خشونت با اسلحه یک بحران بهداشتی است


پا سام کابرال، بی بی سی نیوز، واشنگتن

گتی ایماژ، جراح آمریکایی، ژنرال ویوک مورتی، دستان خود را در قله نشان می دهدگتی ایماژ

ژنرال ویوک مورتی، جراح آمریکایی، خشونت با اسلحه را یک بحران بهداشت عمومی اعلام کرده است. هدف از این اقدام محدود کردن نقش ایالات متحده به عنوان پیشروترین تلفات ناشی از اسلحه در جهان است.

پزشک ارشد کشور در اولین گزارش فراخوان در نوع خود خاطرنشان کرد که اکثریت آمریکایی ها و خانواده هایشان خشونت با اسلحه را تجربه کرده اند.

دکتر مورتی استدلال می کند که رویکرد بهداشت عمومی می تواند کمک کند، همانطور که با تغییر کمربند ایمنی در وسایل نقلیه و هشدارها در مورد اثرات سلامتی سیگار کشیدن اتفاق افتاده است. او امیدوار است که بتواند سیاست را از این موضوع که به شدت بین قانونگذاران دچار اختلاف شده است، خارج کند و در عوض آمریکایی ها را وادار کند که به عواقب و داده ها نگاه کنند.

دکتر مورتی روز سه‌شنبه به بی‌بی‌سی گفت: «من می‌خواهم مردم تأثیر کامل خشونت با اسلحه بر ایالات متحده را درک کنند.

به ازای هر جانی که از دست رفته، دو نفر در اثر شلیک گلوله مجروح شده اند و مشکلات روحی و جسمی دارند، اعضای خانواده که در غم از دست دادن عزیزان غمگین هستند، شاهدان این حوادث و میلیون ها نفر هستند که می خوانند و می شنوند. در مورد اسلحه خشونت در روزنامه ها هر روز.

طرفداران ایمنی اسلحه با احتیاط نسبت به دستورالعمل های روز سه شنبه خوش بین هستند و آنها را گامی در جهت تغییر دیدگاه عمومی نسبت به این موضوع می دانند.

دکتر چتان ساتیا، مدیر مرکز بهداشت نورثول برای پیشگیری از خشونت با اسلحه به بی بی سی گفت: «این یک موضوع سیاسی نیست.

“این در مورد جوامع امن تر، ایمنی سلاح گرم و پیشگیری از خشونت است.”

در حالی که کارشناسان تشخیص می دهند گزارش 40 صفحه ای تا حد زیادی نمادین است و منجر به تغییر سیاست نمی شود، به عنوان گامی رو به جلو در مهار مرگ و میر و تغییر بحث ملی اسلحه تلقی می شود.

دکتر ساتیا این را به عنوان “مشروعیت بخشیدن” به بحث در مورد استفاده از تحقیقات و منابع بهداشت عمومی برای رسیدگی به مشکل از طریق راه حل های بهداشت عمومی توصیف می کند.

او گفت: «این فقط مسئله «ما به بررسی نیاز داریم» نیست و کار ما تمام شده است.

ما به تفاوت‌های متفاوتی در سیاست و استراتژی نیاز داریم تا بتوانیم به روشی که برای همه آمریکایی‌ها منطقی باشد، به این موضوع رسیدگی کنیم.»

در این گزارش آمده است که بخش اعظم این امر به شناخت مقیاس مشکل مربوط می شود.

از سال 2020، اسلحه به دلیل اصلی مرگ کودکان و جوانان آمریکایی تبدیل شده است.

و نرخ مرگ و میر ناشی از اسلحه در ایالات متحده 11.4 برابر بیشتر از 28 کشور پردرآمد دیگر است که این امر را به یک مشکل منحصر به فرد آمریکایی تبدیل می کند.

دکتر مورتی گفت: «ما نباید این مسیر را ادامه دهیم و نباید فرزندانمان را در معرض وحشت مداوم خشونت با اسلحه در آمریکا قرار دهیم.

برای تغییر اوضاع به تعهد جمعی کشورمان نیاز است.»

دکتر جفری سوانسون از جمله دانشمندان بهداشت عمومی است که تحقیقات او در گزارش افسر ارشد پزشکی ذکر شده است.

او یکی از بنیانگذاران کنسرسیوم برای سیاست سلاح های گرم مبتنی بر خطر بود، گروهی که به ایجاد «قوانین پرچم قرمز» کمک کرد که به دادگاه ها اجازه می دهد به طور موقت اسلحه را برای افراد در بحران ممنوع کنند. قوانین پرچم قرمز اکنون در 21 ایالت و ناحیه کلمبیا وجود دارد.

او به بی‌بی‌سی گفت: «اسلحه‌ها نقش نمادینی را به‌عنوان نوعی کلاغ در جنگ‌های فرهنگی به عهده گرفته‌اند و بسیار تفرقه‌انگیز است.

اما اگر با یک اینچ مربع از زمین شروع کنیم، فکر می‌کنم این یک قدم مهم است.»

ما نمی‌خواهیم پسرمان به آمار دیگری از مرگ‌های ناشی از اسلحه در ایالات متحده تبدیل شود.»

دکتر سوئنسون، جامعه شناس و استاد روانپزشکی در دانشگاه دوک، می گوید همه چیز به پرسیدن سؤالات درست و انجام تحقیقات صحیح برای توسعه سیاست های مبتنی بر شواهد برمی گردد.

او با اشاره به تلاش‌های قبلی بهداشت عمومی در مورد کمربند ایمنی و ایمنی سیگار گفت: «ما باید در واقع پیشرفت‌هایی در زمینه تغییر فرهنگ در مورد اسلحه داشته باشیم، و اگر به تاریخ بهداشت عمومی نگاه کنید، سابقه‌ای برای آن وجود دارد. .

«اکنون مردم سوار ماشین‌هایشان می‌شوند و بدون توجه به سیاست‌شان، کمربند ایمنی خود را می‌بندند. آنها این کار را نمی کنند زیرا قانون وجود دارد. آن‌ها این کار را انجام می‌دهند زیرا طبیعی است، زیرا فرهنگ ما تغییر کرده است.»

اما در حالی که ده تا از انجمن های پزشکی ملی پیشرو کشور گزارش دکتر مورتی را تایید کردند، مخالفت محافظه کاران سریع بود.

انجمن ملی تفنگ، برجسته‌ترین لابی اسلحه کشور، در رسانه‌های اجتماعی به آنچه «جنگ گسترده دولت بایدن علیه صاحبان قانونمند اسلحه» می‌خواند، پاسخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید