نظرسنجی نشان می دهد نگرانی رو به رشد در میان رای دهندگان در مورد سن بایدن پس از مناظره


یک نظرسنجی جدید نشان می دهد که برخی از رای دهندگان دموکرات به شدت نگران این هستند که آیا جو بایدن از نظر ذهنی برای ریاست جمهوری پس از مناظره متزلزل روز پنجشنبه آماده است یا خیر.

یک نظرسنجی CBS News/YouGov که یکشنبه منتشر شد نشان داد که 72 درصد از رای دهندگان ثبت نام شده معتقدند که رئیس جمهور فاقد سلامت ذهنی و شناختی برای رئیس جمهور شدن است – که نسبت به 65 درصدی که در نظرسنجی قبلی همین را گفته بودند، افزایش شدیدی دارد.

چهل و نه درصد از رای دهندگان در مورد دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا نیز همین را می گویند.

نگرانی ویژه برای کمپین بایدن این است که 45 درصد از دموکرات های ثبت نام شده در نظرسنجی معتقدند که رئیس جمهور باید به نفع نامزد دیگری کناره گیری کند.

نگرانی در مورد سن نامزدها – آقای بایدن 81 ساله و آقای ترامپ 78 ساله – قبل از مناظره روز پنجشنبه وجود داشت. اما صدای خشن و گیج‌کننده آقای بایدن نگرانی‌ها را در میان برخی از دموکرات‌ها در مورد نامزدی او دوباره افزایش داده و برخی از آنها خواستار کناره‌گیری آقای بایدن شدند.

در روزهای پس از مناظره، جیل بایدن، بانوی اول، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور و باراک اوباما، رئیس جمهور سابق، اذعان کردند که این بهترین عملکرد آقای بایدن نبود.

اما آنها و بسیاری دیگر از متحدان دموکرات درخواست ها برای کناره گیری آقای بایدن را رد کردند.

این نظرسنجی توسط سی‌بی‌اس نیوز، شریک آمریکایی بی‌بی‌سی، و نظرسنجی YouGov، در تضاد با یادداشتی است که جن اومالی، رئیس ستاد انتخاباتی بایدن به اشتراک گذاشته بود. این ادعا می‌کند که نظرسنجی‌های داخلی نشان می‌دهد که آقای بایدن توسط «طبقه بای پس» به جای آمریکایی‌ها در سراسر کشور رد شده است.

اما مصاحبه با رای دهندگان پس از مناظره بازتاب نگرانی های بیان شده در نظرسنجی CBS News بود. رای دهندگان به بی بی سی نیوز گفتند که هستند رئیس جمهور را نگران می کند پس از سخنرانی او

یک نظرسنجی از حزب دموکرات پس از مناظره به بی بی سی گفت: «امروز کمتر از همیشه به توانایی بایدن برای رهبری این کشور اطمینان دارم.

با نگرانی فزاینده، جانشینان کمپین ریاست جمهوری صبح یکشنبه در یک سری برنامه های سیاسی در سراسر ایالات متحده ظاهر شدند.

سناتور دموکرات کریس کونز، یکی از متحدان نزدیک رئیس جمهور و رئیس مشترک کمپین، این هفته در ABC News به شدت از رئیس جمهور دفاع کرد.

این سناتور گفت: «جو بایدن کارنامه ای باورنکردنی دارد و او نیز مانند مردم آمریکا می داند که وقتی شما را زمین می اندازند، دوباره بلند می شوید و سخت تر می جنگید». این همان کاری است که او قصد انجام آن را دارد.

وقتی از آقای کونز در مورد آمادگی روانی رئیس جمهور سوال شد، او منحرف شد و نسبت به ترامپ ابراز نگرانی کرد. او همچنین نگفت که آیا آقای بایدن به نگرانی های فزاینده در مورد سن و ثبات خود گوش داده است یا خیر.

کونز درباره رئیس جمهور گفت: «او تنها دموکراتی است که می تواند دونالد ترامپ را شکست دهد.

رافائل وارناک، سناتور دموکرات، در گفتگو با شبکه خبری NBC News گفت که رئیس جمهور “مطمئناً نباید” از رقابت خارج شود.

آقای وارناک، که کشیش نیز هست، گفت: «بیش از چند یکشنبه بود که می‌خواستم موعظه بهتری را موعظه کنم.

اما پس از پایان خطبه، وظیفه من تجسم پیام، حضور در برابر افرادی بود که به آنها خدمت می کنم. و این کاری است که جو بایدن انجام داد.”

در همین حال، جمهوری خواهان انتقاد خود از عملکرد رئیس جمهور را مضاعف کردند و گفتند که نشان می دهد چرا ترامپ انتخاب درستی بوده است.

سناتور جمهوری خواه جی.

آقای ونس گفت که ترامپ در جریان مناظره جالب، خنده دار بود و “اخلاق خوبی” داشت.

او گفت: «این چیزی است که شما نیاز دارید تا بتوانید به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده خدمت کنید و در مقابل جو بایدن باشید که به نظر نمی رسد یک جمله را تمام کند».

دیدگاهتان را بنویسید