دموکرات ها پس از مناظره بایدن و ترامپ در کنترل آسیب هستند


کمپین جو بایدن پس از مناظره امروز علیه دونالد ترامپ آماده بیرون آمدن از مناظره بود.

در عوض، آنها را به گوشه انداختند.

جانشینان ارشد کمپین متوجه شدند که در یک انتهای اتاق مناظره توسط انبوهی از خبرنگاران محبوس شده بودند.پنجشنبه شب، در پاسخ به سوالاتی در مورد برکناری آقای بایدن 81 ساله از سمت ریاست جمهوری و اینکه آیا عملکرد امشب کمکی کرده است. نگرانی در مورد آمادگی او برای دفتر

آیا شما جایگزین بایدن می شوید؟ – خبرنگار بر سر گاوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا فریاد زد.

فرماندار 56 ساله پاسخ داد که او “قدیمی” است و بیشتر به “مواد و حقایق” مورد بحث اهمیت می دهد تا جنون انرژی آقای بایدن.

این مکالمه ای نبود که دموکرات ها امیدوار بودند امشب داشته باشند. اما سخنرانی آقای بایدن در این مراسم 90 دقیقه ای که طی آن گاهی اوقات از پاسخ ها تلو تلو خوردن و با صدای خشن صحبت می کنددموکرات‌ها را به وحشت انداخت، زیرا خبرنگاران به او فشار می‌آوردند که مبارزات انتخاباتی‌اش چگونه بهبود یابد.

نگرانی رای دهندگان در مورد سن او قبلاً بر بحث سنگینی کرده است، و حتی سرسخت ترین حامیان آقای بایدن اذعان کرده اند که عملکرد بعید است کمکی کند.

دیوید پلوف، استراتژیست دموکرات که مبارزات انتخاباتی باراک اوباما در سال 2008 را اداره کرد، با اشاره به عبارت ارتش ایالات متحده برای بالاترین سطح تهدید هسته ای، آن را “لحظه Defcon 1” نامید.

او درباره این دو نامزد که کمتر از چهار سال با هم فاصله دارند، گفت: «احساس می‌کردم امشب حدود 30 سال با هم فاصله دارند. و من فکر می کنم که این چیزی است که رای دهندگان واقعاً با آن دست و پنجه نرم خواهند کرد.»

اندرو یانگ، که آقای بایدن را در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها در سال ۲۰۲۰ به چالش کشید و در اوایل رقابت‌های انتخاباتی کنار رفت، در X نوشت که رئیس‌جمهور باید «کار درست را انجام دهد»، «کنار برود و به حزب دموکرات اجازه دهد نامزد دیگری انتخاب کند». او هشتگ #swapJoeout را اضافه کرد.

به دلایلی بعید به نظر می رسد که یک نامزد دموکرات جایگزین آقای بایدن شود: او رئیس جمهور فعلی است، انتخابات تنها چند ماه دیگر باقی مانده است، و روند پر هرج و مرج برای انتخاب نامزد دیگری می تواند شانس این حزب را برای پیروزی در کاخ سفید تضعیف کند. نوامبر.

آماندا لیتمن، که نامزدهای جوان دموکرات را جذب می‌کند، به بی‌بی‌سی گفت، با این حال، این مناظره «یادآوری مهمی بود که چرا پس از نجات دموکراسی و شکست ترامپ، باید به پیروان سالاری پایان دهیم».

دیوید اکسلرود، یکی دیگر از ستوان های ارشد اوباما، به سی ان ان گفت: «فکر می کنم کار او کمی سخت تر شد.

در اتاق چرخان، جانشینان کمپین به سؤالات در مورد سخنرانی های آقای بایدن پاسخ دادند. هرچه تلاش کردند، نتوانستند مکالمه را تغییر دهند.

رابرت گارسیا، نماینده کنگره از کالیفرنیا به خبرنگاران گفت که ترامپ “دروغ گفت، دروغ گفت و دوباره دروغ گفت.”

در طول مناظره، رئیس جمهور سابق اظهارات گمراه کننده ای کرد. او به دروغ ادعا کرد که ایالت های تحت کنترل دموکرات ها می خواهند اجازه سقط جنین «پس از تولد» را بدهند، تزی که توسط فعالان ضد سقط جنین استفاده می شود.

او همچنین گفت که آقای بایدن، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را برای حمله به اوکراین “تشویق” کرده است، در حالی که در واقع دولت بایدن قاطعانه از اوکراین در جنگ حمایت کرده است.

مبارزات انتخاباتی بایدن موضوعات مشابهی را مطرح کرد.

«دونالد ترامپ یک دروغگو است. و جنایتکار و او نمی تواند رئیس ما باشد.» این شرکت در بیانیه ای پس از مناظره گفت.

کامالا هریس معاون رئیس جمهور این حمله را تکرار کرد. او به CNN گفت: «دونالد ترامپ بارها و بارها و بارها دروغ گفته است.

وقتی آقای بایدن بعد از مناظره در یک مهمانی حاضر شد، روی آن بحث متمرکز شد.

رئیس‌جمهور به جمعیت گفت: «آن‌ها حرف‌های او را بررسی خواهند کرد. “من نمی توانم حتی یک مورد از او گفته که درست باشد.”

“ببین، ما این مرد را شکست می دهیم، باید این مرد را شکست دهیم. من به تو نیاز دارم که او را شکست بدهی شما افرادی هستید که من برای آنها کاندید می شوم.”

پس از این مناظره، چند تن از نامزدهای احتمالی آقای ترامپ، از جمله بایرون دونالدز، نماینده کنگره، الیز استفانیک، نماینده کنگره، و همچنین داگ بورگام، فرماندار داکوتای شمالی، در اطراف اتاق گرد آمدند تا پیروزی رهبر حزب خود را اعلام کنند.

کارمندان ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ پس از مناظره برای ادامه پیروزی او در اطراف ماندند.

در همین حال، دموکرات هایی مانند آقای نیوسام، آقای گارسیا و سناتور رافائل وارناک پس از پاسخ های مکرر به سوالات مشابه در مورد عملکرد آقای بایدن، صحبت نسبتاً کوتاهی کردند.

کلر مک کاسکیل، سناتور سابق دموکرات ایالات متحده به ام اس ان بی سی گفت: «من زمانی جانشین برخی از نامزدهای ریاست جمهوری بودم. او گفت: «وقتی شما یک مادر جایگزین هستید، باید روی نکات مثبت تمرکز کنید.

اما امشب، او می‌گوید، باید «واقعاً صادق» باشد.

او یک چیز برای انجام داشت و آن این بود که آمریکا را متقاعد کند که در سن و سالش از پس این کار برمی آید. و امشب او نتوانست این کار را انجام دهد.»

دیدگاهتان را بنویسید