یک نفر در حمله با چاقو در یک مرکز خرید کشته شد


مقامات اسرائیلی اعلام کردند در حمله با چاقو به یک مرکز خرید در شهر کرمیل در شمال اسرائیل یک نفر کشته و یک نفر دیگر به شدت مجروح شد.

پلیس گفت که مهاجم، ساکن شهر عرب نشین در نزدیکی شهر نحاف، در محل حادثه توسط یکی از قربانیان هدف گلوله قرار گرفت.

تصاویر دوربین های مداربسته نشان می دهد که این مرد چند بار با چاقو به دو مرد یونیفرم پوش و مسلح به تفنگ می زند و سپس فرار می کند و سپس به زمین می افتد.

پلیس گفت که با این حادثه به عنوان یک “حمله تروریستی مشکوک” برخورد می کند و تعدادی از بستگان مهاجم بازداشت شده اند.

هیچ شکایتی فوری از هیچ گروهی وجود نداشت.

اما حماس گفت این حمله «پاسخی طبیعی» به آنچه «جنایت‌های» اسرائیل در غزه و کرانه باختری اشغالی می‌خواند بود. جهاد اسلامی فلسطین آن را “عملیاتی قهرمانانه” خواند.

سرویس آمبولانس Magen David Adom اسرائیل گفت که امدادگران آن دو مرد 20 ساله را با جراحات نافذ در مرکز خرید مداوا کردند.

این گزارش افزود که آنها قبل از انتقال هر دوی آنها به مرکز پزشکی گالیله در ناگاریا، CPR را روی یک نفر انجام دادند که در وضعیت بحرانی قرار داشت.

بعداً بیمارستان گزارش داد که یکی از قربانیان فوت کرده و دیگری در بخش مراقبت های ویژه است.

کرانه باختری و اسرائیل از زمان آغاز جنگ غزه که با حمله مرگبار حماس به جنوب اسرائیل در 7 اکتبر آغاز شد، شاهد افزایش خشونت‌ها بوده‌اند.

سازمان ملل روز چهارشنبه اعلام کرد که 22 اسرائیلی – از جمله 9 پرسنل امنیتی – در حملات فلسطینیان در اسرائیل و کرانه باختری در اول ژوئیه کشته شدند.

در این گزارش آمده است که در همین مدت، 539 فلسطینی – اعضای گروه های مسلح، مهاجمان و غیرنظامیان – در کرانه باختری کشته شدند که اکثریت قریب به اتفاق آن توسط نیروهای اسرائیلی کشته شدند.

دیدگاهتان را بنویسید