آتش سوزی جنگل در کالیفرنیا: تقریبا 30000 نفر تخلیه شدند


ده‌ها هزار نفر در شمال کالیفرنیا به دلیل آتش‌سوزی‌های جنگلی در سراسر این ایالت در میان گرما دستور تخلیه شدند.

به گفته اداره جنگلداری و حفاظت از آتش کالیفرنیا (CalFire) پس از وقوع آتش سوزی تامپسون در این هفته، حدود 28000 نفر دستور تخلیه خانه های خود را دریافت کردند.

انتظار می‌رود شرایط خطرناک گرم، خشک و باد ادامه داشته باشد و سرویس هواشناسی ملی پیش‌بینی کرده است که در اوایل هفته آینده دمای هوا در برخی مناطق به ۱۱۸ درجه فارنهایت (۴۷ درجه سانتیگراد) برسد.

شهر اورویل، نزدیک محل شروع آتش‌سوزی تامپسون، جشن آتش‌بازی خود را در چهارم ژوئیه لغو کرد و مقامات به ساکنان هشدار دادند که برای جلوگیری از خطر آتش‌سوزی از آتش بازی استفاده نکنند.

کوری هونیا، کلانتر شهرستان بوت، گفت: «آخرین چیزی که ما به آن نیاز داریم، کسی است که در ایستگاه آتش نشانی محلی آتش بازی بخرد تا بیرون برود و کار احمقانه ای انجام دهد. “احمق نباش، آتش بزن و مشکلات بیشتری برای ما ایجاد کن.”

آقای حونیا گفت که در دو هفته گذشته چهار آتش سوزی در منطقه رخ داده است و هشدار داد که خطر هنوز دور است.

وی افزود: فصل آتش سوزی بدی است.

فصل آتش سوزی اخیراً در کالیفرنیا آغاز شده و معمولاً تا اکتبر ادامه دارد. حجم و شدت آتش سوزی در این ایالت در سال های اخیر افزایش یافته است.

تعداد مناطق سوخته تابستانی در شمال و مرکز کالیفرنیا بین سال‌های 1996 تا 2021، در مقایسه با دوره 24 ساله قبل از آن، پنج برابر شده است. دانشمندان نسبت داده اند به تغییرات آب و هوایی ناشی از انسان

این هفته، سرویس ملی هواشناسی هشدار گرمای بیش از حد و هشدار پرچم قرمز را برای هوای گرم، خشک و بادی در سراسر ایالت صادر کرده است. این آژانس گفت دمای “خطرناک” خطر بزرگ یا شدید استرس گرمایی یا بیماری است.

به گفته CalFire، از هفته آخر ژوئن، حدود دوجین آتش سوزی رخ داده است که بیش از 10 هکتار در سراسر ایالت سوخته است. بزرگترین آنها، نزدیک به 14000 هکتار، در شهرستان فرسنو بود.

کسی کشته نشد و 74 ساختمان در سراسر ایالت ویران یا آسیب دید.

گاوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا برای تامین منابع در شهرستان باث وضعیت اضطراری اعلام کرد.

آتش سوزی تامپسون روز سه شنبه در اوروویل، حدود 70 مایلی شمال مرکز ایالت، ساکرامنتو آغاز شد. این شهر حدود 20 مایلی از پارادایس فاصله دارد که در سال 2018 توسط آتش سوزی که منجر به کشته شدن 85 نفر شد، ویران شد. در سال‌های بعد آتش‌سوزی دوباره منطقه را درنوردید.

ریک کارهارت، سخنگوی محلی CalFire به San Francisco Chronicle گفت تا روز چهارشنبه، به 28000 نفر دستور تخلیه منطقه Auroville داده شده است. تا روز پنجشنبه، آتش حدود 3500 هکتار را در بر گرفت و تنها 7 درصد مهار شد.

بریتانی هاردی، بومی لوئیزیانا و پیوند اخیر کالیفرنیا، به سانفرانسیسکو کرونیکل گفت وقتی دوست دخترش آپارتمانشان را تخلیه کرد، او در خانه نبود و او چیزی جز لباسی که پوشیده بود نداشت.

هاردی به روزنامه گفت: «من می‌دانستم که آتش‌سوزی‌های کالیفرنیا بد هستند، اما نمی‌دانستم اینقدر بد است.

شاون وبر، عضو شورای شهر اوروویل روز چهارشنبه ویدیویی را در فیس بوک منتشر کرد که در آن تپه های سوخته شده را نشان می دهد که در دو طرف جاده در این منطقه سیگار می کشند. او نوشت که آتش نشانان “کار عالی انجام دادند و ما را از تخریب بیشتر محافظت کردند.”

سیستم پارک های ایالتی کالیفرنیا گفت آژانس هایی که به آتش سوزی واکنش نشان می دهند “همچنین دارای پرسنلی با خانواده های آواره شده در اثر این تخلیه هستند که خستگی ناپذیر به جامعه دریاچه اوروویل کمک می کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید