بایدن در حالی که به دنبال انتخاب مجدد است، با فشار از سوی کمک کنندگان مالی مواجه است


پرزیدنت جو بایدن در حالی که روزهای حساسی را در کمپین انتخاب مجدد خود می گذراند، از سوی برخی از کمک کنندگان اصلی دموکرات ها با فشار مواجه است.

تعدادی از کمک کنندگان علناً هشدار داده اند که از وجوه خودداری می کنند مگر اینکه آقای بایدن پس از عملکرد فاجعه بار او در مناظره هفته گذشته با نامزد حزب جایگزین شود.

آنها عبارتند از ابیگیل دیزنی، وارث ثروت خانواده دیزنی، دیمون لیندلوف تهیه کننده هالیوود، آری امانوئل مامور هالیوود و گیدئون استاین، بشردوست و کارآفرین.

آقای بایدن به دنبال حمایت از نامزدی خود در آخر هفته است، از جمله یک مصاحبه تلویزیونی نادر در ساعات پربیننده در روز جمعه و یک گردهمایی در ویسکانسین.

فشار بر آقای بایدن 81 ساله برای استعفا پس از مناظره ای که با چندین مورد از دست دادن رشته فکری و عدم انسجام وی مشخص شد، افزایش یافت.

علیرغم اعتراف به اینکه در آن شب «به هم ریخته»، او قول داد که پرچمدار حزبش در حالی که با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر مبارزه می کند، باقی بماند.

او روز پنجشنبه در گردهمایی روز استقلال در کاخ سفید در چهارم ژوئیه گفت: “من هیچ جا نمی روم.”

خانم دیزنی به شبکه خبری تجاری آمریکا CNBC گفت که معتقد نیست آقای بایدن بتواند ترامپ را در ماه نوامبر شکست دهد.

او گفت که قصد او برای جلب حمایت مبتنی بر “واقع گرایی است، نه بی احترامی”.

خانم دیزنی که در طول سال ها از تعدادی از دموکرات ها و اهداف دموکرات حمایت کرده است، گفت: “بایدن مرد خوبی است و به خوبی به کشورش خدمت کرده است، اما خطرات بسیار زیاد است.”

«اگر بایدن استعفا ندهد، دموکرات ها شکست خواهند خورد. من کاملاً از آن مطمئن هستم. عواقب این از دست دادن واقعاً وحشتناک خواهد بود.»

با هشدار او، او به تعداد انگشت شماری از اهداکنندگان ثروتمند دیگر پیوست.

آقای استین نیویورک تایمز گفت خانواده او 3.5 میلیون دلار (2.8 میلیون پوند) از سازمان‌های غیرانتفاعی و سیاسی درگیر در رقابت‌های ریاست‌جمهوری دریغ کرده است، مگر اینکه آقای بایدن از سمت خود کناره‌گیری کند.

آقای لیندلوف، که بیش از 100000 دلار به دموکرات‌ها در این دوره از انتخابات اهدا کرده است، در مقاله‌ای عمومی از سایر کمک‌کنندگان خواست تا وجوه خود را به‌عنوان بخشی از آنچه «DEMbargo» نامیده است، متوقف کنند.

اگر به شما پیامک می‌دهند و درخواست پول نقد می‌کنند، به آن‌ها بگویید که یک سکه به آنها نمی‌دهید و تا زمانی که پول نقد در بالای بلیط نباشد، نظر خود را تغییر نمی‌دهید.» آقای لیندلوف در ددلاین نوشت.

فایننشال تایمز روز پنجشنبه گزارش داد که آقای امانوئل در کنفرانسی در کلرادو گفت که کاهش بودجه کلید خروج آقای بایدن از رقابت است.

رگ حیات یک شرکت پول است و شاید تنها راه. . . وقتی پول شروع به خشک شدن کرد – او گفت، روزنامه گزارش می دهد.

«در چند هفته آینده خواهید دید که پول وارد خواهد شد. . . من با گروهی از کمک کنندگان بزرگ صحبت کرده ام و آنها تمام پول خود را صرف کنگره و سنا می کنند.”

برخی دیگر از حامیان اصلی تهدید به قطع بودجه نکرده‌اند، اما علناً رئیس‌جمهور را برای عقب‌نشینی تحت فشار قرار می‌دهند.

رید هستینگز، یکی از بنیانگذاران نتفلیکس و یکی از بزرگترین حامیان مالی به حزب دموکرات، به رسانه های آمریکایی گفت که آقای بایدن “باید کناره گیری کند تا به یک رهبر قدرتمند دموکرات اجازه دهد ترامپ را شکست دهد و امنیت و رفاه ما را حفظ کند.”

برخی دیگر از احتمال یک رقابت مخرب و پر هرج و مرج برای جایگزینی آقای بایدن در صورت خروج او ابراز نگرانی کرده اند.

اهداکننده بزرگی که بی‌بی‌سی این هفته با او صحبت کرد و از فاش شدن نامش خودداری کرد، گفت که قصد دارد برای رئیس‌جمهور جمع‌آوری کمک مالی که قرار است اواخر این ماه در خانه‌اش در ویرجینیا برگزار شود، برگزار کند.

او گفت: «همه ما خواهان خروج دونالد ترامپ از کاخ سفید هستیم و این احتمالاً ما را با هم نگه می دارد.

کمپین بایدن گفت 38 میلیون دلار از روز مناظره تا آخر هفته جمع آوری کرده است – و در مجموع 127 میلیون دلار تنها در ماه ژوئن.

تیم بایدن و رئیس جمهور اذعان کردند که او مناظره سختی داشت، اما گفتند که او آماده است به مردم نشان دهد که استقامت برای مبارزات انتخاباتی دارد.

او قرار است روز جمعه با شبکه ABC – اولین مصاحبه تلویزیونی او پس از مناظره – برای کمک به رفع نگرانی ها در مورد سن و ظرفیت ذهنی خود حضور یابد.

او همچنین به مدیسون، ویسکانسین سفر خواهد کرد تا با فرماندار تونی اورز، کمپین انتخاباتی کند.

اما رئیس جمهور با مجموعه ای از نظرسنجی های منفی روبرو شد که نشان می داد از زمان مناظره آتلانتا، برتری رقیب جمهوری خواه او افزایش یافته است.

نظرسنجی نیویورک تایمز که روز چهارشنبه منتشر شد نشان می دهد ترامپ اکنون 6 امتیاز برتری دارد.

و یک نظرسنجی جداگانه که توسط CBS News شریک آمریکایی بی‌بی‌سی منتشر شد، نشان داد که ترامپ با سه امتیاز از آقای بایدن در ایالت‌های کلیدی میدان نبرد پیشی می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید