توپ های زباله کره شمالی حاوی زباله های انسانی و لباس های ویران شده بود


پا تام مک آرتور، اخبار بی بی سی

یونهاپ بالون بزرگی که کیسه زباله را از کره شمالی حمل می کند در مزرعه ای در کره جنوبی استراحت می کند.یونهاپ

به گفته مقامات، انگل‌های حاصل از زباله‌های انسانی و لباس‌های هلو کیتی در کیسه‌های زباله‌هایی که بالن‌های هوای گرم کره شمالی به کره جنوبی حمل می‌کردند، پیدا شده است.

طی چند هفته گذشته، پیونگ یانگ صدها بالون زباله را در انتقام از اعلامیه هایی که مخالفان کیم کنگ اون، رهبر کره شمالی ارسال کرده بودند، در سراسر مرز پرتاب کرده است.

تجزیه و تحلیل برخی از کیسه های بالون نشان داد که آنها حاوی خاکی هستند که در آن “کرم های گرد، کرم قلاب دار و حشره” شناسایی شده است. وزارت اتحاد کره جنوبی گفت که احتمال ابتلا از طریق بسته ها کم است.

کره شمالی می گوید این بالن ها در تلافی یک کمپین تبلیغاتی منتقد رژیم است.

یونهاپ یک سرباز کره جنوبی با تجهیزات محافظ، آوارهای رها شده توسط بالون کره شمالی را اسکن می کند.یونهاپ

ارتش کره جنوبی سقوط بالون را محکوم کرد و آن را “نقض آشکار قوانین بین المللی” خواند.

اقلام حمل شده توسط بالن ها نیز شامل لباس های بریده شده “غربی” بود که از جنوب اهدا شد. به گزارش رویترز، این لباس شامل شخصیت‌های میکی ماوس، وینی پو و هلو کیتی و همچنین جوراب، لباس و لباس‌های کودکانه بود.

یک مقام این وزارتخانه گفت، زباله های ارسال شده از سوی کره شمالی همچنین وضعیت وخیم اقتصادی این کشور را نشان می دهد و “موضع خصمانه علیه کره جنوبی” را برجسته می کند.

این وزارتخانه افزود که خاک احتمالاً به انگل آلوده شده است زیرا از مدفوع انسان به جای کودهای شیمیایی در شمال استفاده شده است.

کره شمالی می‌گوید این بالون‌ها در تلافی کمپین تبلیغاتی جداشدگان کره شمالی و فعالان کره‌جنوبی است که به طور منظم بالن‌هایی را با حمل غذا، دارو، پول و اعلامیه‌هایی در انتقاد از رژیم کره شمالی به سمت دیگر می‌فرستند.

دو کره اخیراً جنگ تبلیغاتی فرامرزی خود را بر سر دندان افزایش داده اند. در حالی که شمال زباله‌ها را به جنوب می‌فرستاد، جنوب نیز آهنگ‌ها و اخبار پاپ را در سراسر مرز از بلندگوهای قدرتمند پخش می‌کرد.

پرسنل نظامی یونهاپ زباله های بالون های ارسال شده توسط کره شمالی را در اینچئون، غرب سئول، کره جنوبی، 2 ژوئن 2024 جمع آوری می کنند.یونهاپ

پیش از این، موجی از بالون ها زباله ها را در سراسر کره جنوبی پرتاب کردند

یک فعال از جنوب به خبرگزاری فرانسه گفت که او در این هفته بالن های بیشتری را که حاوی اعلامیه های تبلیغاتی بودند به سمت شمال پرتاب کرده است.

ارتش کره جنوبی اخیراً به مردم هشدار داده است که بالن های سفید و کیسه های پلاستیکی متصل به آنها را لمس نکنند زیرا آنها حاوی “ضایعات کثیف و زباله” هستند.

قایق اخیر بالن در ماه مه آغاز شد. زمانی که حداقل 260 بالون زباله در جنوب سقوط کردبه همین دلیل مقامات به ساکنان آن هشدار دادند که در خانه بمانند.

علاوه بر تبلیغات ضد پیونگ یانگ، فعالان در کره جنوبی قبلاً بالن هایی را پرتاب کرده بودند که از جمله حاوی پول نقد، محتوای ممنوعه رسانه ای و حتی Choco Pies، یک میان وعده کره جنوبی که در کره شمالی ممنوع است، حمل می کردند.

در ماه مه، یک گروه فعال کره جنوبی اعلام کرد که 20 بالون حاوی اعلامیه های ضد پیونگ یانگ و درایوهای USB همراه با موسیقی پاپ و نماهنگ کره ای را به آن سوی مرز ارسال کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید