اوکراینی ها با بدتر شدن خاموشی ها دست و پنجه نرم می کنند


پا ویتالی شوچنکو، نظارت بی بی سی

خاموشی EPA در خارکفEPA

خاموشی های طولانی مدت در اوکراین رایج تر می شود زیرا روسیه شبکه برق خود را هدف قرار می دهد

تامین انرژی برای پسر تاتسیانا امری مرگ و زندگی است.

او با معلولیت به دنیا آمد و برای اینکه بتواند نفس بکشد، غذا بخورد و دارو مصرف کند به تجهیزات الکتریکی نیاز دارد.

«ما بسیار به برق وابسته هستیم. تاتسیانا به بی‌بی‌سی گفت اگر این جنگ خونین نبود، زندگی سخت می‌شد، اما ما موفق می‌شدیم.

اوکراینی‌ها یاد می‌گیرند که با قطعی برق طولانی مدت زندگی کنند، زیرا روسیه همچنان به تأسیسات انرژی خود در سراسر کشور حمله می‌کند.

حملات هوایی مداوم روسیه به این واقعیت منجر می شود که حتی بخش هایی از اوکراین که قبلاً تحت تأثیر قرار نگرفته بودند، تقریباً هر روز مجبور می شوند ساعت ها بدون برق بمانند.

تاتیانا، که در شهر بندری جنوبی اودسا زندگی می‌کند، می‌گوید خاموشی‌های بی‌پایان زندگی را برای او بسیار دشوار می‌کند، زیرا باید از تامین برق دائمی اطمینان حاصل کند.

او یک ژنراتور بنزینی دارد که باید دائماً شارژ شود، اما برای خنک شدن باید هر شش ساعت یکبار خاموش شود.

قطع برق نیز بر پوشش تلفن همراه تأثیر می گذارد، بنابراین رسیدن به خدمات اضطراری برای پسرش نیز می تواند دشوار باشد.

او می گوید: «گاهی نیم ساعت، گاهی یک ساعت قبل از آمدن آمبولانس است که نوزادم تشنج می کند و کبود می شود. – پسرم اگر به او اکسیژن ندهند ممکن است بمیرد. نمی توانم بگویم. »

قطعی برق اخیر 12 ساعت در روز در منطقه تاتسیانا به طول انجامید.

تاتیانا پسر تاتیاناتاتیانا

پسر تاتیانا برای تنفس، تغذیه و مصرف دارو به تجهیزات الکتریکی نیاز دارد

برای میلیون ها اوکراینی، نداشتن برق نمی تواند به معنای نداشتن آب، تهویه مطبوع، آسانسور یا دسترسی به تجهیزات نجات دهنده باشد.

به گفته شرکت ملی انرژی “Ukrenerga”، اوکراین تنها در سه ماه گذشته 9 گیگاوات ظرفیت تولید خود را از دست داده است. این بیش از یک سوم قدرتی است که اوکراین قبل از تهاجم تمام عیار در فوریه 2022 داشت. Ukrenergo می‌گوید این برای تامین برق کل هلند در ساعات اوج مصرف – یا اسلواکی، لتونی، لیتوانی و استونی در مجموع کافی است.

«تمام نیروگاه های حرارتی دولتی تخریب شده اند. ماریا تساتوریان، سخنگوی Ukrenergo به بی‌بی‌سی گفت: تمام نیروگاه‌های برق آبی در کشور ما توسط موشک‌ها یا پهپادهای روسیه آسیب دیده‌اند.

کمبود برق تولیدی با افزایش دما در تابستان، زمانی که اوکراینی ها سیستم های تهویه مطبوع پر انرژی را روشن می کنند، تشدید می شود.

برای مقابله با کمبود، Ukrenerga مجبور به اجرای سیاست خاموشی گسترده در سراسر کشور شد که ساعت‌ها در روز ادامه داشت.

در نتیجه، میلیون ها اوکراینی به طور فزاینده ای به ژنراتورهای سوخت یا بانک های بزرگ انرژی وابسته شدند.

Getty Images یک ژنراتور در خیابان در کیف کار می کندگتی ایماژ

در اوکراین، ژنراتورها به یک پدیده رایج تبدیل می شوند

در پایتخت اوکراین، کیف، مدت زیادی است که برق قطع شده است.

ساکنان ساختمان 24 طبقه او Roksalana را برای کمک به خانه داری انتخاب کردند.

او می‌گوید زندگی در بلندمرتبه‌ها آسان نیست، زیرا قطع برق همچنین به معنای عدم وجود آب در طبقات بالاست.

«آسانسورها نیز کار نمی کنند، بنابراین مادران دارای فرزند و افراد معلول باید منتظر بمانند. آنها بسته به زمانی که برق وجود دارد، سفرهای خود را در خارج برنامه ریزی می کنند. آنها مجبورند شش ساعت متوالی در خانه بنشینند، زنان مسن ما نمی توانند برای نان به فروشگاه بروند.

این قبیل ساکنان ساختمان های بلند به دلیل کار نکردن کولر در آپارتمان های گرم خود گیر کرده اند.

آنها همچنین در برابر حملات هوایی روسیه آسیب پذیرتر هستند زیرا نمی توانند وارد پناهگاه های بمب ایمن شوند که معمولاً زیرزمینی هستند.

در Zaporozhye، دندانپزشک اولادزیمیر استفانیف می گوید که سوابق باید در آخرین لحظه منتقل شوند و مواردی وجود داشته است که برق در طول عملیات پیچیده قطع شده است.

او می‌گوید: «وقتی این اتفاق می‌افتد، ما ژنراتورهایمان را راه‌اندازی می‌کنیم تا کاری را که شروع کرده‌ایم به پایان برسانیم. هیچ راه دیگری وجود ندارد – نمی‌توانیم به بیمار بگوییم که فردا برگردد». «همین چند هفته پیش، قطعی برق به طور خاص مکرر شد. البته آنها بسیار مخرب هستند.»

ولادیمیر استفانیف ولادیمیر استفانیفولادیمیر استفانیف

دندانپزشک اولادزیمیر استفانیف باید در حین جراحی با قطع برق مواجه شود

برای عملیات اضطراری یا کمتر پیچیده در هنگام خاموشی، آقای Stefaniv از یک چراغ جلو استفاده می کند. این مهارتی است که او هنگام معالجه سربازان در خط مقدم به دست آورد و به کمال رساند و شرکت او هنوز خدمات رایگان یا با تخفیف عمیق را به پرسنل نظامی اوکراین ارائه می دهد.

او می گوید: “من می توانم دندان درد یا تورم را بدون برق درمان کنم. ما یاد گرفته ایم که بدون برق جراحی کنیم.”

ماریا تساتوریان از “Ukrenergo” آگاه است که خشم زیادی در شرکت او وجود دارد که اغلب، برای مدت طولانی، و برای بسیاری از مصرف کنندگان برق را قطع می کند. اما او می گوید راه دیگری وجود ندارد.

“ما داریم می جنگیم. انرژی یکی از اهداف تروریست های روسیه است. و روشن است که چرا: تمام زندگی ما، تمام تمدن ما بر پایه برق ساخته شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که شبکه برق دشمن را نابود کنید و آنها این کار را خواهند کرد. آنها اقتصاد ندارند و زندگی نخواهند داشت.»

این بهایی است که ما برای آزادی می پردازیم.»

دیدگاهتان را بنویسید