“ملکه استخر” استرالیا در حال بازنشستگی است


یکی از مشهورترین شناگران استرالیا پس از ناکامی در راهیابی به المپیک پاریس امسال، از این ورزش بازنشسته شد.

کیت کمبل روز چهارشنبه، یک هفته پس از انصراف از مسابقات المپیک استرالیا در بریزبن، در پستی در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که “زمان آن رسیده است که رسما با رویایی که از 9 سالگی دیده بودم خداحافظی کنم”.

کمپل زمانی که نتوانست در دوی 100 متر و 50 متر آزاد راه یابی کند، تیمی که می توانست پنجمین تیم او در بازی ها باشد را از دست داد.

او کهنه کار چهار المپیک، هشت مدال المپیک، شکستن هفت رکورد جهانی و یکی از شناخته شده ترین چهره های ورزش استرالیا است.

او می‌گوید: «اگرچه احساسات مختلط زیادی وجود دارد، به‌ویژه به این دلیل که آن‌طور که من می‌خواستم به پایان نرسید، هنوز هم می‌توانم بدون پشیمانی به گذشته نگاه کنم.»

من تمام آنچه را که داشتم برای حضور در پنجمین المپیاد گذاشتم، بنابراین حتی در شکست هم ذره‌ای کوچک و غیر قابل حذف غرور وجود دارد.»

این بازیکن 32 ساله که برای اولین بار در دوران نوجوانی در بازی‌های پکن دست به کار شد، 37 مدال بزرگ بین‌المللی به دست آورده است که 23 مدال طلا از آنهاست.

کمپل به عنوان یکی از بهترین شناگران امدادی در تمام دوران در نظر گرفته می شود و بیشتر مدال های کمپبل در مسابقات تیمی به دست آمده است – از جمله مدال های طلا در 4 در 100 متر امدادی آزاد در سه المپیک اخیر که همه آنها رکوردهای جهانی را به ثبت رساندند.

او همچنین به عنوان یک الگو و مربی برای همسالان خود، از جمله خواهر کوچکترش برونته، که با او در بسیاری از مسابقات بین المللی شنا کرد، مورد تحسین قرار گرفت.

این زوج از دوران کودکی با هم تمرین کرده‌اند و هر دو پس از ابتلا به تب آهن با خستگی ویروسی مبارزه کردند تا برای بازی‌های المپیک تابستانی 2012 لندن شرکت کنند.

کمپبل کوچکتر در ادای احترام به خواهرش نوشت: «وقتی 7 و 9 ساله بودیم، پشت ماشین نشستیم و برنامه ریزی می کردیم که اگر با هم به المپیک رفتیم، چه کاری انجام خواهیم داد.

ما نمی توانستیم تصور کنیم که با هم به سه المپیک، دو بازی مشترک المنافع و سه قهرمانی جهان برویم. گاهی اوقات واقعیت حتی بهتر از آن چیزی است که تصور می شد.”

هنگامی که کمبل هفته گذشته آخرین شنای خود را در مقابل جمعیتی که فروخته شده بود در بریزبن به پایان رساند، هم تیمی هایش بلافاصله به پیست او رفتند تا او را در آب بغل کنند.

او در حالی که اشک می ریخت گفت: “این پایان است، و این بهترین راه برای بیرون آمدن از استخر است.”

ادای احترام از سوی برخی از مشهورترین ورزشکاران کشور و سازمان های ورزشی قدرتمند همچنان ادامه دارد.

مولی اوکالاگان، قهرمان سبک آزاد جهان، گفت: «کیت واقعاً آن را برای بسیاری از ما زنان تنظیم کرد.

او استانداردها را تعیین کرد و یکی از الهام بخش ترین زنان در داخل و خارج از آب است.

دیدگاهتان را بنویسید