کانیه و سامر به توافقی در مورد حق چاپ رسیده اند


کانیه وست و املاک دونا سامر در یک اختلاف حق چاپ به توافق رسیده اند.

در ماه فوریه، بروس سودان، شوهر سامر، از خواننده رپ، که اکنون با نام Ye شناخته می‌شود، به اتهام استفاده از نمونه غیرمجاز آهنگ او در سال 1977 به نام I Feel Love در آلبوم Vultures 1 شکایت کرد.

املاک سامر ادعا کرد که وست با وجود اینکه قبلاً درخواست او را رد کرده بود، به استفاده از نمونه ادامه داد.

وست وقتی بی بی سی در آن زمان از او پرسید در مورد این پرونده اظهار نظری نکرد و علناً در مورد حل و فصل اظهار نظر نکرد.

اوایل امسال، یک وکیل برای املاک سامر گفت که سازمانی به نام Alien Music که منافع وست را نمایندگی می کند، در 31 ژانویه، یک هفته قبل از انتشار آلبوم رپ، به او مراجعه کرد تا اجازه بگیرد تا از آلبوم موفق دیسکو استفاده کند.

در این دادخواست ادعا شده بود که وست “بی شرمانه از قسمت های قابل تشخیص فورا” آهنگ استفاده کرده است، علیرغم اینکه درخواست آنها برای استفاده از آن “صراحتا رد شده است”.

وکلای سامر گفتند که این ملک خواهان “هیچ ارتباطی با تاریخ بحث برانگیز غرب نیست و به طور خاص استفاده پیشنهادی وست را رد کرده است.”

آنها افزودند: «با توجه به این امتناع، متهمان گستاخانه و یک طرفه تصمیم گرفتند که به سادگی I Feel Love را بدزدند و بدون اجازه از آن استفاده کنند.

در سال های اخیر، غرب به یک چهره بحث برانگیز تبدیل شده است – نظراتی که وی بیان کرد به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است به عنوان راست افراطی یا ضد یهود.

شکایتی که علیه خواننده رپ 46 ساله، کمپانی ضبط و همکارش Ty Dolla $ign تنظیم شده است، به دنبال خسارت و دستوری برای جلوگیری از توزیع بیشتر آهنگ است.

هر دو طرف روز پنجشنبه تایید کردند که به توافقی برای حل و فصل دست یافته اند و هر کدام صورت حساب های قانونی خود را پرداخت خواهند کرد.

لری استین، مشاور ارشد Summer Estate به بیلبورد گفت که وست “موافقت کرد که آهنگ را توزیع نکند یا از آن استفاده نکند، بنابراین ما به آنچه می‌خواستیم رسیدیم.”

سایر شرایط توافقنامه منتشر نشد.

این آهنگ زمانی که برای اولین بار در ماه فوریه منتشر شد از سرویس های پخش حذف شد و در پلتفرم های پخش رسمی در دسترس نخواهد بود.

سامر که در سال 2012 بر اثر سرطان ریه درگذشت، بیشتر به خاطر آهنگ هایش از جمله Love to Love You Baby و Hot Stuff شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید