خانواده بایدن از او می خواهند که در رقابت باقی بماند


پا تام گئوگیگان، اخبار بی بی سی

رویترز بایدن در راه کمپ دیویدرویترز

بایدن برای آخر هفته به کمپ دیوید می رود

خانواده جو بایدن، رئیس‌جمهور دموکرات، از او خواسته‌اند که پس از مناظره فاجعه‌بار او علیه دونالد ترامپ جمهوری‌خواه، درخواست‌ها برای استعفا را نادیده بگیرد.

به گفته شریک آمریکایی بی بی سی سی بی اس نیوز، او یکشنبه را با بستگان خود در یک جلسه ریاست جمهوری گذراند، جایی که آنها از او خواستند به مبارزه ادامه دهد.

اضطراب بخش هایی از مهمانی او را پس از یک اجرای نامرتب و گاه بی نظم در آتلانتا فرا گرفت.

از آن زمان، نظرسنجی ها نشان می دهد که نگرانی در مورد سن او – او 81 ساله – افزایش یافته است.

یک نظرسنجی CBS News/YouGov که یکشنبه منتشر شد نشان داد که 72 درصد از رای دهندگان دموکرات ثبت نام کرده معتقدند که رئیس جمهور فاقد سلامت ذهنی و شناختی برای خدمت به عنوان رئیس جمهور است. تقریباً نیمی از آنها گفتند که باید کنار برود.

اما پیام تیم مبارزات انتخاباتی او و خانواده اش این است که او همچنان بهترین امید حزب برای شکست ترامپ است.

پیش از این، گردهمایی خانواده در کمپ دیوید در مریلند به عنوان یک عکاسی توسط عکاس مشهور آنی لیبوویتز برنامه ریزی شده بود. در میان حاضران، همسر آقای بایدن، جیل، فرزندان و نوه‌های وی نیز حضور داشتند.

تشویق خانواده برای ادامه تحصیل ابتدا توسط نیویورک تایمز گزارش شد و بعداً توسط CBS News تایید شد.

گزارش شده است که برخی از نزدیکان عملکرد ضعیف او را ناشی از تمرین بیش از حد دستیارانش می دانند. یکی از نزدیکان جیل بایدن به سی‌بی‌اس گفت که او در میان کسانی که از تیم او انتقاد می‌کنند نبود.

نگرانی ها در مورد سن هر دو نامزد – آقای بایدن فقط سه سال از آقای ترامپ که 78 سال دارد بزرگتر است – قبل از مناظره روز پنجشنبه حضور داشت.

اما صدای ضعیف و پاسخ‌های درهم‌آمیز آقای بایدن نگرانی‌ها را در مورد نامزدی او دوباره افزایش داده و برخی از او را به کناره‌گیری دعوت کرده‌اند.

سرمقاله نیویورک تایمز در مقاله ای اعلام کرد که «بزرگترین خدمات عمومی [Biden] اکنون می تواند اعلام کند که به نامزدی مجدد برای انتخابات ادامه نخواهد داد.»

ترامپ همچنین به دلیل عملکرد خود مورد انتقاد قرار گرفته است و یک سری ادعاهای نادرست از جمله شکایت طولانی مدت وی مبنی بر دزدیده شدن انتخابات 2020 از او داشته است.

جداکننده

در مورد نتایج مناظره بیشتر بخوانید

جداکننده

روز یکشنبه، دموکرات های ارشد در برنامه های صبحگاهی برای دفاع از رئیس جمهور ظاهر شدند.

سناتور کریس کونز گفت: «وقتی ناک داون می شوید، دوباره بلند می شوید و سخت تر می جنگید.

جیمی راسکین، نماینده کنگره مریلند، پیشنهاد کرد که آقای بایدن ممکن است در کنوانسیون دموکرات‌ها در ماه اوت، زمانی که یک نامزد ریاست‌جمهوری تاجگذاری می‌شود، نامزد نشود.

چه او نامزد باشد و چه شخص دیگری نامزد باشد، او سخنران اصلی کنگره ما خواهد بود. او شخصیتی خواهد بود که برای حرکت به جلو در اطراف او گرد هم می آییم.» آقای راسکین گفت.

جمهوری خواهان گفتند این مناظره نشان داد که چرا ترامپ انتخاب درستی بوده است.

سناتور جمهوری خواه جی.

اگر آقای بایدن کنار برود، این امکان وجود دارد که حزب دموکرات بتواند نامزد جدیدی را به موقع برای کنوانسیون پیدا کند، اما این کار چندان آسان نیست.

جداکننده

بیشتر در مورد انتخابات

دیدگاهتان را بنویسید