سن محور اولین مناظره بین بایدن و ترامپ خواهد بود


پا کایلا اپستاین، روزنامه نگار ارشد

خبرگزاری فرانسه در کنار تصاویر جو بایدن رئیس جمهور و دونالد ترامپ رئیس جمهور سابقخبرگزاری فرانسه

پرزیدنت جو بایدن 81 ساله و رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ 78 ساله دو قدیمی ترین نامزدهای احزاب اصلی برای ریاست جمهوری آمریکا هستند.

برای جو بایدن و دونالد ترامپ – دو کاندیدای مسن ترین نامزدی که تاکنون به دنبال ریاست جمهوری ایالات متحده هستند – سن یک مسئله انتخاباتی است که هیچ کس نمی تواند از آن فرار کند.

روز پنجشنبه، رئیس‌جمهور دموکرات 81 ساله و سلف جمهوری‌خواه 78 ساله‌اش در آتلانتا، جورجیا، در اولین مناظره از دو مناظره پیش از رای‌گیری در نوامبر به رقابت می‌پردازند و به آمریکایی‌ها یک مقایسه نادر در دو صفحه نمایش را ارائه می‌دهند. وضعیت جسمانی این دو مرد و قدرت ذهنی

به مدت 90 دقیقه زیر نور دوربین‌های با کیفیت بالا، پرزیدنت بایدن و رئیس‌جمهور سابق ترامپ – که در نظرسنجی‌های ملی تقریباً با هم برابر هستند – درباره موضوعاتی از اقتصاد و جنگ‌های خارجی گرفته تا مهاجرت و آینده دموکراسی بحث خواهند کرد. یک اشتباه، زمین خوردن یا لغزش لفظی می‌تواند نگرانی‌ها در مورد ارشدیت آن‌ها را تقویت کند، و اگر رأی‌دهندگان توجه خود را شروع کنند، این امکان را دارد که رقابت ریاست‌جمهوری را تغییر دهد.

اما عملکرد پرشور ممکن است برای آقای بایدن، مسن‌ترین رئیس‌جمهور کشور، که از زمان روی کار آمدن با پرسش‌هایی درباره استقامت و آمادگی ذهنی‌اش درگیر بوده، مهم‌تر باشد.

جیم مسینا، استراتژیست دموکرات که کمپین ریاست جمهوری باراک اوباما در سال 2012 را اداره می کرد، گفت: «شما نمی توانید این واقعیت را که بایدن 81 ساله است، پنهان کنید، نمی توانید این واقعیت را پنهان کنید که اساساً ترامپ هم سن و سال است. “این مسابقه سنی نیست، مسابقه سیاست و شخصیت است.”

آقای مسینا گفت: «بخشی از آنچه باید پنج شنبه شب اتفاق بیفتد، فقط شروع گفتگو در مورد تفاوت های این دو است.

این نظرسنجی نشان می دهد که رای دهندگان به مراتب بیشتر از سن آقای بایدن نگران هستند تا رقیب او. اما اگر ترامپ پیروز شود، رکورد آقای بایدن را به عنوان مسن ترین رئیس جمهور که تا پایان دوره ریاست جمهوری خود برعهده دارد، خواهد شکست.

نظرسنجی ماه مارس نیویورک تایمز/ کالج سینا نشان داد که 73 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده معتقدند که آقای بایدن “به سادگی برای اینکه رئیس جمهور موثری باشد پیرتر از آن است.” بر اساس این نظرسنجی، رای دهندگان از همه گروه های سنی نسبت به آمادگی رئیس جمهور برای مقام، از جمله افراد 65 سال و بالاتر ابراز نگرانی کردند.

تنها 42 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده در مورد ترامپ، علیرغم اختلاف سنی تنها سه سال و نیم، همین را گفتند.

لری ساباتو، مدیر مرکز سیاست در دانشگاه ویرجینیا، می‌گوید: «این باید در مورد هر دوی آنها باشد، اما بایدن به نظر هم سن و سالش باشد.

اوایل سال جاری، یک پزشک کاخ سفید آقای بایدن را «مناسب برای انجام وظیفه» تشخیص داد، اما نگرانی‌ها در مورد سن او از زمان روی کار آمدن وی همچنان ادامه دارد. در سال‌های بعد، نشانه‌های پیری او بیشتر مشهود شد، از جمله صدای ملایم‌تر، نقص‌های حافظه متناوب و «راه رفتن سفت» که پزشکش تا حدی به آرتریت نسبت داد.

آقای ساباتو گفت که او به عنوان رئیس جمهور “تقریباً در هر لحظه که در انظار عمومی است محاصره می شود”، به این معنی که او بیش از رقیب خود مورد بررسی قرار می گیرد.

ویدئوهای اقدامات معمول — بالا و پایین رفتن از پله های ایر فورس وان، عبور از صحنه در رویدادهای جمعی — به دقت به صورت آنلاین و در رسانه های محافظه کار مشاهده می شود.

زمانی که آقای بایدن زمین خورد و افتاد در خلال فارغ التحصیلی آکادمی نیروی هوایی در ژوئن 2023، پاییز خبر ملی شد. پس از کمک به او، او طبق معمول به ایستادن و راه رفتن ادامه داد. تیم او گفتند که او روی یک کیسه شن روی صحنه افتاد و رئیس جمهور بعداً به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: “من به کیسه شن زدم!”

بایدن، رئیس جمهور گتی ایماژ و جیل بایدن، بانوی اول، از هلیکوپتر Marine One در روز D-Day در فرانسه پیاده شدند.گتی ایماژ

پرزیدنت بایدن و بانوی اول جیل بایدن در جریان D-Day در فرانسه از هلیکوپتر Marine One پیاده شدند.

برخی از دموکرات‌ها به‌طور علنی و خصوصی نسبت به سن رئیس‌جمهور ابراز نگرانی کرده‌اند، اما در فوریه زمانی که رابرت گور، بازرس ویژه وزارت دادگستری، در اطراف او تجمع کردند. تحقیقات خود را در مورد نحوه برخورد آقای بایدن با اسناد طبقه بندی شده منتشر کرد پس از دوران معاونت او

در این گزارش توصیه نمی‌شود که او تحت تعقیب قرار گیرد، اما توصیف آقای گرام از رئیس‌جمهور به‌عنوان «پیرمردی با حافظه بد» خبرساز شد.

اما زمانی که آقای بایدن چند هفته بعد سخنرانی سالانه خود در مورد وضعیت اتحادیه را ایراد کرد، کارشناسان او را به خاطر عملکردی پرشور تحسین کردند.

رو هانا، نماینده کنگره، معاون ستاد انتخاباتی بایدن، هفته گذشته به ان‌بی‌سی نیوز گفت: «رئیس‌جمهور همیشه در زمان تعیین‌شده ارائه می‌دهد. «او در ایالت انجام داد. و مردم تفاوت را خواهند دید.”

کمپین انتخاباتی بایدن امیدوار است که مناظره روز پنجشنبه لحظه دیگری برای رئیس جمهور باشد تا نشان دهد می تواند در برابر سخت گیری های حاکمیتی مقاومت کند که از نظر سیاست و خلق و خوی کاملاً در تضاد با ترامپ است.

سث شوستر، سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن، گفت: «همانطور که رئیس جمهور بایدن گفت، این انتخابات مربوط به عصر ایده های شماست – و دونالد ترامپ می خواهد این کشور را با سلب آزادی ها و از بین بردن پیشرفت های ما پس بگیرد.

قبل از مناظره، دونالد ترامپ پیشنهاد کرد که رقیبش می تواند فراتر از انتظارات باشد و در پادکست All-In در 20 ژوئن گفت که معتقد است آقای بایدن “کسی خواهد بود”. [who] مناظره ای شایسته خواهد بود».

وی افزود: من نمی خواهم او را دست کم بگیرم. ترامپ به طور جداگانه ادعاهای غیرمستند را مطرح کرد مبنی بر اینکه رئیس جمهور برای نشان دادن عملکرد خوب از داروهای تقویت کننده عملکرد استفاده می کند، که کمپین بایدن آن را “دروغ ناامیدانه” خواند.

در حالی که بررسی سن ترامپ از شدت کمتری برخوردار است، رئیس جمهور سابق با سؤالاتی در مورد تناسب خود برای مقام ریاست جمهوری مواجه شده است.

ترامپ در راهپیمایی ژانویه ظاهر شد تا رقیب جمهوریخواه خود را در انتخابات مقدماتی گیج کندنیکی هیلی با نانسی پلوسی رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا برای دقایقی در حین سخنرانی خود.

او به دروغ ادعا کرد که خانم هیلی در حمله 6 ژانویه به کنگره “مسئول امنیت” بوده است. خانم هیلی، سفیر سابق ترامپ در سازمان ملل متحد، در طول مبارزات انتخاباتی ناموفق خود خواستار انجام “آزمایش سلامت روان” برای سیاستمداران بالای 75 سال شد.

در ماه نوامبر، پزشک شخصی ترامپ بیانیه‌ای صادر کرد و تأیید کرد که “امتحانات شناختی او استثنایی بوده است.”

ترامپ در تظاهرات روز شنبه در پنسیلوانیا از استانداردهای دوگانه در برخورد رسانه ها با او و بایدن شکایت کرد.

ترامپ به حامیانش گفت: «اگر من یک کلمه را بگویم که کمی دور از ذهن است، آنها می‌گویند: «او از نظر شناختی آسیب دیده است». در حالی که بایدن ممکن است به دیوارها برخورد کند. ممکن است از صحنه بیفتد. ممکن است از پله ها بیفتد. او به زمین میافتد.”

Getty Images دونالد ترامپ از پله های جت شخصی خود پایین می آید.گتی ایماژ

دونالد ترامپ از پله های جت شخصی خود پایین می آید.

هر دو کمپین سعی کرده‌اند از طریق رسانه‌های اجتماعی روایتی را در مورد نامزد رقیب خود شکل دهند و بریده‌هایی از ویدئو را با گاف‌های کلامی، میم‌ها و در برخی موارد، فیلم‌های فریبنده ویرایش شده تقویت کنند.

اخیراً، جمهوری خواهان و رسانه های دست راستی حملات خود را به صلاحیت ذهنی آقای بایدن افزایش داده اند.پخش انبوهی از کلیپ های ویدئویی ویرایش شده از جمله یکی از روسای جمهور که به نظر می رسد در جریان اجلاس سران G7 در ایتالیا سرگردان شده است. این فیلم ویرایش نشده نشان می دهد که آقای بایدن در حال راه رفتن برای خوشامدگویی به چتربازان در جریان تظاهرات چتربازی است.

چند روز بعد، منتقدان محافظه‌کار فیلمی را به اشتراک گذاشتند که رئیس‌جمهور روی صحنه در جمع‌آوری کمک‌های مالی در لس‌آنجلس ایستاده بود، قبل از اینکه باراک اوباما در حالی که با هم از صحنه خارج می‌شدند دست او را دراز کرد. دونالد ترامپ و سایر جمهوری خواهان استدلال کردند که این دلیلی است بر اینکه آقای بایدن منجمد شده و باید از صحنه خارج می شد. اما دستیاران رئیس جمهور به کلیپ های طولانی تری اشاره کردند که آقای بایدن را در حال لبخند زدن و تشویق جمعیت نشان می داد.

کمپین بایدن با تلاشی سریع در رسانه های اجتماعی پاسخ داد و محتوایی را به اشتراک گذاشت که ظاهراً سؤالاتی را در مورد دقت ذهنی ترامپ ایجاد کرد. آنها کلیپ هایی از ترامپ منتشر کردند که ظاهراً زودتر از آنچه که قرار بود صحنه را ترک کرد و توسط دیگران از جمله مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تغییر مسیر داد.

رای دهندگان جوان چیزی را که می بینند دوست ندارند

با این حال، علیرغم اینکه برخی از این ویدیوها به راحتی قابل رد هستند، محفوظات رأی دهندگان در مورد سن بایدن یکی از بزرگترین آسیب پذیری های او باقی مانده است.

این به ویژه در مورد رای دهندگان جوان صادق است، سازمان دهندگان می گویند که به طور سنتی جمعیتی مهم تری برای دموکرات ها نسبت به جمهوری خواهان در انتخابات ملی است.

آماندا لیتمن، استراتژیست دموکرات و بنیانگذار Run For Something، سازمانی که نسل بعدی نامزدهای دموکرات را آموزش می دهد و از آنها حمایت می کند، گفت که تماشای مناظرات می تواند برای رای دهندگان جوان “چشم باز” باشد.

خانم لیتمن درباره سن نامزدها گفت: «من فکر می‌کنم این نشان‌دهنده یک ساختار سیاسی است که به نفع نسل قدیمی‌تر برای ماندن در قدرت برای مدت طولانی است. «این یکی از دلایل متعددی است که بویژه رای دهندگان جوان احساس عدم مشارکت می کنند. آنها خود را در رهبری نمی بینند.”

براند ویلیامز، یک حسابدار 23 ساله از کانکتیکات، گفت که در سال 2024 دوباره از آقای بایدن حمایت خواهد کرد. او بایدن را به عنوان یک دولتمرد با تسلط قوی بر سیاست خارجی می بیند و از سیاست های اقتصادی رئیس جمهور حمایت می کند.

آقای ویلیامز گفت: «یک مشکل کاملاً رایج است. “سنش.”

اگرچه او قصد داشت در مناظره روز پنجشنبه شرکت کند، اما آقای ویلیامز گفت که آرزو می‌کند می‌توانست به «یک فرد جوان‌تر، نه فقط برای سرزندگی، بلکه به نمایندگی از همه آمریکایی‌ها، به‌عنوان افراد جوان، بله و پیر» رأی دهد.

در ایالت بحرانی میدان جنگ جورجیا، جایی که اولین مناظره برگزار خواهد شد، دموکرات ها به بی بی سی گفتند که در میان رای دهندگان جوان حزب خود بی تفاوتی را احساس کردند و بسیاری از آنها پیرتر شدند.

تیتوس نیکولز، یک وکیل 39 ساله که در شهرستان کاب کار می کند، گفت: “بایدن در موقعیتی گیر کرده است که نسل جوان خواهان اقدام است… آنها نمی خواهند سخنرانی هایی در مورد اینکه چگونه ما به عنوان یک ملت بهتر هستیم.” حزب دمکرات.

او افزود در حالی که رئیس جمهور “یک فرد بالغ تر و با ثبات تر است، اما این چیزی نیست که مردم به دنبال آن هستند.”

پنجشنبه شب، میلیون‌ها نفر نه تنها برای شنیدن ایده‌ها و استدلال‌های نامزدها، بلکه برای ارزیابی قدرت خود نامزدها نیز حضور خواهند داشت.

خانم لیتمن، استراتژیست دموکرات، گفت که اگر آقای بایدن می‌خواهد نگرانی‌های مربوط به سن خود را از بین ببرد، ضربه زدن به او بسیار مهم است.

او گفت: “من فکر می کنم او باید شایستگی و اعتماد به نفس خود را نشان دهد.” “و کمی مبارزه.”

دیدگاهتان را بنویسید