مقامات می گویند پسر 13 ساله ای که به ضرب گلوله پلیس نیویورک کشته شد، یک تفنگ ماکت داشت.


پلیس ایالت نیویورک پس از فرار از دست پلیس در حالی که یک اسلحه ماکت در دست داشت، به یک پسر 13 ساله شلیک کرد و او را کشت.

پلیس گفت که افسران Nyah Mway و یک نوجوان 13 ساله دیگر را جمعه شب متوقف کردند زیرا این زوج با توصیفات مظنونین تحت تعقیب در ارتباط با سرقت های اخیر در Utica مطابقت داشت.

در حالی که افسران در حال بازجویی از پسران بودند، نیا موی با پای پیاده فرار کرد و تعقیب و گریز آغاز شد. مارک ویلیامز، رئیس پلیس Utica گفت که پلیس چیزی را که “به نظر می رسید یک اسلحه کمری بود” مشاهده کرد.

سپس یکی از افسران پسر را روی زمین برد. فرمانده پلیس گفت: «در حین درگیری روی زمین، افسر دیگری یک گلوله شلیک کرد که به سینه نوجوان اصابت کرد.

او در محل حادثه تحت مداوا قرار گرفت اما بعداً در بیمارستان وین درگذشت.

شنبه شب، پلیس چند دقیقه فیلم دوربین بدنه را از تمام دوربین های ماموران منتشر کرد.

این اتفاق اندکی پس از آن رخ داد که اعضای خشمگین جامعه محلی رئیس پلیس Utica را در یک کنفرانس خبری با حضور خانواده پسر هو کردند.

مایکل گالیمی، شهردار اوتیکا، خواستار آرامش شد و گفت: “ما اهمیت این وضعیت را درک می کنیم و می خواهیم مطمئن شویم که همه بخش های آن درک شده است.”

به نظر می‌رسد این فیلم نشان می‌دهد که نوجوان فرار می‌کند و پلیس فکر می‌کند که یک سلاح ماکت است. صدای فریاد افسران “تفنگ!” یکدیگر.

پلیس گفت که فکر می‌کردند یک اسلحه واقعی دیده‌اند، اما بعداً مشخص شد که این یک اسلحه ماکت گلوک 17 است که فقط می‌تواند گلوله یا گلوله شلیک کند.

سه افسر درگیر در حال گشت زنی در منطقه West Utica بودند و به بررسی دو سرقت اخیر در آن نزدیکی کمک کردند.

در یکی از حوادث 27 ژوئن، دو مرد مسلح به سلاح گرم سیاه به زور از قربانیان مطالبه و اموال را سرقت کردند. مظنونان به عنوان یک مرد آسیایی و یک مرد با پوست تیره توصیف شدند – یکی پیاده و دیگری با دوچرخه سفر می کرد.

مقامات می گویند که آنها Nyah Mwei و یک نوجوان دیگر را بر اساس آن “عوامل شناسایی” حوالی ساعت 10:00 به وقت محلی متوقف کردند.

افسران درگیر در این حادثه به نام های پاتریک هاسنی، برایس پترسون و اندرو سیترینیتی که تیر مرگبار را شلیک کرد، شناسایی شده اند. آنها به مرخصی اداری اعزام می شوند.

این تیراندازی توسط دفتر دادستان کل نیویورک و پلیس یوتیکا در حال بررسی است.

دیدگاهتان را بنویسید