طرفداران پیروزی خیره کننده هند را جشن می گیرند


پا شریلان مولان، اخبار بی بی سی

Getty Image 30 ژوئن: پس از قهرمانی هند در جام جهانی T20 در 30 ژوئن 2024 در دهلی، هند، طرفداران خارج از دروازه هند جشن گرفتند.گتی ایماژ

طرفداران پیروزی هند را در خیابان های دهلی جشن می گیرند

هندی ها همچنان به جشن قهرمانی تیم کریکت خود در جهان T20 ادامه می دهند که به عنوان ادای احترام مناسب برای برخی از بهترین بازیکنان این بازی تلقی می شود.

هند روز شنبه در باربادوس آفریقای جنوبی را با هفت ران شکست داد تا پس از 13 سال انتظار جام جهانی را به خانه بیاورد.

هواداران پس از بازی در خیابان ها جشن گرفتند و ادای احترامی صمیمانه برای این تیم در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

اما آنها می گویند که این پیروزی تلخ است و سه بازیکن برتر کریکت هند – ویرات کوهلی، روهیت شارما و راویندرا جادجا – پس از بازی اعلام بازنشستگی خود را از این فرمت کردند.

روهیت شارما، کاپیتان Getty Images هند و ویرات کوهلی، پیروزی در مسابقه فینال کریکت جام جهانی بیست 20 ICC مردان بین هند و آفریقای جنوبی را در کنزینگتون اووال در بریج تاون، باربادوس در 29 ژوئن 2024 جشن گرفتند. (عکس از چاندان خانا/ خبرگزاری فرانسه) ( (عکس از CHANDAN KHANNA/AFP از طریق گتی ایماژ)گتی ایماژ

روهیت شارما و ویرات کوهلی پس از پیروزی در فینال در آغوش گرفتند

بسیاری از کاربران X، بازنشستگی کوهلی و شارما را «پایان یک دوران» نامیدند، در حالی که برخی دیگر گفتند که به جایگاه اسطوره‌های این ورزش رسیده‌اند.

ساچین تندولکار، بزرگ کریکت، به تمجید از این دو بازیکن پیوست.

او درباره شارما در برنامه X. Of Kohli نوشت: «تعهد تزلزل ناپذیر و استعداد استثنایی شما باعث غرور بی‌نظیری برای ملت شده است. واقعاً یکی از بهترین ها در بازی جنتلمن هاست.'

پیروزی شنبه یک لحظه رستگاری برای شارما بود، زیرا تیمش هشت ماه پیش در فینال جام جهانی 50 اور به استرالیا باخت.

این تیم پس از 10 پیروزی متوالی در فینال شکست خیره کننده ای را متحمل شد. روهیت در طول مسابقات پیشتاز بود اما نتوانست تیمش را در فینال به خارج از کشور ببرد.

و به همین دلیل است که کاپ T20 برای او بسیار خاص است. این مهم‌تر است زیرا احتمالاً آخرین تلاش او برای قهرمانی در جام جهانی به عنوان کاپیتان بود.

او تا تورنمنت بعدی 40 ساله می شود و بیشتر بازیکنان قبل از این سن بازنشسته می شوند.

جدیت لحظه و اهمیت برد در چهره شارما مشهود بود که او برای لحظه ای تأمل آرام پیش از پیوستن به تیم در جشن وحشیانه آنها کنار رفت.

یک روز بعد، او یک پیام احساسی را در X به اشتراک گذاشت، جایی که او عکسی از خودش منتشر کرد که روی زمین پخش شده بود و هم تیمی هایش در اطراف او بودند.

“این عکس نشان دهنده احساس من در حال حاضر است. کلمات بسیار زیاد است، اما نمی‌توانم کلمات مناسبی برای بیان معنای دیروز برای من پیدا کنم، اما آنها را به اشتراک می‌گذارم اما اکنون در آرزوی تحقق یک میلیارد نفر از ما غرق شده‌ام.»

Getty Images بریجتاون، باربادوس - 29 ژوئن: راهول دراوید سرمربی تیم هند پس از پیروزی هند در جام جهانی کریکت ICC T20 در مقابل آمریکا 2024 به هوا پرتاب شد. بازی نهایی بین آفریقای جنوبی و هند در کنزینگتون اووال در 29 ژوئن 2024 در بریج تاون، باربادوس  (عکس از فیلیپ براون/گتی ایماژ)گتی ایماژ

بازیکنان با راهول دراوید جشن می گیرند

برد شنبه همچنین برای بسیاری از بازیکنان و کادر پشتیبانی تیم، از جمله مربی راهول دراوید، لحظه ای از عدالت شاعرانه بود.

او نیز مانند تیمش در فینال جام جهانی ODI دچار شکست شد. اما داستان او چیزهای بیشتری دارد.

در سال 2007، در دریای کارائیب بود که هند یک کمپین شرم آور جام جهانی را تحت رهبری او تحمل کرد. این تیم پس از شکست مقابل بنگلادش و سریلانکا در مرحله گروهی حذف شد.

بنابراین پیروزی روز شنبه برای دروید یک پیروزی خاص بود.

در یک وقفه نادر از رفتار همسطح خود، او را دیدند که از روی صندلی خود می پرد تا پیروزی تیم را جشن بگیرد و در حالی که جام را بلند می کرد با شادی فریاد می زد.

به عنوان یک بازیکن، آنقدر خوش شانس نبودم که جامی را کسب کنم، اما تمام تلاشم را کردم. من خوش شانس بودم که فرصت مربیگری تیم را به دست آوردم… این به این معنا نبود که به دنبال رستگاری بودم، او پس از بازی به خبرنگاران گفت: “سفر بزرگی بود.”

Getty Images بریجتاون، باربادوس - 29 ژوئن: روهیت شارما از هند پس از برنده شدن در مسابقات T20 مردان جام جهانی کریکت ICC پس از مسابقه نهایی ICC T20 مردان هند غربی در مقابل ایالات متحده آمریکا 2024 بین آفریقای جنوبی و توسط هند در کنزینگتون اووال در 29 ژوئن جشن گرفت. ، 2024 در بریج تاون، باربادوس.  (عکس از رابرت سیانفلون/گتی ایماژ)گتی ایماژ

روهیت شارما پس از اینکه تیمش را به پیروزی رساند، روی زمین دراز کشید

این برد همچنین برای کوهلی که به دنبال فرم قبل از فینال بود، خوشایند بود و باعث شد برخی از طرفداران ناراضی مهارت های او را در قالب T20 زیر سوال ببرند.

اما زمانی که تیمش به او بیشتر نیاز داشت، قدم برداشت و این کاری است که بازیکنان بزرگی مانند او انجام می دهند.

او اینینگ ها را با توپ 59 76 لنگر انداخت در حالی که دیگران با شوت های سریع دور او بازی می کردند.

برد روز شنبه همچنین ادای احترام مناسبی به توپ گیران هندی بود که در گذشته به تیم کمک کردند تا در شرایط سختی که پیش می رفت در مسیر باقی بماند.

جاسپریت بومرا، آرشدیپ سینگ و هاردیک پاندیا یک نمایش بولینگ فراموش نشدنی را به نمایش گذاشتند که تیم باتینگ آفریقای جنوبی را ویران کرد.

پاندا نیز یک لحظه رستگاری داشت. در IPL، او جانشین شارما به عنوان کاپیتان سرخپوستان بمبئی شد، حرکتی که باعث خشم هواداران شد و کریکت باز را در هر جایی که بازی می کرد به شدت تحت فشار قرار می دادند.

عملکرد او کاهش یافت و زرق و برق همیشگی او جای خود را به طبیعتی غم انگیز در زمین داد. او اغلب تنها بود – در طول بازی از تیم و محیط اطرافش جدا بود.

اما او زمانی که آخرین گل را به ثمر رساند تا تیمش را به قهرمانی در جام جهانی برساند، لحظه ای را در آفتاب به دست آورد.

او پس از بازی شکسته شد و گفت: زمانی که باید گریه نمی کردم. اما اکنون احساس می‌کنم شش ماه گذشته را در یک لحظه به عقب برگردانده‌ام.”

فولکلور ورزشی پر از درد دل، پیروزی و رستگاری است و پاندیا داستان خود را به بانک اضافه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید