بایدن به اهداکنندگان کمپین اطمینان می دهد که همچنان می تواند در انتخابات پیروز شود


پا سوفیا فریرا سانتوس، اخبار بی بی سی

رویترز بایدن و همسرش از ایر فورس وان خارج می شوندرویترز

پرزیدنت بایدن و بانوی اول برای جمع آوری کمک مالی وارد نیوجرسی می شوند

جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده به کمک‌کنندگان دموکرات اطمینان داد که پس از عملکرد ضعیف مناظره‌ای که نگرانی‌ها را در مورد نامزدی او ایجاد کرد، همچنان می‌تواند در انتخابات ریاست‌جمهوری در برابر دونالد ترامپ پیروز شود.

رئیس جمهور 81 ساله روز شنبه در مجموعه ای از رویدادهای جمع آوری کمک های مالی در نیویورک و نیوجرسی شرکت کرد و از عملکرد خود در مناظره ریاست جمهوری CNN دفاع کرد.

آقای بایدن در یکی از مراسم ها اعتراف کرد: «حالم خیلی خوب نبود

شب، اما ترامپ هم این کار را نکرد».

وی گفت: به شما قول می دهم که در این انتخابات پیروز خواهیم شد.

رئیس جمهور بعداً گفت که نگرانی های مربوط به عملکرد خود را در مناظره روز پنجشنبه درک می کند، اما قول داد سخت تر مبارزه کند.

فرماندار دموکرات نیوجرسی، فیل مورفی، با آقای بایدن و بانوی اول در جمع آوری کمک مالی شرکت کرد و به آقای بایدن گفت که “همه ما 1000 درصد با شما هستیم.”

عملکرد آقای بایدن در صحنه مناظره علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق، با پاسخ‌های دشوار و متزلزلی همراه بود – و سؤالات جدیدی را در میان برخی از دموکرات‌ها در مورد اینکه آیا او نامزد مناسبی برای شرکت در این انتخابات است، ایجاد کرد.

نانسی پلوسی، رئیس پیشین دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در گفتگو با کیتی کی، گفت که مناظره آقای بایدن “عالی” نبود – در حالی که مدیر سابق ارتباطات او کیت بدینگفیلد آن را “واقعاً ناامیدکننده” توصیف کرد.

ستاد انتخاباتی بایدن موافقت کرد که مناظره آنطور که آنها انتظار داشتند پیش نرفت، اما گفت که او برای نامزدی دیگر عقب نشینی نخواهد کرد.

جنیفر اومالی دیلون، رئیس کمپین انتخاباتی، گفت که نظرسنجی داخلی پس از مناظره نشان داد “هیچ تغییری در نظر رای دهندگان”. او گفت: «این اولین بار نیست که روایت‌های رسانه‌ای بیش از حد منجر به افت موقت در نظرسنجی‌ها می‌شود.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق، دوست نزدیک آقای بایدن، در شبکه های اجتماعی گفت که “شب های بد مناظره اتفاق می افتد.”

اوباما نوشت: «این انتخابات انتخابی است بین مردی که عمرش را صرف مبارزه برای مردم عادی کرد و مردی که فقط به فکر خودش است».

ساعاتی پس از مناظره، آقای ترامپ به هوادارانش گفت که این مناظره را “پیروزی بزرگ” برای کمپین خود می داند و گفت که آقای بایدن “بسیار بی کفایت” است.

ترامپ 78 ساله گفت: مشکل جو بایدن سن او نیست.

توهین و توهین از لحظات کلیدی مناظره بایدن و ترامپ است

فعالیت های آقای بایدن نه تنها از سوی سیاستمداران مورد انتقاد قرار گرفت.

یک سرمقاله برجسته در نیویورک تایمز تصمیم او برای شرکت مجدد را به عنوان یک “قمار بی پروا” توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است که دموکرات‌ها باید «بپذیرند که آقای بایدن نمی‌تواند به رقابت خود ادامه دهد و روندی را برای انتخاب فرد تواناتر برای جایگزینی او ایجاد کند».

رای دهندگان در سراسر ایالات متحده نیز چنین کرده اند نسبت به رای دادن به هر یک از نامزدها ابراز نگرانی کرد بعد از مناظره روز پنجشنبه

لوری گرگوری، دموکرات قدیمی به بی بی سی گفت که «نمی تواند» مناظره را تماشا کند و پرسید: آیا این بهترین کاری است که کشور ما می تواند انجام دهد؟

کریستال مایرز باربر جمهوری خواه گفت که تماشای آن «دردناک بود»، اما افزود که به نظر او «ترامپ بسیار هم سطح و رئیس جمهور بود و بایدن بسیار ضعیف بود».

شانا زیلکا، نماینده دموکرات، گفت که مناظره را با “ناامیدی” تماشا کرده و فکر می کند برنده مشخصی وجود ندارد.

یک نظرسنجی پس از مناظره توسط اندیشکده لیبرال Data for Progress نشان داد که 62 درصد از رای دهندگان احتمالی که این مناظره را تماشا کرده یا درباره آن خوانده اند، گفته اند ترامپ برنده شده است. تنها 30 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند که آقای بایدن در مناظره پیروز شد.

تا زمانی که نظرسنجی بیشتر انجام نشود، جمع آوری کمک های مالی می تواند شواهد دیگری از ادامه اشتیاق برای نامزدی آقای بایدن باشد.

در یادداشتی، جنیفر اومالی دیلون، رئیس، گفت که این کمپین بیش از 27 میلیون دلار (21.3 میلیون پوند) از مناظره پنجشنبه تا جمعه شب جمع آوری کرده است.

«بعد از مناظره پنجشنبه شب، کلاس Beltway در حال شمارش جو بایدن است. با این حال، داده ها در ایالت های میدان نبرد داستان متفاوتی را بیان می کنند.

او افزود: «این انتخابات تا روز پنجشنبه به طرز باورنکردنی نزدیک بود و طبق همه نشانه‌هایی که از آن زمان تاکنون شاهد آن بوده‌ایم، به همان اندازه نزدیک است.

دیدگاهتان را بنویسید