دیوان عالی کشور اتهامات مربوط به ممانعت از اغتشاشات 6 ژانویه را رد کرد


دادستان های فدرال در استفاده از قانون مانع تراشی برای متهم کردن صدها نفر از افراد دخیل در شورش های 6 ژانویه اشتباه کردند.

قضات حکم کردند که اتهامات مانع تراشی باید شامل شواهدی مبنی بر تلاش متهمان برای جعل یا از بین بردن اسناد و ارسال آنها به دادگاه بدوی برای رسیدگی مجدد باشد.

بیش از 350 نفر بر اساس این قانون که در سال 2002 پس از رسوایی انرون برای جلوگیری از تخلفات شرکتی تصویب شد، به ممانعت از فعالیت کنگره متهم شده اند.

جک اسمیت بازپرس ویژه هم همینطور ترامپ متهم کرد با ادعای توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده و ادعای توطئه علیه حقوق شهروندی، بنابراین نتیجه این پرونده کل پرونده فدرال علیه رئیس جمهور سابق را پایان نخواهد داد.

ترامپ در حال مبارزه با اتهامات است و در یک پرونده جداگانه دیوان عالی هنوز معلق است، استدلال کرد که نباید در قبال اقداماتی که در زمان ریاست جمهوری انجام داده است، پاسخگو باشد.

به طور کلی، اتهامات انسداد تنها بخش کوچکی از کیفرخواست‌هایی است که علیه متهمان درگیر در شورش‌ها ارائه شده است و بسیاری از آنها با اتهامات متعددی روبرو هستند.

این پرونده توسط جوزف فیشر، مردی که در گردهمایی ترامپ در واشنگتن در 6 ژانویه 2021 شرکت کرد، آغاز شد و سپس برای مدت کوتاهی در ساختمان کنگره متوقف شد.

این ویدئو نشان می داد که او قبل از خروج از ساختمان با پلیس درگیر است.

آقای فیشر، افسر سابق پلیس پنسیلوانیا، هنوز با اتهامات متعدد دیگری از جمله بی نظمی، رفتار بی نظم و حمله، مقاومت یا ممانعت از افسر پلیس مواجه است.

بیش از 1400 نفر به جرایم مرتبط با شورش متهم شده اند.

به گفته وزارت دادگستری، بیش از 500 متهم به تعرض، مقاومت یا ممانعت از یک افسر متهم شده اند، از جمله بیش از 130 متهم به استفاده از سلاح مرگبار یا خطرناک یا ایجاد جراحت شدید بدنی به یک افسر پلیس.

و بیش از 1300 نفر به ورود یا حضور در یک ساختمان یا ملک محدود فدرال متهم شده اند. بیش از 100 نفر از آنها به ورود به منطقه ممنوعه با سلاح خطرناک یا مرگبار متهم شدند.

دیدگاهتان را بنویسید