می دهند تعداد بیشتری از سفیدپوستان را در تیم ملی آلمان ببینند.

این تیم واقعا استثنایی است. فقط تصور کنید که فقط بازیکنان آلمانی سفیدپوست آنجا بودند.» او پس از شکست 2-0 آلمان مجارستان در مسابقات یورو 2024 نوشت. او همچنین سه ایموجی رنگین کمان را اضافه کرد.

اما پس از انتقاد در رسانه های اجتماعی، از جمله از سوی نمایندگان دیگر، خانم گورینگ-اکارت این پست را حذف کرد و از نحوه بیان آن عذرخواهی کرد.

او بعداً دوباره به X، که قبلا توییتر بود، رفت تا خودش را توضیح دهد.

خانم گورینگ-اکاردت نوشت: “از این واقعیت که 21 درصد از آلمانی ها ترجیح می دهند “سفیدپوستان” بیشتری در تیم ملی داشته باشند، ناراحت شدم.

من به این تیم افتخار می کنم و امیدوارم بتوانیم 21 درصد را نیز متقاعد کنیم.

اعلامیه اولیه خانم گورینگ-اکارت به سرعت مورد انتقاد قرار گرفت و برخی او را به نژادپرستی متهم کردند، علیرغم تمجید از تنوع تیم.

ولفگانگ کوبیکی، معاون رهبر حزب دموکرات آزاد (FDP) که بخشی از دولت ائتلافی آلمان با سبزها است، گفت: “من بسیار نگران هستم وقتی مردم در آلمان بر اساس رنگ پوستشان قضاوت می شوند.”

مانوئل اوسترمن از حزب راست میانه اتحادیه دموکرات مسیحی (CDU) نیز در این مورد اظهار نظر کرد.

«آیا مردم را از روی ظاهرشان قضاوت می کنید؟ طبق تعریف شما، این نژادپرستی خواهد بود.»

نظرسنجی که خانم گورینگ-اکارت به آن پاسخ داد به سفارش Sport Inside انجام شد که از پخش عمومی WDR آلمان پخش می شود.

این بخشی از یک مستند در مورد تنوع نژادی در تیم ملی و نحوه نگاه مردم به آن بود.

بازیکن جاشوا کیمیچ زمانی که برای اولین بار در اوایل ماه جاری گزارش شد، این نظرسنجی را “نژادپرستانه” توصیف کرد، در حالی که مربی جولیان ناگلزمن آن را “دیوانه” خواند.

آقای ناگلزمن گفت: “ما در یورو برای همه در کشور بازی می کنیم و هرکسی که بهترین فوتبال را بازی کند به تیم ملی دعوت می شود.”

“امیدوارم که دیگر مجبور نباشم چنین نظرسنجی های احمقانه ای را بخوانم.”

دیدگاهتان را بنویسید