نتایج جام جهانی T20: افغانستان برای اولین بار به نیمه نهایی راه یافت


افغانستان پس از شکست دادن بنگلادش با هشت ران در یک مسابقه پرتنش و کم امتیاز در سنت وینسنت، برای اولین بار به نیمه نهایی جام جهانی راه یافت.

این پیروزی باعث شد که آنها در گروه 1 سوپر 8 در رده دوم قرار گیرند، در حالی که بنگلادش و استرالیایی های سنگین وزن از مسابقات حذف شدند.

آنها اکنون در روز پنجشنبه (01:30 BST) در ترینیداد به مصاف آفریقای جنوبی می روند و یک بازی تا دیدار با قهرمان T20 انگلیس یا هند در فینال روز شنبه فاصله دارند.

افغانستان که برای صعود به مرحله حذفی به یک برد نیاز داشت، با ضربه خفاش کوتاهی کرد و با نتیجه 115 بر 5 به ثمر رسید.

تعقیب و گریز با ترن هوایی در پی داشت که با بارش باران قطع شد و هر دو طرف و سپس استرالیا به دنبال پیشرفت در مراحل مختلف بودند.

در پایان، این افغانستان بود که پیروز شد، کاپیتان رشید خان و نوین الحق هر کدام چهار ویکت گرفتند تا یک پیروزی معروف را به دست آورند.

بنگلادش که به دنبال رسیدن به اولین نیمه نهایی جام جهانی نیز بود، برای راهیابی به رتبه خالص (NRR) نیاز به پیروزی با اختلاف زیادی داشت.

آنها با موفقیت جفت آغازین خطرناک افغانستان را که شامل رحمان الله قرباز و ابراهیم زدران بودند، خفه کردند، که هر دو جای خود را به ریشاد حسین (3-26) دادند، اما رشید سه شش ششم آخر را زد تا مجموع را افزایش دهد.

هدف بنگلادش به 114 از 19 اور بازنگری شد، اما آنها می دانستند که باید در 12.1 اورها را از بین ببرند تا NRR را به نفع خود برگردانند.

لیتان داس بازکننده اینینگ ها را لنگر انداخت و در امتیاز 54 به پایان رسید، اما آنها شکیب الحسن کهنه کار و کاپیتان نجم الحسین شانت را با توپ های متوالی از نوین در اوور سوم از دست دادند.

ببرها علیرغم ناکامی‌های خود در تلاش، به پیروزی تسلی‌بخشی ادامه دادند که باعث می‌شد استرالیا در NRR از افغانستان جلوتر باشد.

اما ناوین دو ویکت آخر بنگلادش را در تحویل های متوالی، در دو طرف تاخیر کوتاه باران، گرفت تا جشن های پرشور را به راه بیندازد.

دیدگاهتان را بنویسید