طوفان مرگباری در راه جامائیکا است


پا ونسا بوششلوتر، اخبار بی بی سی

امواج دریای رویترز با نزدیک شدن طوفان بریل به جامائیکا سقوط کرد.  عکس: 3 جولای 2024رویترز

امواج دریا با نزدیک شدن طوفان بریل به جامائیکا سقوط می کنند

جامائیکا در حال آماده شدن برای یک طوفان قدرتمند است که به جزیره کارائیب نزدیک می شود.

مرکز ملی طوفان ایالات متحده (NHC) هشدار داد که انتظار می رود بریل – یک طوفان رده 4 با بادهایی با سرعت حدود 140 مایل در ساعت (220 کیلومتر در ساعت) – در چند ساعت آینده از نزدیک یا بالای سواحل جنوبی عبور کند.

این “وزش بادها و طوفان های خطرناک” را در جامائیکا و جزایر کیمن بعداً پیش بینی می کند.

در طوفانی که کارائیب را درنوردید، تاکنون حداقل هفت نفر جان خود را از دست داده اند.

یک هشدار طوفان در جامائیکا در حال اجرا است، جایی که مقامات از ساعت 6 صبح تا 6 بعد از ظهر به وقت محلی (11 صبح تا 11 بعد از ظهر به وقت گرینویچ) منع آمد و شد را اعمال کرده اند.

نخست وزیر اندرو هولنس از مردم خواست تا “این طوفان را جدی بگیرند”.

او گفت: «اگر در یک منطقه کم ارتفاع زندگی می‌کنید، منطقه‌ای که از لحاظ تاریخی مستعد سیل و رانش زمین است، یا اگر در حاشیه رودخانه یا دره زندگی می‌کنید، از شما می‌خواهم که به پناهگاه یا مکان امن‌تری تخلیه شوید.» .

تماشا کنید: یکی از ساکنان جزیره اتحادیه عواقب طوفان بریل را توضیح می دهد.

سه نفر در گرانادا، جایی که اولین بار در روز دوشنبه به خشکی رسید، جان خود را از دست دادند، یک نفر در سنت وینسنت و گرنادین ها و سه نفر دیگر در شمال ونزوئلا، که توسط باد شدید و سیل آسیب دید.

حدود 90 درصد خانه ها در جزیره یونیون که بخشی از سنت وینسنت و گرنادین ها است تخریب شده یا به شدت آسیب دیده اند.

بخش‌هایی از جامائیکا دچار خاموشی و قطع برق شدند و شرکت عمومی جامائیکا (JPS) اعلام کرد که برای ایمنی کارگران خود مجبور است بازسازی خطوط برق را در برخی مکان‌ها متوقف کند.

در یک نشست خبری، دکتر مایکل برنان، مدیر NHC گفت جامائیکا “بادهای ویرانگر نیروی طوفان” را تجربه خواهد کرد.

مدیر توضیح داد که بارندگی در برخی از نقاط کشور می تواند به 12 اینچ (30 سانتی متر) برسد که به طور بالقوه منجر به سیل و رانش زمین می شود، در حالی که طوفان های تهدید کننده زندگی تا ارتفاع 9 فوت (2.7 متر) بالاتر از سطح جزر و مد پیش بینی می شود.

دکتر برنان هشدار داد: “همه در جامائیکا باید در مکان امن خود باشند و آماده باشند که حداقل تا 12 ساعت آینده در آنجا بمانند.”

رویترز با نزدیک شدن طوفان بریل، مردم در یک بازار خیابانی در مرکز شهر غذا می خرند، کینگستون، جامائیکا، 2 ژوئیه 2024.رویترز

مردم قبل از وقوع طوفان مواد لازم را ذخیره کردند

نیک دیویس، خبرنگار بی‌بی‌سی گفت که جامائیکایی‌ها روز سه‌شنبه به سوپرمارکت‌ها هجوم می‌آورند تا «تا جایی که می‌توانند، در سریع‌ترین زمان ممکن» دریافت کنند.

دانا موریس دیکسون، وزیر اطلاعات جامائیکا گفت که این جزیره 900 سرپناه برای افرادی دارد که مجبور به ترک خانه های خود هستند.

Getty Images مردم پس از طغیان رودخانه به دلیل طوفان شدید بریل در جاده کومانا به کوماناکوا، ایالت سوکره، ونزوئلا، در 2 ژوئیه 2024، در نزدیکی خانه های سیل زده خود ایستاده اند.گتی ایماژ

کوماناکوا در ایالت سوکره در ونزوئلا تحت تاثیر سیل قرار گرفته است

در ونزوئلا، طوفان بریل باران های شدیدی را به همراه داشت که باعث طغیان رودخانه ای در ایالت شمالی سوکره شد. سه نفر جان باختند و چند نفر مفقود شدند.

هیئت دولت در حین بررسی خسارت بر اثر سقوط درخت مجروح شد.

رئیس جمهور نیکلاس مادورو گفت که در میان مجروحان معاون رئیس جمهور دلسی رودریگز است. او گفت که او “بسیار کبود اما هوشیار” بود.

در مکزیک، جایی که طوفان بریل در روزهای آینده انتظار می‌رود، ساکنان کانکون برای تهیه انبار به سوپرمارکت‌ها هجوم بردند. برخی با قفسه های خالی روبرو بودند.

عکس رویترز از مردم در نزدیکی قفسه های نیمه خالی مواد غذایی فاسد نشدنی در یک سوپرمارکت قبل از رسیدن طوفان رویترز

NHC گفت طوفان بریل اولین طوفان رده 5 ثبت شده در اقیانوس اطلس بود و خیلی زودتر از حد معمول در فصل طوفان شکل گرفت.

هواشناسان همچنین به سرعت توسعه بریل اشاره کردند.

سم لیلا، کارشناس طوفان، به آسوشیتدپرس گفت که طوفان از یک فرورفتگی استوایی به یک طوفان بزرگ در 42 ساعت تبدیل شد.

مسیر پیش بینی طوفان بریل

نقشه ای که مسیر پیش بینی شده طوفان را نشان می دهد

در تگزاس، مقامات به ساکنان هشدار دادند که برای احتمال ورود بریل در این آخر هفته آماده شوند.

روز سه‌شنبه، فرماندار گرگ ابوت به ساکنان سواحل اقیانوس اطلس این ایالت گفت: «مواظب خلیج باشید» و «یک برنامه اضطراری برای مراقبت از خود و عزیزانتان داشته باشید».

اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده (NOAA) هشدار داده است که امسال ممکن است هفت طوفان بزرگ در اقیانوس اطلس شمالی رخ دهد – در مقایسه با میانگین سه طوفان فصل.

شما همچنین ممکن است علاقه مند باشید:

دیدگاهتان را بنویسید