اسناد هیئت منصفه جفری اپستین توسط یک قاضی فلوریدا منتشر شد


یک قاضی فلوریدا دستور انتشار غیرمنتظره رونوشت های گرافیکی پیگرد قانونی جفری اپستین پدوفیل در سال 2006 را صادر کرد، تحقیقاتی که با سیلی به مچ دست سرمایه دار میلیونر پایان یافت.

اپستین در سال 2008 برای جلوگیری از قاچاق جنسی و تجاوز به عنف، یک توافق نامه دادخواهی کرد. او به اتهام کمتری اعتراف کرد و به 13 ماه زندان محکوم شد.

نزدیک به 200 صفحه از اسناد حاوی اطلاعات دقیق در مورد جنایات اپستین، از جمله گزارش های دست اول قربانیان و جزئیات پرداخت به قربانیان خردسال است.

قاضی منطقه لوئیس دلگادو روز دوشنبه دستور انتشار این اسناد 16 ساله را صادر کرد و نوشت که “جزئیات موجود در پرونده برای افراد شایسته تکان دهنده خواهد بود.”

“شهادت دریافت شده توسط هیئت منصفه شامل رفتارهایی از رفتار بسیار قابل اعتراض تا تجاوز جنسی بود – همه رفتارهای مورد بحث انحرافی، شنیع و جنایتکارانه هستند.”

قاضی که اپستین را “بدوف ترین پدوفیل تاریخ آمریکا” خواند، افزود که نرمش ایالت در این پرونده “خشم شدیدی را برانگیخته است و در برخی مواقع، درک عمومی از سیستم عدالت کیفری را بدتر کرده است.”

او ادامه داد: “اپستاین در واقع بدنام و بدنام است و او به این دلیل که ثروت خود را با شوخی با سیاستمداران، میلیاردرها و حتی مقامات بریتانیایی به رخ می کشد، شناخته شده است.”

قابل درک است که با توجه به این گزارش ها، کنجکاوی عمومی زیادی در مورد آنچه که به طور گسترده توسط خبرگزاری ها به عنوان «رفتار ویژه» در رابطه با پیگرد قانونی وی گزارش شده است، وجود دارد.»

انتشار این پرونده ها در همان روزی صورت گرفت که قانون جدیدی که اجازه انتشار اسناد هیئت منصفه بزرگ مربوط به سال 2006 را می داد در فلوریدا اجرایی شد. اسناد هیئت منصفه بزرگ معمولا هرگز علنی نمی شوند.

اپستین که در سال 2008 به دلیل درخواست فحشا از افراد زیر سن قانونی محکوم شد، در محافل اجتماعی که شامل چهره های کلیدی در دنیای تجارت و سیاست بود، نقل مکان کرد. این اعداد شامل افرادی مانند روسای جمهور سابق می شد دونالد ترامپ و بیل کلینتون افراد مشهور و حتی شاهزاده آندری.

بررسی های جدید اپستین در سال 2018 پس از انتشار مصاحبه های میامی هرالد با قربانیان اپستین، از جمله برخی که به دنبال اتهامات مدنی علیه او بودند، آغاز شد.

علاقه مجدد به این پرونده، دادستان ها را بر آن داشت تا پرونده های جنایی جدیدی را باز کنند.

اپستین خودکشی کرد در یک زندان منهتن در سال 2019 در انتظار محاکمه به اتهام قاچاق جنسی فدرال.

همدست او گیسلین ماکسولاو به جرم کمک به اپستین در ارتکاب جنایات قاچاق انسان به 20 سال حبس محکوم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید