الک بالدوین آخرین تلاش خود را برای بستن پرونده قتل غیرعمد راست از دست می دهد


پا سامانتا گرنویل، بی بی سی نیوز، لس آنجلس

عکس الک بالدوین بازیگر توسط گتی ایماژ گتی ایماژ

یک قاضی آخرین تلاش الک بالدوین برای رهایی او از قتل غیرعمد در تیراندازی مرگبار سر صحنه فیلم سینمایی زنگار را رد کرد.

این اقدام دو هفته قبل از محاکمه این بازیگر در نیومکزیکو برای تیراندازی در سال 2021 که منجر به کشته شدن فیلمبردار 42 ساله گالینا هاچینز شد، انجام می شود.

مری مارلو سامر، قاضی دادگاه منطقه ای نیومکزیکو، درخواست بالدوین برای رد اتهام را رد کرد و گفت که باید در دادگاه تصمیم گیری شود.

دادگاه قرار است در 9 جولای با انتخاب هیئت منصفه آغاز شود.

او در یک دستور پنج صفحه ای که روز جمعه منتشر شد، نوشت که «خواه متهم [Baldwin] داشتن حالت ذهنی جنایی سهل انگارانه یک مسئله واقعی است که باید توسط هیئت منصفه در دادگاه تصمیم گیری شود.

در طول دو سال و نیم گذشته، بالدوین این کار را کرده است ادعا کرد که ماشه را نکشیده است و نمی داند مهمات چگونه به روستا رسیده است تفنگ ساختگی در مجموعه یک وسترن

وکلای آقای بالدوین استدلال کردند که چون مهمترین مدرک این پرونده – سلاح گرم – از بین رفته است، بازیگر باید تبرئه شود.

در سال 2022، یک کارشناس FBI یک چکش را به عنوان بخشی از آزمایش تخلیه تصادفی برای تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی روی سلاح اعمال کرد. در این آزمایش اجزای داخلی تفنگ شکسته شد و از ماندن آن در موقعیت کاملاً خمیده جلوگیری کرد.

جاش بش، وکیل این بازیگر، استدلال کرد که این آزمایش فرصت کامل را برای بررسی اسلحه در شرایط اولیه از دفاع سلب کرد.

آقای بش در جلسه ای مجازی در روز دوشنبه گفت: “این یکی از ظالمانه ترین صورت فلکی حقایق است که من تا به حال دیده ام.”

آنها می دانستند که قرار است از بین برود و هیچ کاری برای حفظ شواهد برای متهم انجام ندادند.»

وی افزود: این ظالمانه است و باید اخراج شود.

اما دادستانی آن را دارد گفت که تیم بالدوین هنوز شواهد زیادی برای دفاع دارند، حتی اگر سلاح سالم باشد، زیرا تمام قسمت‌های تفنگ هنوز در دسترس است.

ارلیندا جانسون، دادستان ویژه در این جلسه گفت: “بررسی شواهد موجود در این پرونده ما را به این نتیجه می رساند که ارزش تبرئه کننده این سلاح گرم همانطور که در 21 اکتبر 2021 پیدا شد، بسیار پایین است.”

خانم جانسون در ادامه مصاحبه‌ای را که این بازیگر با بازرسان OSHA انجام داد، نقل کرد و گفت: «بالدوین خودش به بازرسان OSHA گفت که اسلحه هیچ نقص مکانیکی ندارد.»

دفاعیات درخواست کردند که در صورت امتناع قاضی از رد پرونده، حداقل اجازه نخواهد داد که تحلیل فنی سلاح در دادگاه ارائه شود.

او قبلاً سایر درخواست‌ها برای رد اتهام قتل غیرعمد خود را رد کرده بود.

این بازیگر برنده جایزه امی را در دستان خود داشت تفنگ ساختگی که در حین تمرین صحنه ای در شهر بونانزا، نیومکزیکو، تیراندازی کرد و هاچینز را کشت و جوئل سوزا کارگردان را مجروح کرد.

آقای بالدوین در ابتدا به قتل غیرعمد متهم شد، اما پس از شکست پرونده دادستان منطقه، این اتهامات لغو شد.

دادستان‌های محلی گفتند که شواهد بیشتری از بررسی پزشکی قانونی سلاح‌ها جمع‌آوری کرده‌اند و در ژانویه یک هیئت منصفه بزرگ نیومکزیکو بالدوین را به اتهام جدیدی به قتل غیرعمد متهم کرد.

هانا گوتیرز-رید بازیگر فیلم بود به 18 ماه زندان محکوم شد در آوریل، پس از اینکه به اتهام قتل غیرعمد که بالدوین با آن روبرو بود، مجرم شناخته شد.

همراه با پرونده جنایی، بالدوین نیز آغاز شد چندین پرونده مدنیاز جمله یکی که توسط خانواده هاچینز آورده شده است.

در دعوای قصور عنوان می کنند که مرگ فیلمبردار ناشی از رفتار بی احتیاطی بوده است.

“این واقعیت که گلوله واقعی در صحنه فیلمبرداری مجاز بود، سلاح ها و مهمات بدون مراقبت رها شده بودند … و اینکه متهم بالدوین به طور غیرقابل توضیحی اسلحه را به سمت دست گرفت و به گالینا هاچینز شلیک کرد، باعث می شود که جراحت یا مرگ بسیار بیشتر از یک حمله باشد. احتمال – این یک نتیجه محتمل بود.”

در ماه مه، آقای بالدوین و همسرش هیلاریا اعلام کردند که آنها و هفت فرزندشان در سال آینده در برنامه واقعی خود بازی خواهند کرد.

آقای بالدوین در جلسات قبلی شرکت نکرده است اما قرار است ماه آینده در دادگاه حاضر شود.

درباره تیراندازی مرگبار Rust بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید