چین از زنی که برای نجات خانواده ژاپنی جان باخت تجلیل می کند


یک زن چینی که سعی داشت از یک مادر ژاپنی و فرزندش در برابر حمله چاقو محافظت کند، جان باخت.

هو یوپینگ به عنوان خدمه اتوبوس مدرسه در استان سوژو کار می کرد که مردی به یک زن ژاپنی و فرزندش در ایستگاه اتوبوس نزدیک یک مدرسه ژاپنی حمله کرد.

او در تلاش برای نگه داشتن او به شدت مجروح شد.

او به صورت آنلاین مورد تجلیل قرار گرفته است و مقامات محلی اعلام کرده اند که عنوان “الگوی درستکار و شجاع” به او اعطا خواهد شد.

سفارت ژاپن در چین نیز به احترام خانم هو پرچم خود را پایین آورد. در بیانیه ای در Weibo، سفارت گفت که از شنیدن خبر مرگ او “متاسفانه” است.

“ما معتقدیم [Ms Hu’s] شجاعت و مهربانی همچنین مظهر شجاعت و مهربانی مردم چین است. ما به اعمال صالح او ادای احترام می کنیم. در این پیام آمده است.

هجوم مشابهی از تسلیت و تمجید در رسانه های اجتماعی چین وجود داشت.

در کامنتی در Weibo آمده است: “ما مهربانی و شجاعت شما را به یاد خواهیم آورد، زیرا از امنیت دوستان ژاپنی ما محافظت کردید و اعتبار مردم عادی چین را حفظ کردید.”

یکی دیگر خانم هو را “یک خواهر چینی معمولی، با فضیلت و شجاع” توصیف کرد.

در نتیجه این حمله که روز دوشنبه رخ داد، یک مادر و پسر زخمی شدند اما جان آنها در خطر نیست.

مظنون مردی 52 ساله چینی در محل بازداشت شد.

چیز دیگری از این نتیجه می گیرد در اوایل ماه جاری، چهار استاد دانشگاه های آمریکا با چاقو زخمی شدند در پارکی در جیلین، در شمال شرقی چین.

مقامات چینی گفتند که این دو حمله، حوادث “منفرد” بوده اند.

روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین روز جمعه سرمقاله ای را در ادای احترام به خانم هو منتشر کرد و همچنین مدعی شد که “چین بدون شک یکی از امن ترین کشورهای جهان است”.

به طور جداگانه، این روزنامه گفت که Weibo 759 پست را که “احساسات ملی گرایانه” را تحریک می کرد، پس از حمله حذف کرده است. این پست ها حاوی “نظرات افراطی” بود که “نفرت گروهی را ترویج می کرد و حتی رفتار جنایتکارانه را به نام میهن پرستی تایید می کرد.”

ضربات چاقو در سوژو جامعه محلی ژاپن را نگران کرده است و سفارت را وادار کرده است تا یک هشدار امنیتی به شهروندان ساکن چین صادر کند تا در خارج از کشور اقدامات احتیاطی را انجام دهند.

وزارت خارجه چین گفت که این حادثه “مایه تاسف” است و “به اقدامات موثر برای محافظت جدی از امنیت همه خارجی ها در چین ادامه خواهد داد.”

در سال گذشته موجی از حملات با چاقو در چین رخ داده است.

در ماه مه دو نفر کشته و 10 نفر دیگر زخمی شدند حمله به یک مدرسه ابتدایی در استان جنوبی جیانگشی. در همان ماه، دو نفر در بیمارستانی در استان یوننان جان باختند و 21 نفر مجروح شدند.

جولای گذشته، شش نفر از جمله سه کودک جان باختند چاقوکشی مهدکودک در استان جنوب شرقی گوانگدونگ.

دیدگاهتان را بنویسید