در اوکیناوا، یک سرباز آمریکایی به تجاوز به یک خردسال متهم شد


پا جوئل گینتا، اخبار بی بی سی

هواپیمای Getty Images Osprey در پایگاه هوایی Futenma ایالات متحده در اوکیناواگتی ایماژ

جزایر جنوبی اوکیناوا میزبان اکثر نیروهای آمریکایی در ژاپن است

یک سرباز آمریکایی به ربودن و تجاوز به یک دختر نوجوان در اوکیناوا، زنجیره جزایر ژاپنی که بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه است، متهم شده است.

این مورد احتمالاً باعث شعله‌ور شدن مخالفت‌های محلی طولانی‌مدت با حضور نظامی ایالات متحده خواهد شد – این جزایر محل زندگی بیش از نیمی از 54000 سرباز آمریکایی است که در ژاپن خدمت می‌کنند.

موارد خشونت جنسی نیز خشم را برانگیخت – یکی از پرمخاطب ترین آنها در سال 1995 بود، زمانی که یک دختر 12 ساله توسط سه سرباز آمریکایی مورد تجاوز قرار گرفت و ماه ها اعتراضات را برانگیخت.

آخرین اتهام همچنین شامل یک نوجوان زیر 16 سال است که سن رضایت در ژاپن دارد.

رسانه های محلی گزارش دادند که یک مرد 25 ساله نیروی هوایی ظاهراً در 24 دسامبر به او تعرض کرد و پس از گزارش خانواده دختر از فیلم دوربین های امنیتی شناسایی شد.

یوشیماسا هایاشی، سخنگوی دولت، روز سه‌شنبه در حالی که این اتهامات را برای مردم فاش کرد، گفت که او در اواخر ماه مارس متهم شد و از آن زمان تاکنون در بازداشت مقامات ژاپنی است.

آقای حیاشی با بیان اینکه مقامات آمریکایی به طور کامل با بازرسان همکاری می کنند، گفت: “ما از طرف آمریکایی می خواهیم تا در صورت امکان از چنین حوادثی جلوگیری کند.”

وی همچنین گفت: وزارت امور خارجه ژاپن از رام امانوئل سفیر آمریکا در ژاپن شکایت کرده است. وی افزود: اولین جلسه رسیدگی به این پرونده قرار است 21 تیرماه برگزار شود.

دنی تاماکی، فرماندار اوکیناوا، گفت که این پرونده “نه تنها مزاحم… بلکه توهین به حیثیت دختر است” و ” باعث بی اعتمادی قابل توجهی شده است.”

رسانه های محلی گزارش دادند که سرباز خارج از وظیفه بود که ظاهراً به دختر در پارک نزدیک شد و از او خواست سوار ماشینش شود تا بتوانند صحبت کنند. سپس او را به خانه‌اش برد و در آنجا به او تجاوز کرد.

ژاپن میزبان یکی از بزرگترین نیروهای مسلح آمریکا در خارج از ایالات متحده است.

حدود 30000 سرباز آمریکایی در اوکیناوا مستقر هستند، جایی که ایالات متحده از زمان شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم، پایگاه های نظامی خود را در آنجا حفظ کرده است.

این پایگاه‌ها به طور فزاینده‌ای برای واشنگتن استراتژیک هستند، زیرا نزدیکی اوکیناوا به تایوان به ایالات متحده اجازه می‌دهد تا به هر گونه تهدید چین به سرعت پاسخ دهد.

پایگاه نظامی آمریکایی گتی ایماژ در جینووان، اوکیناواگتی ایماژ

یکی از پایگاه های آمریکایی در اوکیناوا در مرکز شهر جیناوان واقع شده است

حضور گسترده آمریکایی ها در مراکز خرید، مغازه ها و رستوران هایی که استیک، همبرگر، تاکو و ریشه خرس در سراسر زنجیره جزیره سرو می کنند، منعکس شده است.

در شهرهایی مانند Ginawan که پایگاه اصلی ایالات متحده به نام Futenma در آن واقع شده است، غیرعادی نیست که مردم محلی با غرش موتورهای Osprey از خواب بیدار شوند یا آنها را در حال پرواز بر فراز ساختمان های دولتی ببینند.

بر اساس یک نظرسنجی عمومی در سال گذشته، از هر ده اوکیناوا، هفت نفر معتقدند که تمرکز پایگاه های ایالات متحده در جزایر آنها “ناعادلانه” است.

در حالی که اعتراضات ضد پایگاه رایج است، جوانان ژاپنی به طور فزاینده ای از حضور نظامی ایالات متحده تسلیم شده اند.

با این حال، حوادث و جنایات مربوط به قربانیان ژاپنی مدت هاست که تنش ها را بر سر حضور آمریکایی ها افزایش داده است.

در سال 2012، یک افسر نیروی دریایی ایالات متحده در حین پیاده روی در کوه فوجی، دو شهروند ژاپنی را در یک تصادف رانندگی کشت.

پس از سال 1995، اعتراضات بزرگ بعدی در سال 2017 رخ داد، زمانی که یک کارمند پایگاه ارتش ایالات متحده محکوم به تجاوز و قتل یک زن 20 ساله محلی است.

در سال 2013، دو ملوان نیروی دریایی ایالات متحده بودند به جرم تجاوز به زن اهل اوکیناوا به زندان افتاد او 20 ساله است. این مورد منجر به منع آمد و شد برای سربازان آمریکایی در سراسر ژاپن شد.

تلاش‌هایی برای انتقال پایگاه‌های ایالات متحده به بخش‌های کم‌جمعیت اوکیناوا صورت گرفته است، اما مردم محلی می‌خواهند این پایگاه‌ها به طور کامل حذف شوند.

با این حال، کارشناسان می گویند که اتحاد نظامی ژاپن با ایالات متحده بسیار قوی است که چنین اتفاقی رخ ندهد. و آنها می گویند واشنگتن به توکیو نیاز دارد، با توجه به چالش هایی که با آن مواجه است، خواه ادعای فزاینده چین در مورد آب ها و جزایر مورد مناقشه باشد یا آزمایش های موشکی کره شمالی.

دیدگاهتان را بنویسید