خشم پس از جرقه آتش بازی در قایق بادبانی


مقامات آتش نشانی محلی گفتند آتش بازی از یک قایق تفریحی در یونان باعث آتش سوزی جنگلی در جزیره هیدرا در روز جمعه شد.

به گفته مقامات، آتش سوزی که اکنون تحت کنترل است، در تنها جنگل کاج در جزیره توریستی سوخت و به هلیکوپتر برای خاموش کردن شعله های آتش نیاز بود. فیس بوک.

علت آتش سوزی باعث خشم در یونان شده است، یونانی که در حال مبارزه با چندین آتش سوزی جنگلی است و در اولین موج گرمای سال خود قرار دارد.

یورگوس کوکوداکیس، شهردار هیدرا به ایستگاه تلویزیونی یونانی ERT گفت: «ما از اینکه برخی افراد اینقدر غیرمسئولانه آتش بازی را به داخل یک جنگل کاج پرتاب می کنند خشمگین هستیم.

وی افزود: این شهر با افرادی که در این قایق تفریحی بوده اند، پیگیری قانونی خواهد کرد.

یونان از روز سه‌شنبه برای آتش‌سوزی‌های جنگلی در حالت آماده‌باش قرار گرفته است و مقامات برای تابستان سخت آماده می‌شوند زیرا شرایط خشک، بادهای قوی و دمای بالا ادامه دارد.

روز جمعه، آتش نشان داوطلب 55 ساله بر اثر جراحات جان باخت او در حین مبارزه با آتش سوزی در منطقه جنوبی ایلیا در شبه جزیره پلوپونز تحمل کرد.

آتش سوزی های تابستانی جنگل ها در یونان رایج است و دانشمندان افزایش دفعات و شدت رویدادهای شدید آب و هوایی از جمله موج گرما را به تغییرات آب و هوایی نسبت می دهند.

اما این کشور با آتش افروزان نیز مشکل دارد و 79 نفر در اوت گذشته به دلیل آتش سوزی های مرگبار جنگل ها دستگیر شدند.

یونان اوایل سال جاری قوانین سخت گیرانه تری برای آتش سوزی وضع کرد، به طوری که کسانی که مجرم شناخته شوند اکنون با 20 سال زندان و جریمه تا سقف 200000 یورو (169000 پوند؛ 213850 دلار) روبرو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید