نتایج جام جهانی T20: افغانستان استرالیا را برای زنده نگه داشتن امیدهای نیمه نهایی شوکه کرد


افغانستان با یک برد تاریخی در 21 ران در سنت وینسنت، استرالیا را برای زنده نگه داشتن امیدهای خود در جام جهانی T20 شوکه کرد.

افغانستان که برای اجتناب از سقوط به برد نیاز داشت، پس از سکوی افتتاحیه فوق العاده 118 بین رحمان الله قرباز و ابراهیم زدران، در زمینی دشوار با نتیجه 148 بر 6 به برتری رسید.

آنها در تعقیب و گریز به سرعت استرالیا را به 32-3 کاهش دادند تا اینکه گلن ماکسول 35 توپ نیم قرنی را برای قهرمان 2021 بازسازی کرد.

اما درست زمانی که به نظر می رسید استرالیا دست برتر را به دست آورده است، گلبدین نایب قبل از اینکه ویکت جایزه ماکسول را به دست آورد، مارکوس استینیس و تیم دیوید را حذف کرد.

استرالیا سپس از 106-6 به 113-9 سقوط کرد، با پیروزی افغانستان – اولین پیروزی آنها بر استرالیا در هر شکلی از کریکت – در فینال اوور.

گلبدین بازیکن این دیدار گفت: ما مدت ها منتظر بودیم، این یک لحظه بزرگ برای من، ملت من، مردم من است.

پیش از این، پت کامینز دومین هت تریک خود را در همین تعداد بازی انجام داد – اولین بازیکنی که در مسابقات بین المللی T20 به این موفقیت دست یافت – اما علیرغم ضربه زدن استرالیا، افغانستان از آنها برتری یافت.

شاگردان رشید خان اکنون کاملاً برای حضور در نیمه نهایی به رقابت بازگشته اند و در آخرین بازی Super 8 خود (سه شنبه، 01:30 به وقت محلی) به مصاف بنگلادش می روند.

رشید افزود: این یک برد بزرگ برای ما به عنوان یک تیم و به عنوان یک ملت است. برای شکست دادن قهرمانان در جام جهانی [Australia are 50-over world champions] این یک احساس عالی است و این چیزی است که ما از دست داده ایم.

این تازه شروع کار برای ماست و ما همه شانس ها را برای رسیدن به نیمه نهایی داریم.

استرالیا، در عین حال، در سنت لوسیا (دوشنبه، ساعت 3:30 بعد از ظهر به وقت پیشین) به مصاف هند خواهد رفت و احتمالاً برای صعود به چهار تیم آخر به برد نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید