همزمان با حمله نیروهای اسرائیلی به جنوب غزه، فلسطینیان از خان یونس فرار می کنند


پس از صدور دستور تخلیه توسط اسرائیل، فلسطینی ها مناطقی را در شرق دومین شهر غزه، خان یونس، ترک می کنند.

در طول شب و صبح، شاهدان عینی از حملات متعدد اسرائیل در خان یونس و اطراف آن خبر دادند. یک منبع پزشکی و هلال احمر فلسطین از کشته شدن هشت نفر و زخمی شدن بیش از 30 نفر خبر داد.

بیماران و کادر پزشکی نیز در حال ترک بیمارستان اروپایی غزه در این منطقه هستند، زیرا وزارت بهداشت غزه تحت کنترل حماس دستور تخلیه آنها را داده است.

خود ارتش اسرائیل دستور تخلیه بیمارستان را صادر نکرد.

گزارش شده است که صلیب سرخ به بیماران در روند انتقال به بیمارستان دیگری کمک کرده است.

لوئیز واتریج، آژانس پناهندگان سازمان ملل (Unrwa) در غزه، از مردم پرسید که در صورت مجبور شدن دوباره خانه های خود را ترک کنند، به کجا می توانند بروند.

او گفت: «مردم منطقه قبلاً مجبور شده‌اند در ساختمان‌های آسیب دیده، فروریخته و ساختاری ناامن پس از عملیات نظامی در رفح زنده بمانند.

نیروهای دفاعی اسرائیل درباره آخرین عملیات خود در نوار غزه بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که به حدود 20 پرتابه که روز دوشنبه از منطقه خان یونس به سمت اسرائیل شلیک شد، پاسخ داد.

در بیانیه آمده است: «در طول شب، ارتش اسرائیل به اهداف تروریست ها در منطقه ای که از آن پرتابه ها شلیک شده بود، از جمله انبارهای تسلیحات، مراکز عملیاتی و زیرساخت های تروریستی اضافی، حمله کرد.

ارتش اسرائیل گفت حماس به نقض سیستماتیک قوانین بین‌المللی با استفاده از زیرساخت‌های غیرنظامی و جمعیت غیرنظامی به عنوان سپر انسانی ادامه می‌دهد.

شاخه مسلح جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که حمله روز دوشنبه را انجام داده است که بزرگترین گلوله باران اسرائیل از غزه در چند ماه اخیر است.

بخش اعظم خان یونس در جریان حمله مداوم اسرائیل به حماس در اوایل سال جاری نابود شد.

شهری که بعدها برخی از ساکنان آن به آن بازگشتند، تقریباً غیرقابل تشخیص است. با این حال، بسیاری برای فرار از حمله اسرائیل به رفح به عقب برگشتند.

اکنون بسیاری دوباره در حال حرکت هستند، از ترس یک حمله بزرگ دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید