آیا سیاست مشاغل سبز بایدن رای بیاورد؟


پا میشل فلوری، خبرنگار تجاری آمریکای شمالی

بی بی سی یک کارگر در کارخانه Qcells در دالتونبی بی سی

Qcells میلیاردها دلار در نیروگاه خورشیدی در گرجستان سرمایه گذاری می کند

«پایتخت فرش جهان» سابق در حال بازسازی چند میلیارد دلاری است.

اینجا در شهر روستایی دالتون گرجستان، که زمانی به خاطر پوشش های پارچه ای کفپوشش معروف بود، یک شرکت کره ای به نام Qcells 2.5 میلیارد دلار (2 میلیارد پوند) برای توسعه کارخانه سلول های خورشیدی خود هزینه می کند و کارخانه دیگری در دست ساخت است.

این یک ابتکار جسورانه است که 2500 شغل با کیفیت را در 12 ماه آینده در منطقه ای ایجاد می کند که متوسط ​​درآمد خانوار تقریباً 27٪ کمتر از میانگین ملی است. امید است که این پروژه گوشه ای از ایالات متحده را احیا کند که به نظر می رسید دوران شکوهش به پایان رسیده است.

و در بخش کوچکی به کسی مربوط می شود که بسیاری از ساکنان این منطقه جمهوری خواه ترجیح می دهند در نظر نگیرند – جو بایدن.

سال ریاست جمهوری نمادین 2022 قانون کاهش تورم (IRA) – قانون سبز امضا شده او – صدها میلیارد دلار تخفیف مالیاتی، اعتبارات و وام برای تحریک تولید انرژی پاک در آمریکا ارائه کرد.

بلندپروازانه ترین قانون آب و هوا در تاریخ ایالات متحده باعث سونامی سرمایه گذاری بخش خصوصی با پیامدهای گسترده برای بقیه جهان شده است. و جورجیا – ایالتی که پرزیدنت بایدن امیدوار است در رقابت های ریاست جمهوری امسال حضور داشته باشد – سود زیادی برده است.

اما چهار ماه قبل از رویارویی رئیس جمهور با دونالد ترامپ، به نظر نمی رسد میلیاردها دلار سرمایه گذاری جدید در این ایالت میدان نبرد کلیدی، حمایت از رئیس جمهور فعلی را افزایش داده باشد.

پرزیدنت بایدن معتقد است که رسیدگی به مشکل آب و هوا برای مشاغل نیز مفید است. از زمان تصویب این قانون، بیش از 300000 شغل در زمینه انرژی پاک در ایالات متحده ایجاد شده است. مطابق با گروه حمایتی Climate Power.

و شکی نیست که این فرصت‌هایی را در مکان‌هایی مانند دالتون ایجاد می‌کند. در اینجا Bidenomics را در عمل مشاهده می کنید – پول خارجی و عمومی برای مبارزه با تغییرات آب و هوا و ایجاد اقتصاد از پایین به بالا استفاده می شود.

اسکات مسکوویتز

اسکات موسکوویتز از Qcells به سرمایه گذاری عظیم در انرژی های تجدیدپذیر در ایالات متحده اشاره می کند

اسکات موسکوویتز، رئیس استراتژی بازار در Qcells، می‌گوید که گرجستان از سال 2019 یک خانه عالی بوده است، اما IRA یک «شتاب‌دهنده» بوده است. او استدلال کرد که بدون آن، گسترش فعلی ممکن بود اصلا اتفاق نمی افتاد.

او می گوید: «آنچه صنعت ما از زمان تصویب IRA دیده است، سرمایه گذاری بیشتر در تولید انرژی خورشیدی و انرژی پاک در دو سال گذشته نسبت به 20 سال گذشته است.

با این حال، این پیام یا به ساکنان محلی – حتی دموکرات‌های محلی – نمی‌رسد یا به سادگی طنین‌انداز نمی‌شود.

ایان پورکوا، سخنگوی حزب محلی دموکراتیک شهرستان ویتفیلد، به من می‌گوید: «در جامعه تجاری نسبت به این کمپین نارضایتی وجود دارد. [Qcells]”

آقای پورکوا، یک تبعه بلژیکی باید بداند. او صاحب یکی از شرکت های فرش کوچکتر در شهر است. ما در دفتر او که مشرف به کارخانه‌ای است صحبت کردیم که کف‌پوش‌های باقی‌مانده به فرش‌های کوچک تبدیل می‌شود.

آقای پورکوا که قبل از تغییر حزب خود را یک جمهوری خواه معرفی کرد، گفت: «جامعه تجاری از این واقعیت که ما شرکتی از کره جنوبی داریم که با یارانه های دولتی وارد این حوزه می شود، ناراحت هستند، در حالی که خودشان چیزی از دولت دریافت نمی کنند انتخاب ترامپ در سال 2016. .

او به من می گوید که رای دهندگان محلی چیز زیادی در مورد قانون IRA نمی دانند. هیچ کس در اینجا به انرژی پاک اهمیت نمی دهد. این همان چیزی است که من آن را «لیبرال متأخر» در شهر بزرگ می نامم.»

کارخانه Qcells Qcells در گرجستانQcells

Qcells در حال گسترش کارخانه عظیم خود در دالتون است

خوب، حداقل یک نفر این کار را می کند، و آن مارجوری تیلور گرین، نماینده پر زرق و برق جمهوریخواه منطقه در کنگره است. او گسترش Qcells را علیرغم رأی مخالف قانونی که به ایجاد آن کمک کرد، تبلیغ کرد.

این یک پویایی ناراحت کننده برای جمهوری خواهان ایجاد می کند. ارتش جمهوری اسلامی ایران در کانون توجه دونالد ترامپ قرار دارد.

اگر قانون‌گذاران جمهوری‌خواه در انتخابات کنگره، همچنین در 5 نوامبر، برنده شوند، بخش‌هایی از امضای قانون آب‌وهوای بایدن لغو می‌شود و رونق انرژی پاک در جوامع آنها در سراسر ایالات متحده را تهدید می‌کند.

با کیسی کارپنتر، عضو جمهوری خواه دالتون در مجلس نمایندگان جورجیا، به صرف قهوه نشستم. ما در کافه Oakwood ملاقات کردیم، یک غذاخوری پر جنب و جوش که او به همراه تعدادی دیگر از مشاغل محلی، از جمله یک پیتزا فروشی و یک هتل بوتیک، مالک آن است.

آقای کارپنتر تأثیر بالقوه حذف اعتبار مالیاتی تولید را بر Qcells کم اهمیت جلوه داد. او فکر نمی کند که سرمایه گذاری خورشیدی در منطقه خود را به خطر بیندازد.

اما او می‌افزاید که اگر سرمایه‌گذاری‌های انرژی پاک در خطر باشد، «مطمئنم که با تیم ترامپ صحبت خواهیم کرد».

گفت و گوی ما با او به پایان می رسد که اگر شهر فرش بتواند عنوان “پایتخت خورشیدی جهان” را نیز به خود اختصاص دهد، پر دیگری به نفع دالتون خواهد بود.

اما متعلق به چین است که 80 درصد از زنجیره تامین پنل خورشیدی جهانی را در اختیار دارد.

چین سال‌هاست که سرمایه‌گذاری هنگفتی را در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر انجام داده است و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۴، ۶۷۵ میلیارد دلار هزینه کند. مطابق با این را آژانس بین المللی انرژی (IEA) گزارش کرده است.

برای رقابت، دولت‌ها در سرتاسر جهان شروع به پرتاب صدها میلیارد دلار به سمت صنایع سبز آینده کرده‌اند.

طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، سرمایه گذاری در انرژی های پاک در اتحادیه اروپا در سال 2024 به 370 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. رقم پیش بینی شده برای ایالات متحده 315 میلیارد دلار است.

کاترین تای، نماینده تجاری ایالات متحده سال گذشته گفت که امیدوار است افزایش هزینه های ایالات متحده در زمینه انرژی های تجدیدپذیر به رفع این مشکل کمک کند. “تحریف مادی” در اقتصاد جهانی ناشی از چین است.

کیسی کارپنتر

کیسی کارپنتر، جمهوری‌خواه، می‌گوید از ضربه زدن احتمالی دولت ترامپ به بخش خورشیدی هراسی ندارد

هدف همچنین ممانعت از دسترسی چین به بازار انرژی های تجدیدپذیر ایالات متحده است.

و این سرمایه گذاری های عظیم سبز توسط کاخ سفید بایدن به شیوه ای بسیار هدفمند به ایالت های به اصطلاح قرمز هدایت می شود – ایالت هایی که معمولاً به جمهوری خواهان رأی می دهند. امید به احیای تولید قبل از انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر است.

برای کسانی که در کارخانه Qcells کار می کنند، این فرصت زندگی را تغییر داده است.

ربات‌ها در مغازه‌ای که سلول‌های خورشیدی در پانل‌ها بسته‌بندی شده‌اند، گشت می‌زنند. در آنجا با آلن رودریگز ملاقات کردم که یک پیراهن چوگان مشکی با آرم Qcells پوشیده بود.

مدت کوتاهی پس از افتتاح اولین سایت سازنده پنل خورشیدی در سال 2019، او شغل خود در کارخانه فرش دالتون را با Qcells عوض کرد. آقای رودریگز قبل از یادگیری مهارت‌های پیشرفته و ارتقاء به جایگاهی در تیم مهندسی، در یک موقعیت ابتدایی شروع به کار کرد.

زمانی که در زمینه تولید کفپوش کار می کرد، رویای سرعت پیشرفت را در سر نمی پروراند.

آقای رودریگز در حالی که در خط تولید قدم می زند، می گوید: «برای من عالی بود. «کار خیلی بهتر است، محیط بهتر است. این یک مرکز تمیز است.”

پرزیدنت بایدن روی افرادی مانند آلن رودریگز برای کمک به ایالت های قرمز در ماه نوامبر حساب باز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید