اوکلاهاما به مدارس دستور داد کتاب مقدس را “فورا” آموزش دهند


مقام ارشد آموزش اوکلاهاما به مدارس این ایالت دستور داده است که کتاب مقدس را در دروس درج کنند و این نشان‌دهنده آخرین لحظه فرهنگی در ایالات متحده است که دین را در کلاس درس در بر می‌گیرد.

این دستورالعمل که توسط رئیس ایالت جمهوری خواه رایان والترز ارسال شد، گفت که این قانون اجباری است و به “اجرای فوری و دقیق” نیاز دارد.

این قانون در مورد دروس برای همه دانش آموزان مدارس دولتی بین سنین 11 تا 18 اعمال می شود.

این یک هفته پس از آن صورت می گیرد که فرماندار لوئیزیانا قانونی را امضا کرد که بر اساس آن تمام مدارس دولتی این ایالت ملزم به نمایش ده فرمان هستند.

آقای والترز روز پنجشنبه در بیانیه ای کتاب مقدس را “سنگ محک تاریخی و فرهنگی بی بدیل” خواند.

وی افزود: “بدون دانش اولیه در مورد آن، دانش آموزان اوکلاهاما نمی توانند به درستی پایه و اساس کشور ما را درک کنند، به همین دلیل است که استانداردهای آموزشی ایالت اوکلاهما باید آن را آموزش دهند.”

آقای والترز، معلم سابق تاریخ مدرسه دولتی، در سال 2022 پس از مبارزات انتخاباتی بر روی سکوی مبارزه با “ایدئولوژی بیدار” و حذف “چپ رادیکال” از سیستم آموزشی اوکلاهاما به سمت خود انتخاب شد.

بیانیه او، که برای کلاس های 5 تا 12 اعمال می شود، انتقاد سازمان های حقوق مدنی و گروه هایی را برانگیخت که از جدایی شدید کلیسا و دولت حمایت می کنند.

راشل لازر، رئیس سازمان آمریکایی‌ها برای جدایی کلیسا و دولت، در بیانیه‌ای که به نقل از AP ​​منتشر شد، گفت: «مدارس دولتی، مدارس یکشنبه نیستند.

این کتاب درسی ناسیونالیسم مسیحی است: والترز از قدرت پست دولتی خود برای تحمیل عقاید مذهبی خود بر فرزندان دیگران سوء استفاده می کند. او افزود که در ساعت ما نیست.

آقای والترز قبلاً استدلال کرده بود که سکولارها در ایالات متحده یک دین دولتی را از بیخدایی ایجاد کرده اند و ایمان را از مردم دور می کنند.

او سال گذشته در مقاله‌ای برای فاکس نیوز نوشت که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده و اتحادیه معلمان ارزش‌های کتاب مقدسی را با «ارزش‌های شخصیتی بیدار شده جایگزین کرده‌اند که به دانش‌آموزان می‌گوید باید با همکلاسی‌های خود بر اساس نژاد و نژادشان متفاوت رفتار کنند. جنسیت.” و اینکه باید تا حد امکان محتوای جنسی گرافیکی به آنها آموزش داده شود.”

اتحاد بین ادیان، یک گروه آمریکایی که به دنبال حفاظت از آزادی های مذهبی است، در بیانیه ای دستور سرپرست اوکلاهاما را “اجبار مذهبی آشکار” خواند.

این بیانیه می افزاید: «آزادی دینی واقعی به معنای تضمین این است که هیچ گروه مذهبی حق تحمیل نظرات خود را بر همه آمریکایی ها ندارد».

این یک هفته پس از آن اتفاق می افتد که لوئیزیانا به تمام کلاس های درس تا سطح دانشگاه ایالتی دستور داد تا پوستری از ده فرمان را به نمایش بگذارند.

چند روز بعد، نه خانواده در این ایالت از لوئیزیانا شکایت کردند و برخی انتظار دارند که یک نبرد حقوقی طولانی باشد.

این شکایت که توسط گروه‌های حقوق مدنی حمایت می‌شود، ادعا می‌کند که تظاهرات متمم اول قانون اساسی ایالات متحده را که آزادی مذهب را تضمین می‌کند، نقض می‌کند و این تظاهرات دانش‌آموزان را تحت فشار قرار می‌دهد تا یک دین مورد علاقه دولت را قبول کنند.

در گذشته بر سر نمایش ده فرمان در ساختمان‌های عمومی، از جمله دادگاه‌ها، ایستگاه‌های پلیس و مدارس، دعواهای حقوقی وجود داشته است.

در سال 1980، در استون علیه گراهام، دادگاه عالی یک قانون کنتاکی را لغو کرد که این سند را ملزم می کرد در مدارس ابتدایی و راهنمایی نمایش داده شود. این سابقه توسط گروه هایی که قانون لوئیزیانا را به چالش می کشند ذکر شده است.

دیوان عالی در حکم خود گفت که این الزام “هیچ هدف قانونی سکولار” ندارد و “ماهیت کاملاً مذهبی دارد” – با اشاره به اینکه احکام به پرستش خدا اشاره دارد.

دیدگاهتان را بنویسید