هشدار گرما برای گردشگران آمریکایی در میان امداد و نجات و مرگ


پا راشل لوکر، بی بی سی نیوز، واشنگتن

Getty Images مردم در حال پیاده روی در لس آنجلس گتی ایماژ

زنی که در کالیفرنیای جنوبی در حال پیاده روی است، آخرین مردی است که در مسیر راهپیمایی جان خود را از دست داده است، زیرا ایالات متحده دوره گرمای شدید تابستان را تجربه می کند.

پلیس سن دیگو گفت جسد دیم لو نگوین، 50 ساله، روز دوشنبه در حدود 400 متری دادگاه سیاه کوه پیدا شد، ساعاتی پس از آن که او با همراهانش تماس گرفت و گفت: “بسیار گرم است و ما به آب نیاز داریم.” ”

مرگ او به دنبال چندین مورد در کلرادو و آریزونا در این ماه، و همچنین یک رشته حوادث تقریباً مرگبار در سراسر کشور رخ داد که در زیر “گنبد گرما” با برخی نقاط محبوب به حداکثر 114 فارنهایت (حدود 46 درجه سانتیگراد) دست و پنجه نرم می کند.

در کلرادو، مارشا کوک از آیووا در 10 ژوئن هنگام تلاش برای پیاده‌روی در مسیر پیاده‌روی “متوسط ​​تا شیب دار” به سمت بنای یادبود ملی کلرادو بیهوش شد و درگذشت.

در سدونا، آریزونا، یک زن 44 ساله از پنسیلوانیا در 14 ژوئن هنگام پیاده روی با همسر و دو دخترش بر اثر گرمازدگی سقوط کرد و جان باخت.

دو روز بعد، یک مرد 41 ساله در مسیر فرشته روشن در گراند کنیون جان باخت.

اگرچه مقامات تایید نکرده اند که مرگ او مربوط به گرما بوده است، اما سرویس پارک ملی توصیه کرد در طول یک توصیه گرمای شدید از پیاده روی در زیر لبه گرند کانیون خودداری کنید.

این هشدارها پس از آن صادر شد که یک کوهنورد دیگر کالیفرنیا 10 روز پس از ناپدید شدنش در منظره ای که به دلیل آتش سوزی های اخیر تغییر کرده بود، پیدا شد.

لوکاس مک‌کلیش، 34 ساله، می‌گوید که به لطف توت‌های وحشی و آب آشامیدنی که پس از گم شدن در نزدیکی سانتا کروز در چکمه‌اش جمع‌آوری کرده، زنده مانده است.

تجربه تضمینی نیست

به گفته سرویس پارک ملی ایالات متحده، پیاده روی در گرمای شدید می تواند منجر به گرمازدگی، گرمازدگی، هیپرترمی و هیپوناترمی شود. همه بالقوه کشنده هستند.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، بیش از 1700 نفر در ایالات متحده در سال 2022 به دلیل گرما جان خود را از دست خواهند داد.

کارشناسان می گویند که حتی با تجربه ترین کوهنوردان نیز ممکن است اشتباه کنند و به زودی در گرمای شدید به نجات نیاز دارند.

ستوان پلیس سن دیگو، دان مایر، دوشنبه گفت: «پیاده روی در ماه های تابستان خطرناک است، به خصوص زمانی که بیرون واقعاً گرم است.

“حتی اگر تمام اقدامات احتیاطی را انجام دهید، باز هم این احتمال وجود دارد که در موقعیتی قرار بگیرید که نمی خواهید در آن قرار بگیرید.”

فرود در دره‌ها و بیابان‌ها همچنین خطر «وارونگی دما» را به همراه دارد، پدیده‌ای که در آن مناطق کم ارتفاع بسیار گرمتر از ارتفاعات بالاتری هستند که کوهنوردان به آنجا می‌روند.

“رستگاری کامل”

ایزاک سانچز از دپارتمان جنگلداری و حفاظت از آتش کالیفرنیا (CalFire) به بی بی سی گفت که این آژانس اغلب به بیماری های مربوط به گرما که گردشگران را در مکان های دورافتاده تحت تاثیر قرار می دهد پاسخ می دهد.

آقای سانچز گفت که شرایط اضطراری گرما در مسیرهای پیاده روی یک نجات بسیار بسیار معمول برای خدمه در منطقه سن دیگو است.

سانچز گفت یکی از رایج‌ترین و مرگبارترین اشتباهات کوهنوردان نداشتن آب کافی است.

علیرغم وزن آن، “ما می خواهیم مردمی را ببینیم که گالن می کشند.”

“یک اونس پیشگیری ارزش یک پوند درمان را دارد، درست است؟ ما می خواهیم آب زیادی داشته باشیم، نه کافی، زیرا نمی دانیم بعداً در روز چه اتفاقی می افتد.”

در فضای باز عالی، “آمادگی بیش از حد خوب است.”

CalFire گفت که برخی از کوهنوردان نباید در تماس با ناجیان غریق تردید کنند – اگر این کار را نکنند، خطر گم شدن و مریض شدن آنها بیشتر است.

آقای سانچز می گوید: «همه چیز به این خلاصه می شود که مهم نیست چقدر با تجربه و آماده هستیم، گاهی اوقات فقط در موقعیت هایی قرار می گیریم که بدون کمک نمی توانیم از آن خارج شویم.

با گزارش مکس مازا

دیدگاهتان را بنویسید