در حالی که دموکرات ها آینده بایدن را می سنجند، واقعیت غرق می شود


رویترز بایدن با ژاکت آبی با دستان دراز در مقابل جمعیت و تابلوی بزرگ بایدن هریسرویترز

نتایج بسیار ضعیف جو بایدن در مناظره پنجشنبه شب باعث ایجاد وحشت، سردرگمی و حتی ناراحتی در حزب دموکرات از جمله در میان افراد نزدیک به رئیس جمهور شده است.

اکنون در راس حزب، در کاخ سفید و در کمپین بایدن- هریس، گفتگوهای جدی در مورد چند گزینه وجود دارد که یکی از آنها این است که آیا جو بایدن باید از سمت خود کناره گیری کند یا خیر.

مقامات حزب دموکرات، شخصیت‌های سیاسی و افراد نزدیک به رئیس‌جمهور تصویری از حزب دموکرات آشفته را ترسیم می‌کنند که به شدت نگران قدرت نامزد خود و اینکه آیا او می‌تواند دونالد ترامپ را در ماه نوامبر شکست دهد، است.

در میان برخی از همکاران رئیس جمهور که من با آنها صحبت کردم، در مورد نحوه انجام مقدمات مناظره آتلانتا اختلاف نظر وجود داشت.

این افراد می گویند که آقای بایدن بیش از حد آماده بود و توسط تیم مبارزات انتخاباتی اش غرق شد – و اگر به او زمان بیشتری برای استراحت در هفته قبل از مناظره داده می شد، خیلی بهتر عمل می کرد. یکی از منابع شرکت پیشنهاد کرد که شاید او صداها، دیدگاه‌ها و داده‌های زیادی در سر داشت، و این فقط او را گیج کرد.

اگرچه این تحلیل ممکن است درست باشد، اما این ادعا که رئیس جمهور خسته و کار بیش از حد بود، نمی تواند نگرانی های بسیار واقعی را در مورد اینکه سن بالای آقای بایدن بر توانایی او برای پیروزی در این انتخابات تأثیر می گذارد، کم کند.

این ترس ها در مورد سن، آمادگی ذهنی و سرسختی رئیس جمهور – و اصرار بر اینکه کاری در مورد آن انجام شود – چندان جدید نیست.

در ماه سپتامبر، دیوید ایگناتیوس، مفسر سیاسی معروف، که از افراد مورد اعتماد آقای بایدن بود، گفت که رئیس جمهور باید استعفا دهد. در ماه فوریه، ازرا کلاین از نیویورک تایمز تقریباً همین مطلب را در ستونی بیان کرد که باعث سروصدا و عصبانیت افراد داخل کاخ سفید شد.

تاکنون این صداها تک بوده اند. بعد از مناظره ناموفق دیشب این موضوع تغییر کرد.

توهین و توهین از لحظات کلیدی مناظره بایدن و ترامپ است

اوایل صبح جمعه، تعدادی از استراتژیست‌های برجسته دموکرات، کارشناسان و مقامات سابق به درخواست آقای بایدن برای استعفای خود پیوستند. من در Morning Joe، یک برنامه صبحگاهی سیاسی آمریکایی که رئیس جمهور اغلب آن را تماشا می کند، ظاهر شدم. جو اسکاربرو، مجری برنامه و مدافع رئیس جمهور، خاطرنشان کرد که در حالی که آقای بایدن هنوز می تواند کشور را رهبری کند، ممکن است دیگر چیزی که برای پیروزی در انتخابات لازم است را نداشته باشد.

پس جو بایدن کجا را ترک می کند؟

اول، مهم است که به یاد داشته باشید که تصمیم برای ادامه – کم و بیش – کاملاً با او است. در این مرحله، اگر او نمی خواهد عقب نشینی کند، تقریبا غیرممکن است که او را از بلیط خارج کنید. یکی از منابع کمپین انتخاباتی به من گفت که هر تصمیمی برای استعفا توسط یک گروه بسیار کوچک که شامل رئیس جمهور، همسر و خواهرش وال بایدن است، گرفته خواهد شد.

دوم، بحث در مورد اینکه آیا آقای بایدن باید جایگزین شود یا نه، اکنون به طور علنی در میان کارشناسان و مقامات سابق در حال وقوع است، اما هنوز به طور خصوصی در میان کسانی که نفوذ واقعی دارند، در جریان است.

در واقع، چند تن از همراهان رئیس جمهور (که از قضا به عنوان جانشینان احتمالی نیز معرفی می شوند) امروز صبح به تلویزیون و شبکه های اجتماعی رفتند تا از او دفاع کنند.

گاوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا گفت که “به رئیس جمهور بسیار افتخار می کند.” جاش شاپیرو، فرماندار پنسیلوانیا به دموکرات‌ها گفت که نگران نباشند. سناتور جان فترمن صریح بود و گفت: “من از پیوستن به کرکس های دموکرات روی شانه بایدن امتناع می کنم.”

گزارش من حاکی از آن است که در آینده نزدیک هیچ تغییری ایجاد نخواهد شد. این تیم می‌خواهد به رئیس‌جمهور این فرصت را بدهد تا در علنی شدن صحبت کند و خاطره آن بحث را پاک کند. او راهپیمایی ها و رویدادهای توده ای دارد که گفته می شود قوی و نیرومند است.

روز شنبه، آقای بایدن به منطقه فوق ثروتمند همپتون در نیویورک سفر می کند تا با کمک کنندگان دموکرات کمک مالی کند.

یکی از منابع شرکت به من می گوید که در این مرحله تنها احتمال 5 درصد وجود دارد که او کناره گیری کند. اما آنها اذعان می کنند که اگر اهداکنندگان به طور دسته جمعی او را رها کنند، می تواند تفاوت ایجاد کند و تصمیم گیری سریع تری در مورد نامزدی او بگیرد.

نظرسنجی از واکنش مردم به این مناظره قرار است در چند روز آینده انجام شود. این نیز بحث ها را هدایت می کند.

کمپین در حال حاضر به داده‌های نظرسنجی از مناظره اشاره می‌کند که نشان می‌دهد رای‌دهندگان مستقل نسبت به جو بایدن واکنش نامطلوب‌تری به دونالد ترامپ نشان دادند. آنها امیدوارند این موضوع در نظرسنجی های آینده نیز تکرار شود.

جو بایدن در طول دوران فعالیت سیاسی خود بارها تنزل رتبه داشته است. زمانی که برای اولین بار برای مجلس سنا نامزد شد، به او گفتند که خیلی جوان است. وقتی در سال 2016 به فکر نامزدی برای ریاست جمهوری بود، به او گفته شد که نوبت او نیست. و در سال 2020، بسیاری احساس کردند که او نماینده آینده یک حزب دموکرات متنوع نیست.

او عادت داشت که مخالفان را نادیده بگیرد. تنها افرادی که واقعاً به او اعتماد دارد، چند مشاور نزدیک هستند که در طول سال ها با او بوده اند. به من گفته می شود که این مشاوران، از جمله ران کلین و مایک دونیلون (که او را برای این مناظره فاجعه بار آماده کردند) نیز بر این باورند که جو بایدن تنها کسی است که می تواند دونالد ترامپ را شکست دهد.

آنها در سال 2020 حق داشتند. آیا آنها هنوز هم حق دارند؟

بله، جو بایدن سابقه بازگشت دارد، اما بسیاری از دموکرات ها نگران هستند که این بار متفاوت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید