لوید داگت، نماینده دموکرات تگزاس از بایدن خواست کناره گیری کند


یک نماینده کنگره تگزاس اولین نماینده دموکرات در حال حاضر است که از جو بایدن خواسته است تا از سمت نامزدی ریاست جمهوری این حزب کناره گیری کند. عملکرد مناظره فاجعه بار هفته گذشته

لوید داگت، سخنگوی لوید داگت در بیانیه ای گفت: امیدوارم او تصمیم دردناک و دشواری را برای رفتن بگیرد.

به نظر می‌رسد پرزیدنت بایدن در جریان مناظره با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، با برخی از پاسخ‌ها دست و پنجه نرم کند.

اما علیرغم وحشت درون حزبی بر سر وضعیت روحی او، آقای بایدن قول داد در مسابقه بماند.

سن او یک سوال طولانی مدت در این انتخابات بوده است رای‌دهندگان در نظرسنجی‌های متعدد گفته‌اند که فکر می‌کنند او خیلی پیرتر از آن است که موثر باشد.

اما پرزیدنت بایدن مصمم به نظر می رسد و به صراحت اعلام نکرده است که استعفا خواهد داد. او در حال حاضر نامزد احتمالی دموکرات ها برای کاخ سفید است.

آقای داگت 77 ساله در بیانیه ای گفت که این مناظره تصمیم او را برای فراخواندن آقای بایدن به کناره گیری تقویت کرد.

آقای داگت که در سال 1995 سوگند یاد کرد و برای انتخاب مجدد نامزد شد، گفت: «رئیس‌جمهور به‌جای اطمینان دادن به رأی‌دهندگان، نتوانست به طور مؤثر از دستاوردهای متعدد خود دفاع کند و دروغ‌های فراوان ترامپ را افشا کند».

او گفت که خطر شکست آقای بایدن در برابر ترامپ به دلیل ترس از سن او بسیار زیاد است.

نماینده کنگره درباره آقای بایدن گفت: «در حالی که بسیاری از کارهای او تحول آفرین بوده است، او قول داده است که در حال انتقال باشد.

او این فرصت را دارد که نسل جدیدی از رهبران منتخب را الهام بخشد تا کشور ما را از طریق یک فرآیند دموکراتیک باز متحد کنند.»

آقای داگت گفت: «تصمیم من برای انتشار این ملاحظات جدی به سادگی گرفته نمی شود و به هیچ وجه احترام من را نسبت به تمام کارهایی که پرزیدنت بایدن انجام داده کم نمی کند.

آقای بایدن روز جمعه با جورج استفانوپولوس از شبکه خبری ABC که اولین مصاحبه او از زمان مناظره است، در پرایم تایم مصاحبه خواهد کرد.

برخی از قانونگذاران برجسته دموکرات این هفته نسبت به سن و استقامت آقای بایدن ابراز نگرانی کردند، اما هیچ یک از او خواستار کناره گیری او به عنوان نامزد نشدند. آقای داگت اولین قانونگذار دموکرات است که علناً از آقای بایدن خواست کناره گیری کند.

دیگر دموکرات‌های ارشد نگرانی‌ها را در مورد توانایی آقای بایدن برای پیروزی اذعان کردند، اما تأکید کردند که انتخاب خروج از رقابت با رئیس‌جمهور است.

چند نفر برای دفاع از او به شبکه لیبرال ام اس ان بی سی شتافتند.

نانسی پلوسی، رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه به ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت: «این به جو بایدن بستگی دارد» که بهترین کار را انجام دهد.

یکی از مهم ترین حامیان رئیس جمهور بایدن، نماینده کنگره، جیم کلیبرن از کارولینای جنوبی، گفت که در صورت خروج آقای بایدن، از کامالا هریس، معاون رئیس جمهور به عنوان نامزد حزب حمایت خواهد کرد.

اما او به شبکه گفت: «من می‌خواهم این بلیت همچنان بایدن-هریس باشد».

جیمی راسکین، نماینده دموکرات ایالت مریلند در کنگره، آخر هفته به MSNBC گفت که این مناظره “وضعیت دشواری” ایجاد کرده است.

او اعتراف کرد که “گفتگوهای بسیار صادقانه، جدی و سختگیرانه” در تمام سطوح حزب ما در حال انجام است.

اما وی افزود: “مهم نیست رئیس جمهور بایدن چه تصمیمی بگیرد، حزب ما متحد خواهد بود و حزب ما در قلب بحث هایمان در مبارزات انتخاباتی خود نیز به او نیاز دارد.”

کمپین بایدن بلافاصله به درخواست اظهارنظر پاسخ نداد.

دیدگاهتان را بنویسید