یک خواننده مالیایی در ایتالیا در یک پرونده حضانت کودک دستگیر شد


روکیو ترائوره، خواننده معروف مالی، پس از محکومیت در بلژیک در رابطه با اختلاف حضانت کودک، در فرودگاه اصلی بین‌المللی رم، پایتخت ایتالیا بازداشت شد.

رسانه های ایتالیایی گزارش دادند که او در فرودگاه فیومیچینو هنگام پرواز برای یک کنسرت دستگیر شد.

سخنگوی فرودگاه روز یکشنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که پلیس مرزی دستگیری او را تایید کرده است.

ترائوره ​​ابتدا در سال 2020 در فرانسه با حکم بازداشت بلژیکی پس از اطاعت نکردن از حکم دادگاه مبنی بر تحویل فرزندش به پدر بلژیکی اش بازداشت شد.

چند ماه پس از آزادی مشروط، او با یک پرواز خصوصی به مالی پرواز کرد و از ممنوعیت سفر از فرانسه در انتظار استرداد به بلژیک سرپیچی کرد.

دادستان بلژیکی به خبرگزاری فرانسه گفت، در اکتبر سال گذشته، ترائوره ​​به طور غیابی توسط دادگاهی در بلژیک به اتهام ربودن والدین به دلیل «تسلیم نکردن کودک به فردی که حق حضانت را دارد» به دو سال زندان محکوم شد.

دختر او که اکنون نه ساله است، از چهار سالگی در مالی زندگی می کند.

وکیل پدر این کودک، شریک سابق ترائوره، از آن زمان تاکنون هیچ تماسی با دخترش نداشته است.

به گفته وکلای او، زمانی که در ابتدا در سال 2020 دستگیر شد، از مالی به بروکسل سفر می کرد و قصد داشت به تصمیم بازداشت اعتراض کند.

سپس دولت مالی از این خواننده حمایت کرد و گفت که او گذرنامه دیپلماتیک دارد.

ترائوره ​​یکی از مشهورترین خواننده های آفریقایی است. او برنده جوایز متعددی از جمله جایزه جهانی موسیقی بی‌بی‌سی در سال 2004 و بهترین آلبوم موسیقی جهان در سال 2009 در Victoires de la Musique، معادل فرانسوی جایزه گرمی، شده است.

او همچنین به‌خاطر فعالیت‌هایش برای حمایت از پناهندگان شهرت دارد و در سال 2015 سفیر حسن نیت کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در آفریقای غربی و مرکزی شد.

دیدگاهتان را بنویسید