نتانیاهو می گوید درگیری های شدید در رفح به پایان نزدیک می شود


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، گفت که «مرحله شدید» نبرد در رفح در جنوب غزه تقریباً به پایان رسیده است، اما این به معنای پایان جنگ نیست.

وی گفت: جنگ تا زمانی که حماس به طور کامل از قدرت برکنار شود ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ارتش اسرائیل به زودی قادر خواهد بود نیروهای خود را در مرز با لبنان مستقر کند، جایی که درگیری با حزب الله بالا گرفته است.

آقای نتانیاهو همچنین این ایده را که تشکیلات خودگردان فلسطینی مستقر در کرانه باختری باید به جای حماس بر غزه حکومت کند، رد کرد.

در پایان، شما باید دو کار انجام دهید: شما نیاز به غیرنظامی سازی نظامی دارید که توسط نیروهای دفاعی اسرائیل در حال انجام است، و شما نیاز به ایجاد یک اداره غیرنظامی دارید، امیدوارم با حمایت و رهبری برخی کشورها در او در مصاحبه ای با تلویزیون اسرائیل گفت، من فکر می کنم این راه درستی است.

من به شما خواهم گفت که من آماده انجام چه کاری نیستم، من آماده ایجاد یک کشور فلسطینی در آنجا نیستم، من آماده نیستم آن را به تشکیلات خودگردان فلسطین بسپارم. من برای انجام این کار آماده نیستم. »

ساکنان رفح گفتند که درگیری‌های بیشتری در این شهر رخ داده است، در حالی که بنا بر گزارش‌ها، حملات هوایی اسرائیل در شهر غزه، مدیر خدمات اضطراری وزارت بهداشت حماس را کشته است.

یک مرکز توزیع کمک نیز مورد اصابت قرار گرفت: ارتش اسرائیل گفت که توسط حماس استفاده می شود.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، سفر خود به واشنگتن را برای گفتگو در مورد جنگ غزه و تشدید تنش ها با حزب الله مورد حمایت ایران آغاز کرد.

ارتش اسرائیل در واکنش به حمله بی‌سابقه گروه‌های شبه‌نظامی فلسطینی به جنوب اسرائیل در 7 اکتبر که در آن حدود 1200 نفر – عمدتا غیرنظامی – کشته و 251 نفر به گروگان گرفته شدند، کارزاری را برای نابودی حماس آغاز کرد.

به گفته وزارت بهداشت منطقه تحت کنترل حماس، از آن زمان تاکنون بیش از 37551 نفر در غزه کشته شده اند. این ارقام تفاوتی بین غیرنظامیان و جنگجویان قائل نمی شوند، اما تعداد کشته شدگان تا پایان ماه آوریل 14680 کودک، زن و سالمند گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید