اولین طوفان فصلی که به دریای کارائیب رسید


بریل، طوفانی که در اقیانوس اطلس قدرت جمع می کند، اولین طوفان نامگذاری شده فصل شد.

با ادامه تقویت طوفان، تعدادی از جزایر کارائیب را تهدید می کند.

پیش‌بینی‌ها می‌گویند طوفان بریل که جمعه شب شکل گرفت، می‌تواند در روزهای آتی با حرکت از دریای کارائیب به سمت خلیج مکزیک، به طوفان رده 3 تبدیل شود.

انتظار می رود بریل اواخر یکشنبه به جزایر باربادوس، دومینیکا، گرانادا و مارتینیک در دریای کارائیب برسد.

پیش‌بینی‌کنندگان در مرکز ملی طوفان، بادهای «طوفان‌مانند»، طوفان‌های «تهدیدکننده حیات» و بارندگی‌های شدید را تا زمانی که طوفان به جزایر ویندوارد – که در غرب باربادوس هستند، برسد، پیش‌بینی می‌کنند.

بریل دومین طوفان نامگذاری شده در این فصل، پس از طوفان استوایی آلبرتو است که در 20 ژوئن به شمال شرقی مکزیک رسید. باران شدید ناشی از آن طوفان چهار نفر را کشت.

سرویس هواشناسی باربادوس هشدارهایی را درباره قطع برق و جاری شدن سیل صادر کرده است زیرا انتظار می رود چشم طوفان از 26 مایلی (45 کیلومتری) جنوب جزیره عبور کند.

انتظار می رود این طوفان تا 15 سانتی متر باران در جزایر کارائیب از جمله باربادوس ببارد.

میا آمور موتلی، نخست وزیر باربادوس روز جمعه گفت: «واقعیت این است که ما نمی‌توانیم دقیقاً بدانیم که با چه نوع آب و هوایی روبرو خواهیم شد، اما می‌دانیم که آب و هوا خواهیم داشت.»

انتظار می رود که او شنبه شب بیانیه دیگری بدهد.

به گفته کارشناسان پیش بینی، فصل طوفان امسال که از اول ژوئن تا 30 نوامبر ادامه خواهد داشت، شدید خواهد بود.

اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) هشدار دهنده ترین هشدار خود را برای فصل جاری تا به امروز صادر کرده است. پیش بینی ها می گویند که ممکن است تا 25 طوفان نامی در سال 2024 رخ دهد.

بر اساس گزارش NOAA، هشت تا سیزده مورد از این طوفان ها می توانند به طوفان تبدیل شوند.

چهار تا هفت مورد از این طوفان‌ها می‌توانند به طوفان رده 3 یا قوی‌تر تبدیل شوند. این مقدار بیش از دو برابر مقدار معمول خواهد بود.

اگر بریل به مسیر پیش‌بینی‌شده توسط برخی پیش‌بینی‌گران ادامه دهد و به طوفان رده 3 تبدیل شود، دومین طوفان نام‌گذاری شده فصل 2024 یکی از اولین ورود یکی از طوفان‌هایی خواهد بود که NOAA نسبت به آن هشدار داده است.

مایکل لوری، کارشناس طوفان در رسانه های اجتماعی گفت: «تعجب آور است که شاهد پیش بینی طوفان بزرگ (رده 3+) برای ماه ژوئن در هر نقطه از اقیانوس اطلس باشیم، چه رسد به شرق دور در مناطق عمیق استوایی.

“در هفته اول جولای، تنها 5 طوفان بزرگ (رده 3+) در اقیانوس اطلس گزارش شده است. بریل ششمین و اولین طوفان در شرق اقیانوس اطلس استوایی خواهد بود.”

19 طوفان نامگذاری شده در فصل طوفان 2023 رخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید