“رستاخیز هوش مصنوعی توپاک نفرت انگیز است”


پا مارک ساویج، خبرنگار موسیقی

Getty Images شریل کروگتی ایماژ

شریل کرو: هوش مصنوعی می تواند خیلی کارها انجام دهد، اما نمی تواند بیرون برود و زنده بازی کند.

شریل کرو چیزهای زیادی برای از بین بردن سینه اش دارد.

در طول سال ها، برنده 9 جایزه گرمی هرگز از بیان نظر خود نترسیده است.

او که به‌خاطر ریشه‌های کلاسیک‌اش راک در آهنگ‌هایی مانند My Favorite Mistake و All I Wanna Do شناخته می‌شود، از صدای خود برای مبارزات انتخاباتی در مورد موضوعاتی مانند کنترل اسلحه و تغییرات آب و هوا استفاده کرده است.

اکنون او به هوش مصنوعی توجه کرده است.

عنوان آلبوم جدید او، Evolution، درباره تاثیر هوش مصنوعی بر مردم و کره زمین است.

او در صحبت با بی‌بی‌سی، این فناوری را به‌عنوان «سراشیبی لغزنده» و «خیانت» توصیف کرد که «بر خلاف هر چیزی است که بشریت بر آن بنا شده است».

توجه او سال گذشته پس از آشنایی با ترانه سرای جوانی که از آن در کار خود استفاده می کرد، روی این نرم افزار متمرکز شد.

او که از اینکه خواننده‌های مرد به دموهای او گوش نمی‌دهند، ناامید شده بود، او برای جایگزینی آوازش با یک شبیه‌سازی هوش مصنوعی از ستاره کانتری جان مایر هزینه کرد.

وقتی کرو این آهنگ را شنید، آنقدر “وحشتناک” شد که “به معنای واقعی کلمه تخلیه شد.”

او می گوید: “من جان را می شناسم و تفاوت های ظریف صدای او را می دانم.” “و هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید بگویید او آن آهنگ را نخوانده است.”

وحشت او زمانی عمیق تر شد که در اوایل امسال، دریک از هوش مصنوعی برای احیای صدای رپر فقید توپاک شکور در آهنگ Taylor Made Freestyle استفاده کرد.

یک مسیر وجود داشت بعدا حذف شد پس از اینکه وکلای املاک توپاک تهدید به شکایت کردند، اما کرو می گوید که هرگز نباید از ابتدا آزاد می شد.

او اعتراض می کند: “شما نمی توانید مردم را از مردگان بازگردانید و انتظار داشته باشید که آنها برای این کار آماده باشند.”

“مطمئنم که دریک فکر کرد، “آره، من نباید این کار را انجام دهم، اما بعدا عذرخواهی می کنم.” اما این کار از قبل انجام شده است و مردم آن را خواهند یافت حتی اگر او آن را پایین بیاورد.

“این نفرت انگیز است. این برعکس نیروی حیاتی است که در همه ما وجود دارد.”

ویل اسکون شریل کرو با کامیون های تور خود ژست می گیردتحقیر خواهد کرد

این ستاره تابستان امسال با آلبوم جدیدش Evolution به اروپا سفر می کند

او به عنوان مادر دو نوجوان، نگران پیامدهای هوش مصنوعی نه تنها در موسیقی، بلکه در سیاست و جامعه است.

اگر می توان صداها و تشبیهات را جعل کرد، چگونه از انتشار اطلاعات نادرست جلوگیری کنیم؟ و چه اتفاقی برای نیروی کار می افتد وقتی هوش مصنوعی وظایف روزمره را بر عهده می گیرد؟

او می گوید: «من با بچه هایم در مورد آن صحبت می کنم.

“من می گویم “تو با این چیز بزرگ می شوی و به نظرت خطرناک نیست چون قورباغه ای در کوزه آب هستی.” اما آب تازه شروع به جوشیدن کرده است و تا زمانی که همه ما به بالای آب نرویم، متوجه داغ شدن آن نمی‌شوید.

این ستاره قبلاً از سیاستمداران خواسته است تا کنترل های سخت تری بر هوش مصنوعی اعمال کنند – اما در حالی که او نگران سرعت توسعه آن است، بارقه ای از امید را نیز می بیند.

او می‌گوید: «هوش مصنوعی می‌تواند کارهای زیادی انجام دهد، اما نمی‌تواند به‌صورت زنده پخش شود.

“بنابراین تا زمانی که ما موسیقی زنده داریم، تا زمانی که دستانی داریم که قلم مو را در دست گرفته اند، همه چیز از بین نمی رود.”

“من می خواستم فحش بدهم”

او به موسیقی زنده فکر می کند زیرا کرو به تازگی یک هفته کنسرت در بریتانیا در مکان های تاریخی مانند کاخ بلنهایم و همپتون کورت را به پایان رسانده است.

این مجموعه‌ها به شدت از چهار آلبوم اول او، از جمله آهنگ‌های رادیویی دهه 1990 مانند Everyday Is A Winding Road، Soak Up The Sun، My Favorite Mistake و Leaving Las Vegas بود.

این زن 62 ساله می‌گوید که از پخش هیت راضی است.

چه هدیه ای که بتوانم در سن خودم بیرون بروم و بازی کنم. من به معنای واقعی کلمه به گروهم نگاه می کنم و می گویم: “باورم نمی شود هنوز هم بتوانیم این کار را انجام دهیم!” او می خندد.

کرو، با وجود انحرافات در جدول زمانی، آرام و دوست‌داشتنی، انرژی ستاره‌های راک را به اندازه‌ای از خود تراوش می‌کند که در اطراف بی‌بی‌سی با جلیقه مخملی آلویی و شلوار جین آبی گشاد می‌چرخد.

اما علیرغم فروش 50 میلیون رکورد، او این تصور را ایجاد می کند که حرفه او یک تصادف بزرگ خوشحال کننده است.

به نوعی اینطور است.

“فحاشی بیشتر”

کرو که در میسوری به دنیا آمد، در مدرسه عالی بود و سپس به یک تشویق کننده دو و میدانی ایالتی تبدیل شد، اما او هرگز واقعاً جا نیفتاد، و همیشه در حاشیه گروه های مختلف قرار داشت.

موسیقی خروجی او بود. او با اجتناب از گروه‌های “شرکتی” مانند بوستون و خارجی، به دنبال زیبایی و زرق و برق بلوز و راک بود.

می‌دانی: «می‌خواستم فحاشی بیشتری کنم، می‌دانی؟ لد زپلین، رولینگ استونز، از این جور چیزها.

اولین گروه او جای زیادی برای فحش دادن نداشت. یک گروه کاور که در مراسم عروسی و رویدادها می نواختند، کارنامه آنها شامل آهنگ های هیوی لوئیس و هارت بود. او اخم می کند: «همه از دهه 80 عالی هستند. “دوره موسیقی مورد علاقه من نیست.”

پس از دبیرستان، پیانو کلاسیک خواند، سپس به سنت لوئیس نقل مکان کرد تا معلم موسیقی شود در حالی که به عنوان یک خواننده کلوپ به صورت پاره وقت کار می کرد.

یک شب تهیه‌کننده‌ای وارد شد و از من پرسید که آیا می‌خواهم بیایم و چند آهنگ برای او بخوانم، و من برای آن آهنگ‌ها پول بیشتری نسبت به تمام سال‌های آموزشم دریافت کردم.

او به اندازه‌ای از تویوتا و مک‌دونالد درآمد کسب کرد تا به لس‌آنجلس نقل مکان کند، و مجهز به نوار نمایشی از تبلیغاتش بود.

این منجر به کار بیشتر به عنوان خواننده جلسه و در نهایت به تور بد مایکل جکسون شد (او از دیوار اتاق رختکن به سمت او آب نبات پرتاب کرد).

او می‌گوید: «بعد از تور جکسون، همه این‌ها را احساس کردم و سعی کردم به یک معامله‌ی رکوردی دست پیدا کنم.

اما من یک خواننده تکنیکی مثل ویتنی هیوستون یا ماریا کری نبودم و علاقه ای به اجرای موسیقی رقص مثل مدونا و پائولا عبدل نداشتم.

Getty Images شریل کرو با مایکل جکسون در استادیوم ومبلی در سال 1988 اجرا می کندگتی ایماژ

در طول تور بد در سال 1988، کرو اغلب با مایکل جکسون در تصنیف I Just Can't Stop Loving You دوئت می کرد.

در نهایت، A&M Records موضع گرفت – تحت تاثیر یک نسخه ی نمایشی که توسط خود تولید شده بود که به شدت تحت تاثیر آلبوم های انفرادی استینگ و پیتر گابریل قرار داشت.

آنها او را با هیو پادگام تهیه کننده استینگ همکاری کردند، اما پس از پایان آلبوم، کرو اعتماد خود را به مواد از دست داد.

من نتوانستم خودم را در آن پیدا کنم. آهنگ‌ها به نوعی بی‌ضرر بودند و واقعاً نمایانگر آن چیزی نبودند که می‌خواستم باشم.”

وقتی او به برچسب گفت، آنها تحت تأثیر قرار نگرفتند.

«این رکورد هزینه زیادی داشت. من در مورد 450000 دلار در دهه 1990 صحبت می کنم و آنها باید آن پول را پس می گرفتند.

“پس خیلی خیلی سخت بود. آنها عجله ای برای بازگرداندن من به استودیو نداشتند.”

آلبوم لغو شده

او در نهایت از طریق دوست پسرش کوین گیلبرت به تیم نویسندگی سه شنبه موزیک کلوب پیوست. هر هفته در پاسادنا جمع می‌شدند و سعی می‌کردند تا قبل از سحر یک آهنگ کامل بنویسند.

این جلسات توسط بیل بوترل، تهیه کننده مایکل جکسون، با قیمت “حدود دو سنت” ضبط شد و به عنوان اولین آلبوم کرو در سال 1993 منتشر شد.

با ترکیب ریشه ها، آمریکاییانا، اعترافات احساسی، ملودی و هوش، آلبوم به آرامی اوج گرفت. حتی در هفت ماه اول انتشارش هم در جدول قرار نگرفت.

در بریتانیا، دنی بیکر یک قهرمان اولیه بود، و تک آهنگ‌های Run، Baby Run و Leaving Las Vegas را در رادیو بی‌بی‌سی 1 اجرا کرد، اما موفقیت آلبوم سرود تکه‌ای از زندگی All I Wanna Do را تغییر داد که باعث تعجب کرو شد.

او می گوید: “هر کاری که می خواهم انجام دهم، متقاعد نشده ام.” «احساس می‌کردم بعد از یک شب مستی پارازیت، دور ریختنی است.

اما وقتی به آن فکر می کنید، چیزی بسیار معتبر در روح آن آهنگ وجود داشت. در آن زمان با این پیرمرد فرسودگی و بی تفاوتی زیادی وجود داشت [George Bush Sr] در مقام ریاست جمهوری، اما همچنین امید بزرگ بیل کلینتون برای جذب مخاطبان MTV. بنابراین فکر می‌کنم آهنگ لحظه‌ها را تسخیر کرد.”

Getty Images شریل کرو در بیابان گیتار می نوازدگتی ایماژ

باشگاه موسیقی سه شنبه شب یکی از پرفروش ترین آلبوم های دهه 1990 در ایالات متحده بود

پنج موفقیت برتر در هر دو سوی اقیانوس اطلس، به کلوپ موسیقی سه شنبه شب کمک کرد تا بیش از 11 میلیون نسخه در سراسر جهان بفروشد… اما کرو همچنان احساس می کرد که یک فرد خارجی است.

گرانج و آلترناتیو راک در حال افزایش بودند و هیچ کس دقیقاً نمی دانست از این هنرمند راک کانتری چه بخواهد بسازد.

او به یاد می آورد: «قبل از مروارید جم باحال نبودم. من مطمئناً با Smashing Pumpkins خوب نبودم.

اما چیزی که در نهایت اتفاق افتاد این بود که توسط افرادی که دوستشان داشتم در آغوش گرفتم. رولینگ استونز مرا به جاده برد و باب دیلن از من دعوت کرد تا برای او اجرا کنم. چه هدیه باورنکردنی.”

معاشقه با فلیت وود

دیلن آهنگ منتشر نشده می سی سی پی را در سومین آلبوم کرو به نام The Globe Sessions مشارکت داد. او در ادامه به ضبط تم باند Tomorrow Never Dies و دونوازی با شاهزاده و جانی کش پرداخت.

او حتی به عنوان جایگزین کریستین مک وی در تور جهانی فلیت وود مک در سال 2003 در نظر گرفته شد.

او می‌گوید: «بله، صحبت‌هایی شد، اما من به نوعی آن را به هم زدم.

“من در مطبوعات در مورد آن صحبت کردم. و من فکر می کنم لیندسی [Buckingham] واقعاً…» قبل از گفتن حرف اشتباه جلوی خودش را می گیرد.

منظورم این است که من همه افراد این گروه را دوست دارم. و من احساس افتخار می کنم که می توانم این را بگویم. فقط دانستن آنها شگفت انگیز بود.”

Getty Images استیوی نیکس به شریل کرو پیوست که در نوامبر گذشته به تالار مشاهیر راک اند رول راه یافت.گتی ایماژ

استیوی نیکز در نوامبر گذشته در تالار مشاهیر راک اند رول با کرو در Strong Enough and Every Day Is A Winding Road دوئت کرد.

Getty Images اولیویا رودریگو و شریل کرو روی صحنهگتی ایماژ

اولیویا رودریگو نیز در این مراسم حضور داشت و نسخه پرانرژی If It Makes You Happy را اجرا کرد

استیوی نیک بخش بزرگی از زندگی او قبل و بعد از آن بود.

نوامبر گذشته، به نظر می رسید که او از کرو در دوران حضورش در تالار مشاهیر راک اند رول حمایت می کند.

نیکس به خواننده گفت: “من به تو افتخار می کنم.” – این یک باشگاه بسیار نخبه برای ما زنان است. ساعت چهار صبح فهمیدم و مجبور شدم برای تو در اتاقم برقصم.

اولیویا رودریگو نیز در این جشن شرکت داشت که از تأثیر کرو بر آهنگسازی خود ابراز خوشحالی کرد.

او تنها نیست.

سوپرگروه مستقل Boygenius موفقیت موفقیت آمیز خود را نه به اندازه کافی قوی به عنوان پاسخی به Crowe's Strong Enough نوشت. کیسی ماسگریوز ساعت طلایی خود را در استودیوی خانگی کرو در نشویل ضبط کرد. و سنت وینسنت اخیرا برای دریافت مشاوره در مورد تولید آلبوم جدیدش تماس گرفت.

کلاغ غرق عشقی است که سر راهش می آید.

او می گوید: «این شگفت انگیز است. “زنان جوانی که اکنون بازیگری، آواز خواندن و نوشتن واقعی هستند مرا شگفت زده می کند، زیرا 15 یا 20 سال پیش واقعا نگران بودم که همه چیز فقط یک روال رقص و همگام سازی لب، سینه و لب باشد.

“من فکر کردم، “چه زمانی قرار است ترانه سرایان جوان گیتار را بردارند و به ما بگویند کجا هستند؟”

و اکنون من آن را از اولیویا رودریگو، تیلور، بوجنیوس و کورتنی بارنت می بینم. خیلی سرگرم کننده است. من خیلی خوشبین هستم.”

شلیک تبلیغاتی شریل کرو با ویل تحقیرآمیز استویل اسکونز

کرو می گوید که هنوز از تور کردن لذت می برد: «این یک افتخار است. احساس سرخوشی میکنم”

و وقتی پسرانش تصمیم می گیرند بعد از او روی صحنه بروند؟

آنها قبلاً در کنسرت Glastonbury در سال 2019 ظاهری کوتاه (اما بامزه) داشتند و خواننده می‌گوید که بدون توجه به اینکه زندگی آنها را به کجا می‌اندازد، به دنبال آنها خواهد بود.

او می‌گوید: «من سعی می‌کنم به بچه‌هایم کمک کنم تا زندگی خود را تنظیم کنند، نه اینکه زندگی‌شان را سازماندهی کنم.

«هیچ چیز حرام نیست. حتی به بچه هایم می گویم: «اگر مشروب می خورید، گوشی من روشن است، به من زنگ می زنید که بیام شما را بگیرم، دستگیر نمی شوید».

آیا این به این دلیل نبود که آنها به راحتی می توانستند کارهای ناپسند دوران جوانی او را در گوگل جستجو کنند؟

“ما در مورد آن صحبت کردیم!” او می خندد. “من در مورد این صحبت می کردم که چگونه نمی توانم باور کنم که زنده هستم، می دانید؟

«به یاد می‌آورم که در پاسادنا ضبط‌های ضبط‌شده آخر شب را به یاد می‌آورم و با ماشین خودم به خانه می‌رفتم و یادم نمی‌آمد که چگونه به آنجا رسیدم. من خیلی خوش شانس هستم، برخی نه.

من به بچه‌هایم می‌گویم، روی فرشته‌ها حساب نکنید، اما فرشته‌هایی وجود دارند.»

دیدگاهتان را بنویسید