اولین مناظره ریاست جمهوری درباره چیست؟


پا آنتونی زورچر، @awzurcher، گزارشگر ارشد آمریکای شمالی در آتلانتا
بی بی سی جو بایدن و دونالد ترامپبی بی سی

وقتی دونالد ترامپ و جو بایدن پنجشنبه شب روی صحنه مناظره می‌روند، این یک دیدار خواهد بود – البته نه دقیقاً دوستانه.

رئیس جمهور کنونی پیش از این هرگز با سلف خود مناظره نکرده است و بد خونی بین این دو مرد در صحنه مناظره CNN در آتلانتا آشکار خواهد شد.

ترامپ هرگز انتخابات 2020 را به رئیس جمهور بایدن واگذار نکرد و چند روز پس از یورش حامیانش به ساختمان کنگره آمریکا، او با امتناع از شرکت در مراسم تحلیف رقیبش سنت شکنی کرد.

هر دو مرد اکنون دوباره برای ریاست جمهوری رقابت می کنند و این مناظره اولین بار در این کمپین خواهد بود که میلیون ها آمریکایی می نشینند و متوجه آن می شوند.

مخاطرات زیاد است و تنش در اتاق یک درجه بالاتر از دعواهای گذشته خواهد بود زیرا هر دو مرد تلاش می کنند رای دهندگان آمریکایی را متقاعد کنند که شایسته رای در نوامبر هستند.

یک عصر غیرعادی

مناظره روز پنجشنبه همچنین اولین باری است که جو بایدن و دونالد ترامپ پس از مناظره چهار سال پیش با هم ظاهر می شوند. اولین جلسه در سال 2020 شدید بود، به طور متناوب قطع شد و ناامید شد، “آیا می خواهی ساکت شوی رفیق؟” تقاضا

در آغاز مناظره دوم در آن سال، که به دلیل تشخیص کووید ترامپ به تعویق افتاد، این دو مرد حتی دست هم ندادند.

این بار هر دو نفر از تمرین خارج شدند. تقریباً چهار سال است که ترامپ از انتخابات مقدماتی جمهوری‌خواهان که در مسیر تبدیل شدن به نامزد احتمالی حزب در اوایل سال جاری بود، در مناظره‌ای ظاهر نشده است.

مقامات کنونی اغلب در اولین مناظره انتخاب مجدد خود صاف و صاف هستند – توضیح رایج این است که آنها پس از چهار سال در حباب کاخ سفید زنگ زده یا عادت ندارند به این چالش. اما در این صورت هر دو نامزد ممکن است با این مشکل مواجه شوند.

برخلاف مناظره های گذشته، این مناظره در یک استودیوی تلویزیون کابلی بدون تماشاگران زنده برای تشویق — یا ناله برگزار می شود. این درخواستی از طرف کمپین بایدن بود، که بنا بر گزارش ها پس از یک فروم داغ شهرداری ترامپ که سال گذشته توسط CNN میزبانی شد، نگران شد.

این مناظره همچنین دارای میکروفون های خاموش برای نامزدها در طول زمان سخنرانی رقیب آنها خواهد بود که می تواند از هرج و مرج که مشخصه اولین مناظره ترامپ و بایدن در سال 2020 بود جلوگیری کند. اما این ممکن است این نسخه را نیز به خاطره ای کمتر تبدیل کند.

جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری 2020 گتی ایماژ، سمت راست، و دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، در طی مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده در دانشگاه بلمونت در نشویل، تنسی، ایالات متحده، پنجشنبه، 22 اکتبر 2020 صحبت می کنند.گتی ایماژ

ترامپ و بایدن آخرین بار در اکتبر 2020 و پیش از انتخابات ریاست جمهوری آن سال با یکدیگر روبرو شدند.

بازی انتظارات

اگر به تنهایی به سخنان مفسران محافظه کار گوش دهید، پرزیدنت بایدن خوش شانس خواهد بود که بدون به خواب رفتن، یخ زدن یا پرسه زدن در صحنه با سرگردانی، بحث را پشت سر می گذارد.

جمهوری خواهان، از ترامپ به بعد، رئیس جمهور را مردی سالخورده و بیمار توصیف می کنند، پوسته ای از مردی که زمانی بود.

در حالی که این حملات نگرانی های واقعی را در میان رای دهندگان در مورد طول عمر رئیس جمهور هشت ساله ایجاد کرد، اما آنها همچنین محدودیتی برای عملکرد آقای بایدن ایجاد کردند – انتظاراتی که او در گذشته از جمله در سخنرانی پرشور خود در اوایل ماه مارس در مورد وضعیت اتحادیه فراتر رفته است.

مقامات کمپین ترامپ اخیراً تلاش کردند تا این سطح را بالاتر ببرند و خاطرنشان کردند که آقای بایدن در طول مناظره معاون رئیس جمهور در سال 2012 علیه پل رایان، نماینده وقت کنگره، بسیار مؤثر بود. آنها همچنین بی طرفی مجری مناظره CNN را زیر سوال بردند.

آیا سی‌ان‌ان تصمیم می‌گیرد که میانجی باشد یا سی‌ان‌ان مشارکت‌کننده است؟» کریس لاسیویتا، مدیر ستاد انتخاباتی ترامپ، روز سه شنبه این سوال را مطرح کرد.

ترامپ و کمپین او همچنین ادعاهایی را منتشر کردند که آقای بایدن باید در طول مناظره به «داروهای عملکرد» نامشخصی تکیه کند. تیم پرزیدنت بایدن به شدت این ایده را رد کرده است، اما انتشار چنین شایعاتی می تواند زمینه را برای بهانه گیری پس از مناظره فراهم کند، زمانی که رئیس جمهور روز پنجشنبه بر سلف خود غلبه کرد.

در اولین مناظره بایدن و ترامپ در سال 2024 به چه نکاتی توجه کنیم؟

لورن هیث، سخنگوی کمپین انتخاباتی بایدن، گفت که رئیس جمهور پیشین به «دروغ» متوسل می شود، زیرا «ترس دارد که به خاطر دستور کار سمی خود پاسخگو باشد».

با این حال، رئیس جمهور بایدن ممکن است تنها کسی نباشد که این شانس را دارد که انتظارات را برآورده کند. دموکرات‌ها بیش از یک سال است که هشدار می‌دهند که ترامپ وسواس انتقام‌جویی و تلافی‌جویی دارد و او یک دیکتاتور مشتاق است که موجودیت دموکراسی آمریکا را تهدید می‌کند.

مقامات ستاد انتخاباتی بایدن گفتند که ترامپ پس از شکست در انتخابات 2020 “قطع” کرده است و فردی متفاوت از آمریکایی هایی است که در سال 2016 انتخاب شدند.

اگر رئیس جمهور سابق بتواند خونسردی خود را به مدت 90 دقیقه حفظ کند و برخی از هیجانات خود را کاهش دهد، می تواند به او کمک کند. مردم آمریکا را متقاعد کند هشدارهای وحشتناک در مورد احتمال دور دوم ریاست جمهوری ترامپ بیش از حد است.

مایک مورفی، مشاور سیاسی جمهوری‌خواه، به Americast، پادکست بی‌بی‌سی درباره سیاست ایالات متحده گفت: «بایدن باید ثابت کند که این تصور که او برای این کار خیلی پیر است اشتباه است.

ترامپ باید ثابت کند که او دیوانه نفرت انگیزی نیست که نیمی از کشور فکر می کنند او هستند. بنابراین این یک فرصت برای هر دوی آنها است، اما خطر آن نیز زیاد است.”

چالش ها و مسائل

در ابتدای بحث، نظرسنجی نشان داد که رای دهندگان به ترامپ در زمینه اقتصاد و مهاجرت، دو مورد از موضوعات مهم برای رای دهندگان آمریکایی، امتیاز بهتری داده اند.

در عین حال مسائل سقط جنین، بهداشت و محیط زیست به نفع رئیس جمهور بود.

برنده مناظره پنجشنبه شب ممکن است نامزدی باشد که بتواند در عین دفاع از نقاط ضعف، خطوط به یادماندنی در مورد نقاط قوت خود ارائه دهد.

آیا پرزیدنت بایدن رای دهندگان را متقاعد کند که با نگرانی های آنها در مورد افزایش مهاجرت هم عقیده است، اما جمهوری خواهان مانع از مبارزه آنها می شوند؟ آیا رئیس جمهور سابق ترامپ راهی برای متقاعد کردن رأی دهندگان پیدا خواهد کرد که یک دوره ریاست جمهوری دیگر محدودیت های سقط جنین را تشدید نخواهد کرد – به خصوص که او سه قاضی دیوان عالی را منصوب کرد که به لغو حق فدرال در این روش رای دادند؟

آقای بایدن بیش از یک سال تلاش کرده است تا مردم آمریکا را متقاعد کند که اقتصاد بهتر از آن چیزی است که فکر می کنند. او این فرصت را خواهد داشت که دوباره در مقابل ده ها میلیون مخاطب این نکته را بیان کند، اما باید این کار را در مواجهه با آنچه که مطمئناً یک حمله خشک از طرف حریفش است، انجام دهد، که انتظار می رود تمرکز کند. قیمت ها و تورم بالا که آمریکایی ها در سال های اخیر مجبور به زندگی با آن بوده اند.

جیسون میلر، سخنگوی ستاد انتخاباتی ترامپ روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: ما می دانیم که جو بایدن تلاش خواهد کرد همه چیز را به گردن ترامپ بیاندازد.

وی افزود: آمریکایی‌ها تفاوت اقتصاد ترامپ را که عالی بود و همه در آن بهتر عمل می‌کردند و اقتصاد بایدن می‌دانند.

Getty Images مردم از کنار تابلوهای تبلیغاتی مناظره ریاست جمهوری CNN در خارج از استودیوی خود در 25 ژوئن 2024 در آتلانتا، جورجیا عبور می کنند.گتی ایماژ

نشست روز پنجشنبه سی ان ان در آتلانتا، جورجیا برگزار خواهد شد، جایی که مقدمات آن در حال انجام است

شخصی شدن

هفته گذشته، کمپین بایدن مجموعه جدیدی از تبلیغات را منتشر کرد که مستقیماً ترامپ را به دلیل محکومیت اخیرش در دادگاه نیویورک مورد حمله قرار داد.

نظرسنجی های اخیر نشان داده است که این محکومیت به قیمت حمایت از دونالد ترامپ در میان رای دهندگان مستقل تمام شد که می تواند در این انتخابات تعیین کننده باشد.

شکی نیست که در جریان مناظره از ترامپ درباره پرونده تاریخی دادگاه سوال خواهد شد و رئیس جمهور بایدن آماده حمله خواهد بود. اگر رئیس جمهور سابق درگیر جنجالی علیه قضات فاسد و دادگاه های تقلبی شود، می تواند رای دهندگان میانه رو را بیشتر از خود دور کند.

آقای مورفی گفت: «اگر آن‌ها بتوانند با دیوانه بودن در دفاع عصبی، ترامپ را به سوختن میکروفون بکشانند، این بحث بسیار خوبی است.

در همین حال، پرزیدنت بایدن یک پرونده قضایی برای خودش دارد. محکومیت پسرش هانتر به اتهام سلاح گرم نیز تاریخ ساز شد و رئیس جمهور اگرچه در این پرونده دخالتی نداشت، اما از نظر احساسی در نتیجه آن نقش داشت.

ترامپ ممکن است چند ضربه به هانتر بایدن بزند، اگر نه در مورد پرونده اسلحه، بلکه در مورد دادگاه فرار مالیاتی آتی او که می تواند جزئیات بحث برانگیز در مورد تجارت بایدن جوان را فاش کند. ترامپ احتمالاً تلاش خواهد کرد محکومیت هانتر بایدن را به عنوان مدرکی بر فساد گسترده تر در آنچه او «خانواده جنایت بایدن» می خواند، نشان دهد.

یک راه طولانی

این اولین مناظره ریاست جمهوری در تاریخ مدرن ایالات متحده است – قبل از اینکه هر یک از نامزدها نامزد رسمی حزب خود شوند. این بدان معناست که رویارویی ها می تواند لحن و شکل مبارزات انتخاباتی پیش رو را تعیین کند، برخی از دیدگاه های ضعیف را در مورد نامزدها مستحکم کند و مسائل و مخاطرات مربوط به رای گیری نوامبر را بهتر تعریف کند.

اما اگر از اشتباه فاجعه‌بار یکی از نامزدها جلوگیری شود، ضرب‌الاجل زودهنگام می‌تواند به این معنا باشد که وقتی روز انتخابات فرا می‌رسد، این رویداد ژوئن برای اکثر آمریکایی‌هایی که سیاست را فقط به صورت پراکنده دنبال می‌کنند، خاطره‌ای دور خواهد بود.

هر دو نامزد این فرصت را خواهند داشت که در طول برگزاری همایش‌های ملی برنامه‌ریزی‌شده خود در اواخر تابستان امسال، بازنشانی کنند و از آسیب‌های احتمالی بازیابی کنند. مناظره دیگری برای سپتامبر برنامه ریزی شده است که ممکن است این هفته بیشتر از حافظه رای دهندگان پاک شود.

این واقعیتی است که یکی از دستیاران ارشد کمپین انتخاباتی بایدن در مصاحبه با CBS شریک رسانه ای بی بی سی به آن اذعان کرد.

این مشاور گفت: «مناظره ژوئن زمانی نیست که ما انتظار داشته باشیم بتوانیم مسیر انتخابات را در کوتاه مدت تعیین کنیم یا اعداد را تغییر دهیم.

به عبارت دیگر، این بحث آغاز یک ماراتن است، نه پایان یک مسابقه.دیدگاهتان را بنویسید